На Закарпатті ціни на яловичину поступово зростатимуть

Днями в ЗМІ з’явилася інформація, що один з улюблених видів м’яса українців, яловичина, може подорожчати, а то і взагалі зникнути з прилавків. Як розповів у коментарі "Радіо Свобода" голова Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа, собівартість яловичини доволі значна, і в умовах, коли кількість рогатої худоби за 20 років зменшилася з 25 мільйонів до 5-ти, аби її було вигідно виготовляти, ціни повинні бути вищі. Тому виробники, скоріш за все, піднімуть ціни на яловичину.

На Закарпатті ціни на яловичину поступово зростатимуть

Підтвердив це і начальник головного управління агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Іван Паук. За його словами, виробництво яловичини є доволі затратним. По-перше, це м'ясо – дуже якісний продукт, і щоб його виготовити потрібно вирощувати тварину упродовж 18 місяців. По-друге, останнім часом суттєво виросли ціни на корм для худоби, що відображається на ціні продукту. "Все це призводить до того, що собівартість яловичини доволі велика, тому ціна на цей продукт буде рости, – зазначив він. – Вона вже зросла на 2-3 гривні, а в майбутньому можлива ще більша ціна. Але це не буде різкий стрибок цін, а поступовий". І це при тому, що попит на яловичину завжди залишався великим. За словами Івана Паука, стабілізувати ціни можна було б за наявності державної підтримки, що можливе в майбутньому.

До речі, за інформацією Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області, в липні середня ціна на яловичину І категорії становить 37,42 грн. за кілограм. Минулого місяця вона коштувала 37,19 грн.

Денис Фазекаш, Закарпатська Правда

18 липня 2011р.

Теги: яловичина, м'ясо, худоба

НОВИНИ: Кримінал

15:31
Суд виніс вирок грабіжникам, які напали на 86-річну жительку Закарпаття Фото новина
13:34
Із Німеччини до України екстрадували організатора закарпатського наркоугруповання Фото новина
18:07
/ 4
На Тячівщині чоловік поранив сусіда пострілом із мисливської рушниці Фото новина
17:40
/ 1
На Берегівщині чоловік намагався приховати вбивство, загорнувши тіло в килим Фото новина
11:06
/ 2
На Берегівщині чоловіка знайшли мертвим у калюжі крові Фото новина
09:02
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіка, який сокирою вбив товариша та майже добу переховувався Фото новина
14:59
/ 3
На Закарпатті чоловік помер після нападу із сокирою Фото новина
10:04
/ 1
На Закарпатті затримали банду наркоторговців Фото новина
13:00
/ 1
На Закарпатті підліток обікрав підприємство, розрізавши сейф болгаркою Фото новина
15:21
/ 2
На Рахівщині жінку підозрюють у вбивстві власного чоловіка Фото новина
13:16
/ 2
У Мукачеві сусід із ножем напав на чоловіка просто в під'їзді Фото новина
17:21
/ 1
На Закарпатті затримали пару, яка переправляла чоловіків до Румунії Фото новина
15:13
/ 1
На Закарпатті затримали таксиста, який за $15 тисяч переправляв ухилянтів через Тису Фото новина
14:05
/ 1
У Чинадійові чоловік напав на пенсіонерку та відібрав золоті прикраси Фото новина
18:00
/ 11
Посадовця сільради на Ужгородщині підозрюють у земельній афері на 9 млн Фото новина
16:03
/ 7
На Ужгородщині підрядника підозрюють у розкраданні 2,2 млн грн під час ремонту школи Фото новина
15:55
/ 9
На Закарпатті викрили схему фіктивного шлюбу для незаконного виїзду військовозобов’язаного за кордон Фото новина
12:32
/ 23
На Закарпатті викрили схему розкрадання 9,5 млн грн на фіктивних медичних послугах Фото новина
11:28
/ 1
На Мукачівщині затримали організаторів переправлення чоловіків до Угорщини поза пунктами пропуску Фото новина
15:16
/ 6
Депутату Ужгородської міськради повідомили нову підозру у справі про «тіньовий» бізнес на сміттєзвалищі Фото новина
13:14
/ 10
На Закарпатті викрили схему розкрадання коштів на протезах для поранених військових та людей з інвалідністю Фото новина
15:52
/ 5
На Закарпатті оголосили підозри у справі про 220 гектарів лісу, пов’язаних із родиною Медведчука Фото новина
13:29
/ 1
На Рахівщині затримали підозрюваного у торгівлі метамфетаміном Фото новина
15:48
/ 1
На Тячівщині чоловік помер після бійки з односельцем Фото новина
13:47
/ 8
На Закарпатті депутата Ужгородської міськради Арсена Мелкумяна підозрюють у приховуванні майна на 78 млн грн Відео новина
» Всі новини