Закарпатська прокуратура опротестувала рішення про влаштування сміттєзвалища на Тячівщині

Прокуратура Закарпатської області, розглянувши звернення депутата Тернівської сільської ради Тячівського району провела перевірку дотримання цією сільрадою законодавства України про відходи. Про це повідомив начальник відділу захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері Закарпатської обласної прокуратури Олег Опішняк.

Закарпатська прокуратура опротестувала рішення про влаштування сміттєзвалища на Тячівщині

Було встановлено, що ще 5 вересня 2005 року Тернівська сільська рада прийняла рішення "Про виділення земельної ділянки під сміттєзвалище", згідно якого у селі Терново Тячівського району, в урочищі "Бервенна", для розміщення сміттєзвалища виділено земельну ділянку площею 1 гектар. Таке рішення було прийнято з порушенням вимог Закону України "Про відходи" та Земельного кодексу України, а тому підлягало скасуванню.

Як передбачено ч.4 ст.33 Закону України "Про відходи", зберігання та   видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства та за наявності спеціальних дозволів. Крім того несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових в місцях, де є небезпека для навколишнього середовища та здоровיִя людини забороняється. Втім цих вимог при влаштуванні сміттєзвалища дотримано не було.

З огляду на грубі порушення вимог ст.33 Закону України "Про відходи" щодо зберігання та видалення відходів прокуратура Закарпатської області опротестувала як незаконне рішення ХІV сесії ІV скликання Тернівської сільської ради "Про виділення земельної ділянки під сміттєзвалище".

Водночас у депутатському зверненні, яке надійшло до прокуратури йшлося про те, що 22 квітня 2009 року Тернівська сільська рада прийняла ще одне рішення, яким надала в оренду одному з підприємців району сміттєзвалище терміном на 49 років. Це рішення теж було прийнято з порушенням вимог Закону України "Про відходи", а тому підлягало скасуванню. Проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що на час прийняття Тернівською сільською радою рішення про надання в оренду сміттєзвалища правовстановлюючі документи на земельну ділянку були відсутні. Також  були відсутні дозвільні документи на влаштування сміттєзвалища.

За результатами перевірки за неналежне виконання службових обов'язків та за суворе порушення вимог законодавства за ініціативи прокуратури області притягнуто до відповідальності державного інспектора Державної екологічної інспекції в Закарпатській області та головного державного санітарного лікаря Тячівського району, повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі прокуратури Закарпатської області.

25 травня 2011р.

Теги: сміттєзвалище, прокуратура, екологічний

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини