Ужгородських семінаристів навчатимуть особливостям душпастирювання серед українців за кордоном

Студенти Ужгородської греко-католицької академії імені Блаженного Теодора Ромжі прибудуть до Львова, де Пасторально-місійний відділ УГКЦ вперше проводить семінар для студентів духовних семінарій України, де розповість про особливості душпастирського служіння за кордоном.

Ужгородських семінаристів навчатимуть особливостям душпастирювання серед українців за кордоном

Упродовж тижня, починаючи  з 27 червня, експерти з питань допомоги мігрантам та релігієзнавці, що досліджували географію присутності вірних УГКЦ за кордоном, читатимуть для них тематичні лекції.

"Якщо Церква не здійснює місіонерського служіння, це означає, що вона не виконує свого призначення", – сказав у вступному слові до семінаристів владика Йосиф (Мілян), Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ. Для цього УГКЦ розробила тематичний курс лекцій, щоб системно підійти до душпастирського служіння на всіх континентах".

Географічний аналіз присутності вірних УГКЦ за кордоном та статистику сучасного українського емігрантства у світі представив п. Тарас Гринчишин, експерт-релігієзнавець. Про проблеми емігрантства в Україні та українських заробітчан поза межами країни розповів Григорій Селещук, Голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів. Про практичні аспекти душпастирювання за кордоном розповів о. Василь Поточняк, виконавчий секретар ПМВ УГКЦ, котрий створив понад 100 греко-католицьких спільнот в Італії.

Семінар проходить у Львівській духовній семінарії Святого Духа з 27 червня до 2 липня. У перший день прибули семінаристи із Львівської, Тернопільської, Самбірсько-Дрогобицької, Івано-Франківської семінарій останнього року навчання, очікують на прибуття студентів Ужгородської семінарії. Загалом станом на 27 червня було присутньо 80 семінаристів.

Діяльність Пасторально-місійного відділу зосереджена не тільки за кордоном, але також в Україні. Для українських заробітчан, котрі повернулися додому, в Україні створюються громадські організації, проводяться щомісячні зустрічі родин мігрантів, упродовж 6 років відбуваються 10-денні піші прощі із Самбора до Марійського відпустового центру в Зарваниці.

За інформацією департаменту інформації УГКЦ

28 червня 2011р.

Теги: греко-католицький, душпастир, УГКЦ, заробітчани

НОВИНИ: Соціо

09:00
/ 1
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
08:37
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
08:34
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
08:32
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
08:28
У Берегові безкоштовно вакцинуватимуть собак і котів проти сказу
23:48
Торік у закладах дошкільної освіти Закарпаття виховувалося дітей на 6,3% менше, ніж у 2024-му
18:34
Підтвердили загибель захисника із села Луг на Рахівщині Юрія Гринюка Фото новина
16:36
На Закарпатті триває моніторинг ситуації з вірусним гепатитом А
13:38
/ 4
Під Ужгородом у користування депутатському готелю "Брістоль" віддали майже 10 га лісу з червонокнижними птахами за 54 тис. гривень в рік
13:23
У Берегові попрощаються із Героєм Євгеном Копчею, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті відбудеться нічний гірський забіг Фото новина
12:13
Яку національність обрали воїни Чехословацького корпусу Людвіка Свободи?
10:06
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Едуардом Ного Фото новина
17:13
Підтверджено загибель Героя із села Костилівка на Рахівщині Анатолія Годенчука Фото новина
13:24
На Закарпатті за місяць розшукали сімох водіїв-втікачів після ДТП
12:49
Підтвердили загибель воїна із Перечина Івана Ценкнера Фото новина
10:04
/ 1
Нетверезий водій в Ужгороді спричинив ДТП та врізався в огорожу Фото новина
18:28
У Хусті в ДТП за участі автомобіля та скутера травмувався чоловік Фото новина
11:22
/ 2
У Мукачівському замку «Паланок» триває лицарський фестиваль Фото новина
08:14
Закарпаття стало частиною нового міжрегіонального маршруту «Карпатський етновайб» Фото новина
16:37
Після понад трьох років полону на Закарпаття повернувся оборонець Маріуполя Фото новина
12:27
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Савком Фото новина
18:36
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Закарпаття на святкові вихідні
14:02
У Доробратові на Мукачівщині попрощаються із полеглим Героєм Василем Боговичем, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
09:25
/ 9
На війні з рф поліг відомий хірург із Закарпаття Олег Наконечний Фото новина
» Всі новини