Проте рано чи пізно все таємне стає явним. Так, нещодавно водолаз підняв із дна радванського кар'єру... двохствольну мисливську рушницю. Зброя поіржавіла за час перебування у воді, а головне — не має номерного позначення, що наштовхує на підозри. Знайдену рушницю водолаз здав у міліцію, й тепер правоохоронці з'ясовують її походження і те, чи не скоювалися з цієї зброї якісь злочини, - повідомили Закарпаття онлайн у ВЗГ УМВС України в Закарпатській області.
Зброя небезпечна навіть легальна, про що свідчить недавня мукачівська історія. Вечірньої пори "швидка" доставила в тамтешню лікарню чоловіка з вогнепальним пораненням ноги. Потерпілий назвався 50-річним жителем міста Віктором, але про обставини, за яких поранився, не дуже хотів розказувати. Лікарі викликали міліцію, й аж тоді стало відомо, що до чого. З'ясувалося, що 50-річний Віктор —це насправді 54-річний житель Мукачева Павло, а поранив його вдома під час сварки з мисливської рушниці 83-річний батько. Останнього доставлено для дачі пояснень в міліцію, злощасну рушницю (до слова, зброя ця зареєстрована) вилучено.
Лише за півроку закарпатська міліція викрила 170 злочинів, пов'язаних із незаконним поводженням зі зброєю. Всього із незаконного обігу вилучено: 18 обрізів, 10 карабінів, 16 рушниць, 8 гвинтівок, 15 пістолетів, 4800 гр. тротилу, 1369 гр. мисливського пороху, 3 гранати, 1 міну, 3163 набої, 3 вибухові пристрої, 3 електродетонатори, 158 одиниць холодної зброї.
Нагадуємо, що закон звільняє людину від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно віддала в міліцію нелегальну вогнепальну чи холодну зброю. Більше того, якщо громадянин у термін добровільної здачі зброї здав до ОВС мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то він має можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах. В іншому випадку треба готуватися до кримінальної відповідальності за ст. 263 ККУ ("Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами").