За тим як природний супутник Землі змінює колір в Ужгороді спостерігали колективно на даху.
Скориставшись гарним приводом вчитель фізики місцевої ЗОШ №1 Віктор Ганус провів черговий сеанс вуличної астрономії. Застосувавши телескоп-рефлектор із діаметром об'єктива 110 мм, не тільки учні школи, а й всі бажаючі могли спостерігати місячне затемнення, яке за словами астронома-любителя було цікавим своєю тривалістю.
100 хвилин тривала його максимальна фаза, під час якої Місяць був повністю закритий тінню Землі. До рекордно-довгого затемнення відомого у історії не вистачило всього семи хвилин. Спостерігати затемнення Місяця протягом вечора прийшли близько ста зацікавлених ужгородців, змінюючи один-одного. Одночасно біля телескопа перебувало від 15 до 25 глядачів.
Під час затемнення Віктор Ганус прочитав присутнім кілька популярних лекцій про Місяць, історію затемнень та їхній вплив на Землю. Пізніше присутні спостерігали Сатурн, який було видно дуже добре із добре видимими кільцями. Також пощастило всім побачити Міжнародну Космічну Станцію, яка саме пролітала по низькій орбіті (450 км).
Спостерігати за затемненням можна було також без спеціальних пристроїв та вже після 00.00, щоправда, видовище уже було не тим.
До слова, дехто тлумачить повне затемнення місяця як вісник катаклізмів, інші – як символ енергетичного очищення.
Олександр Попович, Мукачево.нет