На Рахівщині відбувся фестиваль “Видричанська вишиванка”

25 липня, у Видричці, відбувся ІІІ районний фестиваль гуцульської вишивки “Видричанська вишиванка”, який проводився у рамках святкування Дня села.

На Рахівщині відбувся фестиваль “Видричанська вишиванка”

Розпочалось святкування із ходи колони, попереду якої, тримаючи хліб-сіль на вишитих рушниках, йшли дівчата та юнаки, за ними вершники на конях, далі – знову дівчата з рукоділлям, представники районної і сільської влади, народний оркестр гуцульських інструментів районного будинку культури та громадськість.

Оскільки погода була похмурою, то організатори фестивалю розмістили виставки у спортивній залі Видричанської загальноосвітньої школи. Поруч з роботами досвідчених майстринь села демонстрували свої роботи вихованки Наталії Кепинач. Око шанувальника народного мистецтва могло милуватись  оригінальними виробами виготовлених з бісеру, вишитими картинами зовсім юних  дівчат та різноманітними вишивками. У конкурсну програму були включені 5 номінацій: вишиванка ниточками; вишиванка "пацьорками"; вишита скатертина; вишитий рушник; гуцульський сувенір.

З нагоди свята, голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк та виконувач повноваження голови районної ради Михайло Фірка нагородили ряд мешканців села спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради. Сільський голова Микола Шемота також відзначив подарунками односельців – найкращих працівників усіх сфер. Вітали господарів фестивалю: голова міжнародного фонду розвитку культури п. Нік Ференц, православний і греко-католицький священики Василь Шафар та Володимир Проданець.

Після завершення урочистої частини, свято продовжилося на спортивному майданчику школи, де програму фестивалю урізноманітнили музичні номери у виконанні народного оркестру гуцульських інструментів районного будинку культури (керівник Петро Ерстенюк), виступи вихованців Видричанського дитсадка та Рахівської дитячої музичної школи, юної скрипальки Юліани Ерстенюк, "Карпатських Легінів" з Путили, шоу – "Караоке", "Кохання з першого погляду" та масові гуляння.

Віктор Грапенюк

26 липня 2011р.

Теги: фестиваль, вишиванка, Рахів

НОВИНИ: Соціо

17:31
/ 1
Підтверджено загибель на Луганщині Володимира Етнаровича, який вважався зниклим безвісти з травня 2025-го Фото новина
17:12
Чопський прикордонний загін запрошує долучитися до конкурсу Державної прикордонної служби України "Смарагдова ліра"
12:17
Закарпатець Михайло Переганя підкорив найвищу вершину Антарктиди Фото новина
11:05
/ 1
На Закарпатті затримали підприємця, який продавав гуманітарні авто для ЗСУ Фото новина
09:02
Як вимикатимуть світло на Закарпатті 24 січня
18:02
/ 2
Аварійні бригади із Закарпаття вирушили до Києва для ліквідації наслідків атак
17:26
/ 1
На Закарпатті митники вилучили авто з тайниками сигарет Фото новина
15:50
У Богдані на Рахівщині попрощалися з Миколою Біровашем, що помер після демобілізації внаслідок важкого поранення Фото новина
13:36
Укрзалізниця запускає новий щоденний поїзд Одеса — Рахів
12:37
В Ужгороді патрульні оштрафували водія, який керував напідпитку та без права керування Фото новина
10:15
В Ужгороді презентували унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті" Фото новина
09:12
/ 1
Чеське Брно стало 28-м містом-побратимом Ужгорода Фото новина
09:00
На Закарпатті оприлюднили погодинний графік відключення світла 23 січня
18:10
У Мукачеві відзначили День Соборності України живим Ланцюгом Єдності Фото новина
16:18
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники розшукали двох заблукалих туристів Фото новина
15:07
У Тячеві попрощалися з полеглим захисником Олександром Томишинцем, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
14:15
У Мукачеві патрульні знайшли малолітнього хлопчика, який залишився без нагляду Фото новина
13:06
Стало відомо про загибель на війні з рф військового із села Мокра на Ужгородщині Владислава Симковича Фото новина
12:02
У селі Ільниця на Хустщині ледь не згорів житловий будинок Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 22 січня
18:39
На Драгобраті сноубордистка заблукала через глибокий сніг Фото новина
17:27
На Закарпатті функціонує 31 Пункт незламності, решта готові до відкриття
16:33
/ 2
На День Соборності в Ужгороді презентують унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті"
16:08
/ 1
У Тячеві прощатимуться з полеглим на війні з росією Олександром Томишинцем Фото новина
15:11
Закарпаття увійшло до лідерів України за народжуваністю у 2025 році
» Всі новини