На Закарпатті впроваджують вакцинотерапію для попередження онкогінекологічних захворювань

Проблема онкогінекологічних захворювань залишається актуальною для жіночого населення України незважаючи на сучасні технології та методи для попередження цих хвороб. За статистикою в нашій країні щороку реєструється 17 тисяч жінок із злоякісними новоутвореннями. Пік захворювання припадає на вікову групу після 40 років.

На Закарпатті впроваджують вакцинотерапію для попередження онкогінекологічних захворювань

 10 червня у прес-центрі Управління охорони здоров'я Закарпатської ОДА обговорювали злоякісні новоутворення шийки матки та принципи їх попередження. Цього ж дня засідала й Обласна науково-практична конференція з актуальних питань онкогінекології за участі провідних спеціалістів України.

"За минулий рік у нашій області виявлено 149 випадків раку шийки матки. У середньому по Україні від цього захворювання щодня вмирає 6 жінок. Це одна з причин смерті осіб слабкої статі репродуктивного віку", — стверджує Ніна Кубаш, кандидат медичних наук та завідувач гінекологічним відділенням ЗОКОД.

Спеціалісти пояснюють, що для попередження онкогінекологічних захворювань потрібно не пізніше, ніж раз на рік проходити обстеження у лікарів. Наталія Володько, доцент кафедри онкології Львівського національного медичного університету каже: "Проблема болюча ще й через те, що на ранніх стадіях її прогресування можна не тільки попередити, але й повністю усунути".
Вакцина, котра пропонується для попередження раку шийки матки, є профілактичною, не дає ускладнень для жіночого організму. Найкраще її приймати до початку статевого життя, у віці 9—13 років. Практикується, звичайно, і в старшому віці, але тут її ефективність трохи нижча.

Повний курс складається з триразового уведення. Друга вакцина вводиться через місяць після першої, а третя — у 6-місячний термін. Вартість однієї вакцини — 350-400 гривень, "Це значно нижче від ціни у європейських країнах. Наприклад, у Чехії вона коштує 150 доларів", — каже Віра Кепша, котра придбала її там для своєї13-річної Катрусі. Мама наполягла на вакцинації, оскільки на власні очі бачила успішне впровадження таких вакцин у дію в Чехії та мала гіркий досвід боротьби з хворобою на прикладі близької людини.

З 2005 року в Україні офіційно діє програма скринінгу патології шийки матки.

Зараз на Закарпатті проводять роботу з відкриття спеціальних кабінетів, де б можна було без зайвих труднощів зробити вакцину для попередження раку шийки матки. Допоки таких умов немає, препарат вводять у Обласній лікарні та приватних медичних структурах нашого регіону.

Наталія Каралкіна, РІО

11 червня 2011р.

Теги: онкогінекологічний, вакцина, рак

НОВИНИ: Соціо

09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 6
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
» Всі новини