...Кілька тижнів тому до однієї із вінницьких лікарень «швидка допомога» привезла 18-річну вагітну дівчину, яка за кілька днів народила сина. Вона не має жодних документів, не перебувала на обліку. Дівчина зізналась, що закінчила лише перший клас, а потім мама забрала її і вони поїхали в Закарпаття. Там Аліна зустріла 20-річного Олега... завагітніла. Хлопець, до речі, також не вміє ні читати, ні писати. Як він розповів, у Закарпатті це нормальне явище. Та й взагалі Аліна у нього вже третя дружина, хоча з жодною із них Олег не перебував у офіційному шлюбі. Новонароджений малюк — це його третя дитина. Відмовлятись від свого чада батьки не збираються. Але де будуть жити — також не знають.
– Ми не можемо виписати матір, — каже лікар, — бо їм нема куди дітись з дитиною. Кажуть, що поїдуть у Закарпаття, до дядька Олега, але новонародженому не варто долати такі великі відстані, для його організму це погано. У них ще був варіант жити у Сосонці, у брата Аліни, але хтось з їхньої сім'ї хворий на туберкульоз. Безвідповідальність – так це можна назвати.
Дійсно, до батьківства треба готуватись, морально готувати себе до того, що з'явиться ще одне маленьке життя, за яке треба нести відповідальність, годувати, одягати, виховувати, читати книги і навчати писати... Не раз, мабуть, ви ставали свідками, коли батьки б'ють дітей, кричать на них чи обзивають... Якось я почула, як мама новонароджену донечку обізвала сукою, бо та плакала... Дуже шкода, що не існує конституції, у котрій би були записані правила та обов'язки, яких мають дотримуватись батьки, котрі народжують дитину... Адже багато хто сподівається на матеріальну допомогу, яку надають новонародженим, але це не головне, виховний аспект на першому місці. Часто трапляється, що матері, отримавши 8,5 тисячі, витрачають гроші на власні потреби, не доглядаючи за дітьми, а вони, маленькі, так потребують ніжності та ласки... А потім кажемо: чому у нас таке суспільство?..
Юлія МАРІНІНА, МіГ
26 квітня 2007р.
Теги: