Територіальні органи земельних ресурсів розробили плани-графіки первинного та повторного проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. В області з 50 населених пунктів, які потребують первинного проведення нормативної грошової оцінки земель, договорів укладено на 15 населених пунктів на суму 311 тис. гривень. Щодо поновлення нормативної грошової оцінки для 122 населених пунктів, то тут договорів вже укладено в 57 населених пунктах на суму 970 тис. гривень.
За кошти місцевих бюджетів у 2011 році первинну та повторну грошову оцінку земель виконано у 21 населеному пункті на суму 303,9 тис. гривень.
Однак, фінансування робіт з проведення грошової оцінки земель населених пунктів недостатнє. Не всі органи місцевого самоврядування спрямовують кошти на проведення грошової оцінки землі. Але, як відомо, що саме проведення грошової оцінки земель населених пунктів призводить до збільшення надходжень до місцевих бюджетів, в середньому на 50 відсотків. До того ж, грошова оцінка земель одночасно є фактором надійного захисту інтересів землекористувачів та власників землі, бо за її допомогою кожен з них має сплачувати плату за фактичне використання землі. Тому зацікавленість у якнайшвидшому завершенні робіт по визначенню грошової оцінки земель, - як зазначив перший заступник начальника Головного управління Держкомзему у Закарпатській області Мафтей Попович, - повинні виявляти голови сільських, селищних, міських рад. Для цього потрібні кошти у сумі 560 тис. грн на первинну та 1 млн 200 тис. грн на повторну грошову оцінку земель населених пунктів.