Закарпатські держекологи виявили 38 випадків порушень вимог пожежної безпеки в лісах

З метою запобігання виникнення пожеж, оперативного реагування на них та на виконання доручень Міністерства екології та природних ресурсів України та Держекоінспекції України Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області С.Рішко було видано наказ про встановлення цілодобового чергування на період високої пожежної небезпеки.

Закарпатські держекологи виявили 38 випадків порушень вимог пожежної безпеки в лісах

Спеціалістами Інспекції проводяться рейди-перевірки щодо недопущення виникнення підпалів сухої рослинності,  патрулювання лісових масивів, лісопаркових зон, сільськогосподарських угідь. Серед населення ведеться роз'яснювальна робота про правила поводження громадян в лісових масивах. Направлено листи райдержадміністраціям, обласному управлінню лісового та мисливського господарства, ГДСЛАП "Закарпатагроліс", Ужгородському військовому лісництву, об'єктам природо-заповідного фонду щодо посилення контролю в пожежонебезпечний період за охороною та захистом лісів, недопущення випалювання сухої рослинності. 

На засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районних державних адміністрації затверджено плани робочих заходів по забезпеченню протипожежного захисту місць збирання та зберігання врожаю, зернових і грубих кормів у 2011 році.

З відповідальними працівниками служби охорони об'єктів ПЗФ проведено інструктаж, здійснено інвентаризацію пожежного інвентарю та інших засобів пожежогасіння. На територію Карпатського біосферного заповідника обмежено в'їзд транспорту.
 
В травні 2011 року держінспектори виявили та запобігли 38 випадкам порушень вимог пожежної безпеки в лісах та підпалу залишків сухої рослинності. До адміністративної відповідальності притягнуто 21 посадову особу та 17 громадян. Накладено штрафів на загальну суму 1972 гривні. На даний час випадків виникнення лісових пожеж на території області не зафіксовано.
Державна екологічна інспекція в Закарпатській області звертається до всіх краян дбайливо ставитись до навколишнього природного середовища, дотримуватись правил пожежної безпеки, особливо у лісових масивах, лісопаркових зонах, обмежити використання відкритого вогню у місцях відпочинку.

Довідково: Чинним законодавством України за порушення вимог пожежної безпеки в лісах  передбачено притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу громадян на суму від 17 до 51 грн. та посадових осіб на суму від 51 до 170 грн.. За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі чи поширення її на значній площі сума штрафу становить для громадян 51 – 170,  а для посадових  осіб 119 – 204 грн.
За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання  зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння передбачено притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу для громадян на суму від 170 до 340 грн., а для посадових  осіб від 850 до 1190 грн.,  за ті самі дії, вчинені в межах територій та об''єктів природно-заповідного фонду від 340 до 680 та від 490 до 1700 гривень відповідно.

09 червня 2011р.

Теги: екологи, порушення, ліс, пожежа

НОВИНИ: Соціо

18:55
На Закарпатті судитимуть підприємицю за спробу незаконного відшкодування ПДВ на понад 1 млн грн
17:18
Рятувальники розповіли деталі масштабної пожежі на базі відпочинку в Нижній Апші Фото новина
15:58
На Закарпатті затримали чоловіків, які мали перетнути кордон за $53 тис. Фото новина
14:49
/ 4
Під час візиту Зеленського в Ужгород, місцеві вийшли на протест проти вітряків на Полонині Руна Фото новина
10:45
У Мукачеві стартували змагання з настільного тенісу серед воїнів Нацгвардії Фото новина
09:27
На Закарпатті стартував конкурс екодокументалістики на честь Героя Романа Жука Фото новина
18:28
На війні з рф поліг Захисник з Оноківської громади Володимир Куля Фото новина
17:39
На Закарпатті 24-річна жінка намагалася переправити до Румунії п’ятьох чоловіків Фото новина
17:33
/ 2
У Калинах на Тячівщині розпочався безстроковий протест проти незаконного будівництва мініГЕС Фото новинаВідео новина
15:25
На Берегівщині з пожежі врятували 5-річного хлопчика Фото новина
14:29
У Карпатах гірські рятувальники допомогли вагітній жінці з Дніпра Фото новина
13:31
/ 4
ВАКС заблокував елітні квартири, будинок і авто цивільної дружини ексголови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
12:05
/ 2
Пішов із життя закарпатський історик, політик і публіцист Володимир Піпаш Фото новина
10:15
На Берегівщині затримали переправника, який за $10 тис. водив ухилянтів через Тису Фото новина
10:00
Екоклуб у Ясінях вирушає до витоку Чорної Тиси: відкрито реєстрацію на участь
09:11
Закарпатець приховав на кордоні партію харчових добавок на пів мільйона гривень Фото новина
17:57
У Королеві на Берегівщині горів двоповерховий будинок Фото новина
16:49
На Закарпатті лікарів викрили на хабарах за продовження групи інвалідності Фото новина
15:58
В Ужгороді відкрили адаптивні бойові тренування для ветеранів Фото новина
14:40
/ 1
У Мукачеві проведуть в останню путь воїна Михайла Лялюшка Фото новина
12:30
68-річна закарпатка намагалася ввезти з Європи брендовий одяг на майже 500 тис грн Фото новина
11:34
В Ужгороді гонитва за Mini Cooper завершилася ДТП Фото новина
10:17
/ 1
Двом закарпатцям загрожує довічне ув'язнення за жорстоке вбивство киянина Фото новина
09:10
У румунських Карпатах врятували трьох українців Фото новина
22:46
Екоклуб у Ясіня завершив літо мандрівкою на Драгобрат Фото новина
» Всі новини