Про це Закарпаття онлайн повідомили в управлінні Держгірпромнагляду в Закарпатській області.
І примхою головного державного газотехнічного інспектора Віталія Ляховича цей кардинальний крок навряд чи хтось зважиться назвати. Адже можна лише уявити собі ступінь ризику для жильців будинку, та й навколишніх споруд, якби інспектор не виявив надзвичайної пильності! Втім сам Віталій Михайлович власну пильність сприймає виключно... як подарунок долі. Для нас усіх!
...Виконуючи розпорядження Кабінету Міністрів України про підготовку систем газопостачання до експлуатації в осінньо-зимовий період 2011-2012 років, інспектор перевіряв роботу Виноградівської філії ПАТ "Закарпатгаз". З вулиці побачив, що крізь покрівлю на дах згаданої чотириповерхівки не виведені димові та вентиляційні канали. Зайшов у одну з квартир – у ній газових приладів повний комплект: плита, двоконтурний димохідний котел, а димоходи в порушення нормативних актів під дахом закінчуються. Як пояснили мешканці, під час реконструкції замінювали дах – з плоского на шатровий, а димоходи вивести "забули". Акту перевірки димових та вентиляційних каналів та відомостей про проведення планово-технічного обслуговування будинку Виноградівська філія ПАТ "Закарпатгаз" інспекторові не надала. В зв'язку з цим і довелося заборонити експлуатацію системи газопостачання будинку до усунення виявлених порушень.
І насамкінець про згадане розпорядження Кабінету Міністрів. Ним регламентовано відключати газопостачання споживачам, які не допускають до власних приміщень представників газових господарств для проведення планово-технічного обслуговування; газові прилади та обладнання яких знаходяться в аварійному стані: не працює автоматика безпеки; якщо власник не забезпечив своєчасне обстеження та прочищення димових і вентиляційних каналів й не підтвердив виконання робіт відповідними документами; при виявленні самовільного втручання абонентів в систему газопостачання (конструкцію, перенос та влаштування газових приладів), димових та вентиляційних каналів; влаштування шиберів в димоходах опалювальних печей; влаштування витяжної вентиляції зі штучним спонуканням у будинках, які обладнані приладами та апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи. Інспектори цю регламентацію взяли на озброєння, аби убезпечити населення від біди.
Довідка: Протягом 2010 року в Закарпатті при користуванні газом у побуті сталося сім вибухів газонебезпечної суміші, від яких потерпіло вісім осіб, одна з яких – смертельно.
професійний коминяр 2011-06-08 / 06:13:00
коминярів у ЖРЕРАх тримають на 0.5 тарифноі ставки не забезпечують приладами для перевірки тяги у димоходах вентканалах,відсутні професійні інструменти,спецодяг тощо,
сума штрафу Гірпромнагляду за дані порушення значно менша за суму для іх усунення
Коминарь 2011-06-03 / 20:39:00
Періодична перевірка димоходів практично не проводиться. В більшості випадків лише виписуються фіктивні акти при первинному пуску газу. Славний "Закарпатгаз" в цій ситуації зайняв позицію стороннього спостерігача. Порушуючи "Правила безпеки ..." без актів подає газ споживачам і надіється на чудо, що нічого не трапиться. Щорічно перед опалювальним сезоном звітує про обстеження та наявність актів перевірки димоходів 99,9 %. І не лише у Виноградові, а й у всьому Закарпатті є такі будинки. Правильно робить Держгірпромнагляд тримаючи на контролі стан перевірки димоходів. Але міри до порушників, зокрема працівників ПАТ "Закарпатгаз", які зобов"язані вимагати від власників будинків згадані акти і усувати виявлені під час обстежень порушення, треба вживати більш суворі. Бездіяльність посадових осіб Закарпатгазу в цих питаннях злочинна і може привести до нещасних випадків.