Завершився Архіпастирський візит Патріарха Філарета на Закарпаття (ФОТО)

З 21 по 23 липня 2011 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на запрошення єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила перебував з архіпастирським візитом на Закарпатті.

Завершився Архіпастирський візит Патріарха Філарета на Закарпаття (ФОТО)

Протягом цих днів в усіх богослужіннях та заходах Святійшому Владиці співслужили та супроводжували єпископи Ужгородський і Закарпатський Кирил, Харківський і Богодухівський Лаврентій, Чернігівський і Ніжинський Іларіон.

Ввечері, 21 липня, Патріарх Філарет звершив чин відновлення храму та відслужив молебень у першому храмі Київського Патріархату м. Мукачево побудованому на честь Преображення Господнього.

Після богослужіння, Святійший Патріарх Філарет звернувся з проповіддю до присутніх. Його Святість нагадав присутнім про важливість звернення до Бога: "Чому виникла війна? Чому Гітлер напав на Радянський Союз? Цьому передувало знищення храмів, розстріл священиків, черниць, мирян. Господь не хотів, щоб загинули люди.

Як дбайливий батько карає своїх дітей, щоб вони виросли мудрими і вихованими, так і Бог приносить людям страждання. Господь не хотів, щоб загинули люди. Страждання принесли благі плоди, люди почали звертатися до Бога, і він їм простив усі гріхи. А коли наступив мир, знову усі його забули. Зараз ми живемо у благоприємних умовах – маємо свою державу, свободу і хліб, але не цінуємо цього. Господь може нагадати про себе скорботами і бідами. Звертайтесь до нього, щоб відвернути біду і не бути покараним за гріхи. Богові треба дякувати за все – і за скорботи, і за радість, бо все йде людям на користь".

Потім Патріарх Філарет дав коротке інтерв'ю місцевим ЗМІ

Наступного дня зранку Святійший Владика відвідав Свято-Троїцький храм у м. Берегово і Свято-Катеринівський храм у м. Хуст, тут Патріарх Філарет відслужив молебені та зустрівся з віруючими.

Потім Його Святість відвідав смт. Буштино Тячівського району. Тут Патріарх освятив місце і хрест та заклав наріжний камінь під будівництво Свято-Пантелеймонівського храму.

В останній день архіпастирського візиту на Закарпаття, 23 липня, Патріарх Філарет відвідав смт. Кобилецька Поляна, де освятив хрещальню поблизу Свято-Духівського храму та відслужив Божественну літургію.

Андрій Головков

25 липня 2011р.

Теги: Філарет, Кирил, православний

НОВИНИ: Соціо

19:25
/ 1
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 4
18:12
Ветеран Другої світової війни з Закарпаття Іван Попович відзначив 100‑річчя Фото новина
17:42
/ 5
Колишній прокурор-"кіндерсюрприз" з Закарпаття Казак звільнився та виїхав у Швецію
17:33
У Завадці на Мукачівщині поховали воїна Валерія Легету, який більше року вважався зниклим безвісти Фото новина
16:31
На Мукачівщині вже шосту добу триває пошук 62-річної жінки Фото новина
14:05
/ 4
СБУ на Закарпатті повідомила про затримання керівника митниці, який за 5% «кешбеку» прикривав ввезення дороговартісних товарів Фото новина
13:04
На війні з рф поліг захисник із Чинадійова на Мукачівщині Іван Фонтош Фото новина
10:26
У лікарні помер захисник із села Климовиця на Хустщині Іван Котубей Фото новина
16:32
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Миколою Головком Фото новина
14:29
На Закарпатті у перші години 2026 року народилися семеро немовлят
13:00
/ 1
Закарпатські вибухотехніки вирушили у зону бойових дій Фото новина
09:02
Пошуки 62-річної жінки на Закарпатті тривають уже четверту добу Фото новина
18:13
/ 1
Засніжений Ужгород минулого століття на поштівках і світлинах Фото новина
15:55
/ 7
Малий бізнес під ударом: Андрій Балога про запровадження ПДВ для ФОПів
12:54
/ 4
На Закарпатті підвели підсумки реформи МСЕК Фото новина
09:43
У Лавках на Мукачівщині попрощалися зі старшим сержантом Сергієм Швардаком Фото новина
18:09
Підтвердили загибель 32-річного захисника з Сільця на Берегівщині Василя Кергецького Фото новина
16:37
/ 5
На Закарпатті Степану Гізі (молодшому) та Мирославу Гавришку присвоїли почесні звання Фото новина
15:34
Під час відпустки помер Герой із Ільниці на Хустщині Юрій Матіко Фото новина
11:26
/ 3
Степан Гіга може отримати звання Героя України посмертно
18:08
На Мукачівщині розшукують жінку, яка пішла через ліс і не повернулася додому Фото новина
16:59
На Закарпатті чоловіка судитимуть за знущання над матір’ю та крадіжку авто Фото новина
15:53
У селі Лавки на Мукачівщині проведуть в останню дорогу полеглого прикордонника Сергія Швардака Фото новина
14:07
На Закарпатті прикордонники викрили 44-річного чоловіка з фальшивими документами Фото новина
20:00
/ 1
"Мадяр", "Гуцул" та правнук Ілька Липея. Жертовний чин родини Гаврішів
» Всі новини