Канал Верке для обводнення Берегова введено в експлуатацію в 1892 р., тобто вода з річки Боржава, за рахунок підпору греблі, шлюзом подається у рукотворний потік, а далі самопливом проходить через місто, покращуючи його санітарний стан. Далі вода тече через магістральні канали Берегівської меліоративної системи і надходить у Чаронду-Латорицю та Чаронду-Тису (Ужгородський район).
За рахунок подачі води у канал Верке та в цю меліоративну систему на Берегівщині та Ужгородщині обводнюється територія площею до 40 тис. га. Але основною функцією Верке на сьогодні залишається розбавлення стічних і недостатньо очищених вод та інших забруднювачів, що розташовані по трасі каналу. Навіть при умові задовільної роботи очисних споруд, стоки підлягають доочистці водами з Боржави, особливо в маловодні періоди, якими були останні роки.
Слід сказати, що монтаж греблі є тривалим і трудомістким, тож протягом першого дня було змонтовано металеві ферми Корицького, влаштовано дерев'яні підмостки, захисні перила й встановлено перший ряд щитів. Відтак, коли рівень води в Боржаві (в районі греблі) перевищить висоту першого ряду щитів, ці роботи дублюються. Загалом здійснюється монтаж 21 металевої ферми Корицького та 44 дерев'яних щитів.
Відрадно, що вода Верке потекла в останні дні травня на початку червня. Аж посвіжішало й легше стало дихати – берегівчани це відчули!
До слова, у Берегівському МУВГ нещодавно представлено нового начальника – ним став Юрій Юрійович Ісак (на світлині зліва), який наказом Державного агентства водних ресурсів України змінив на цій посаді Миколу Федоровича Козлюка, що віддав роботі у водній галузі майже сорок років (газета "Берегово" писала нещодавно про цю приємну подію). А на календарі – професійне свято працівників водного господарств і Всесвітній день довкілля.
Берегово