Член оргкомітету Параду Сергій Денисенко розповів, що вже вчетверте Парад наречених, як яскраве свято для ужгородців та гостей міста, відбудеться до Дня Конституції України та Дня молоді. Організатори наголошують на соціальній складовій заходу, оскільки пропагують свідоме ставлення до шлюбу. "Закохані повинні розуміти, для чого організовують весілля. Якщо дівчата, наприклад, хочуть лише свята, відчути себе красунею-нареченою, то можуть прийти на наш парад, а до самого одруження слід готуватися відповідально", -- каже С. Денисенко. Також запрошують тих, хто вже одружився, але хотів би ще раз одягнути сукню, відновити весільні емоції. Крім того, бувають випадки, коли в день весілля не щастить з погодою, перукарем чи фотографом і тоді парад наречених стає нагодою зробити ще одну фотосесію у весільній сукні.
С. Денисенко наголосив, що парад наречених – це не конкурс краси. Журі визначатиме переможниць у кількох номінаціях, але не обиратиме "найкращу" наречену. Натомість відзначать найкращу і найоригінальнішу сукні, найкращу зачіску, макіяж, весільний букет. Головний приз (закордонну подорож) розіграють між учасницями "всліпу".
Парад наречених є і благодійною акцією. Так, кошти, зароблені традиційним для Закарпаття весільним танцем, будуть використані на доброчинні цілі. "Наша область має унікальну традицію, коли гості "купують" можливість потанцювати з молодою. Якщо в інших регіонах це сумний танок-прощання, то на Закарпатті – веселий чардаш. На Параді наречених кожен охочий зможе потанцювати з дівчатами та долучитися до благодійності", -- пояснив Сергій Денисенко.
Завідувач кафедри туризму УжНУ, к.с.н Федір Шандор зауважив, що щомісяця в Ужгороді, як і обіцяли фахівці туристичної сфери, відбуваються різноманітні свята. Після Параду наречених (який торік був визнаний найкращим фестом області) плануються фестивалі "Порабуло", "Карпатський словоблуд", Студреспубліка, "Ужгородська регата", а також чимало світ в області -- фестивалі яфин, леквару, голубців та інші. У кінці року оголосять перелік тих свят, які можна назвати якісними і туристично привабливими.
У липні в Ужгороді вперше відбудеться олімпіада з не олімпійських видів спорту. Заплановане також відкриття кількох туристичних атракцій, серед яких – пам'ятник каві та кавовий туристичний маршрут.
Фотограф Карл Смутко зауважив, що Парад наречених – хороша нагода не лише для дівчат і жінок зробити собі чудові фото, але й для фотографів, які мріють сфотографувати наречених у незвичному ракурсі. Сам К. Смутко планує оргіназувати фотосесію своїй групі учасниць на водоспаді та у чанах с. Лумшори (усього на святі працюватимуть близько 20 фотографів і майже стільки ж відеоператорів).
Під час Параду працюватиме весільний ярмарок (з 11.00 на набережній Незалежності), де не тільки продаватимуть товари для організації весілля, але й пропонуватимуть традиційні "весільні" страви, закарпатське вино тощо.
Фінальна частина розпочнеться о 19.00 на сцені, що цього разу буде розміщуватися на пл. Поштовій. Змінено і маршрут пішого параду – щоб більше людей побачили учасниць, вони йтимуть від готелю "Закарпаття" через проспект Свободи до Поштової. До слова, українські турагенції, як і торік, вже продають тури на ужгородський Парад наречених, тож свято знову збере до міста численних туристів. У параді братиме участь 120 дівчат та жінок (торік їх було 160). Організатори кажуть, що цього разу не ставлять за мету побити кількісний рекорд, оскільки дається взнаки труднощі організації, а кошторис свята складе не менше 200 тисяч гривень, тоді як участь у ньому безкоштовна. Натомість обіцяють встановити новий цікавий рекорд, який цього разу стосуватиметься весільного рушника.