На Закарпатті відзначать День Дунаю

Вже п’ятий рік поспіль Україна, як й інші країни Дунайського басейну, долучається до святкування Дня Дунаю. В Україні - урочистості відбудуться в смт Ясіня Рахівського району, 26 червня 2011 року.

На Закарпатті відзначать День Дунаю

День Дунаю є спільним пан-європейським заходом, спрямованим на інформування і підвищення екологічної культури громадян, яке організовує Міжнародна комісія з захисту р. Дунай за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Закарпатської обласної адміністрації, Міжнародної Комісії з захисту р. Дунай, проекту ЄС "Посилення підтримки відомствам України, відповідальним за впровадження Дунайської та Рамсарської конвенцій".

Як повідомили Закарпаття онлайн в Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, почесними гостями свята є представники Делегації Європейського Союзу в Україні. У програмі дитячий фестиваль "Тиса - молодша сестра Дунаю", святковий концерт та прес-конференція. Очікується, що у святі візьме участь понад сотні дітей з різних районів Закарпаття, а також з Прикарпаття.

У квітні ц. р. на конференції Міністрів охорони довкілля країн басейну Тиси (Україна, Угорщина, Словаччина, Румунія та Сербія), яка відбулася в Ужгороді, було прийнято рішення встановити таблички на витоку Тиси від Тисянських країн, що знаменуватиме собою важливість співпраці між усіма країнами басейну цієї мальовничої річки задля її збереження. Ця акція буде проведена 25 червня 2011 р., починаючи з смт Ясіня (Рахівський район).

Довідка: виток р. Тиса (Чорна Тиса) знаходиться на південно-західному схилі гори Братківська в Українських Карпатах на висоті 1240 м над рівнем моря. 

20 червня 2011р.

Теги: Тиса, Дунай, свято

НОВИНИ: Соціо

16:50
/ 1
У Глибокому на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні Олександром Топорницьким Фото новина
09:25
На кордоні з Румунією фотопастки зафіксували рись Фото новина
15:08
Подорож на Драгобрат: екоосвітня програма у високогір’ї Карпат Фото новина
13:13
/ 3
У селі Ботфалва на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні з росією Миколою Колбасом Фото новина
23:23
Стартував фестиваль "Ужгородська палачінта" Відео новина
22:53
В Ужгороді попрощалися із Сергієм Жганичем, що поліг ще в жовтні 24-го Фото новина
15:42
/ 4
Закарпатські прикордонники викрили серію підроблених «Зелених карт» Фото новина
14:33
У Мукачеві волонтери зустріли родину з Краматорська, яка постраждала від обстрілу Фото новина
13:11
/ 2
Берег Закарпатського Моря – ландшафтний заказник Фото новина
12:45
На Закарпатті рятувальники розшукали в лісі знесиленого чоловіка, який заблукав через туман Фото новина
11:22
У Тячеві попрощалися з полеглим Героєм Павлом Гриньком, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:05
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 13 лютого
18:24
Де народжується Уж? — природничо-пізнавальна програма для школярів
17:12
/ 1
8-річній Домініці з Мукачева успішно пересадили нирку від мами в «Охматдиті» Фото новина
15:16
Прикордонники Чопського загону провели в останню дорогу свого побратима на Вінниччині Фото новина
12:46
/ 7
В Ужгороді обговорили запуск поїзда «Sakura Train» як символ українсько-японської дружби Фото новина
11:45
/ 1
На Рахівщині гірські пошуковці врятували подружжя з Одещини Фото новина
11:26
/ 1
Руськокомарівський ліцей: "Охрімова свита" місцевого самоврядування
10:28
/ 2
На кінець 2025-го середня зарплата на Закарпатті становила 29 тис. грн
01:56
/ 1
На війні з росією поліг Роберт Зубан зі Солотвина на Тячівщині Фото новина
01:44
/ 1
У лікарні у Гайвороні на Кіровоградщині помер захисник Юрій Галаговець з Лютої Костринської громади Фото новина
01:24
/ 20
Як Ужанський нацпарк став на бік руйнування Карпат, а надлісництва через вітряки втратили сертифікати FSC
11:50
Синевир – «морське око», «озеро зі сліз» та кінолокація Фото новина
11:36
У Дубриничах крім приміщення для ВПО, зданого в оренду "вітропаркам", виявили ще одне необліковане Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 11 лютого
» Всі новини