"На це судове засідання нас не запрошували, жодної повістки ми не отримували, — розповів "Україні Молодій" керуючий справами виконкому Хустської міської ради, юрист Василь Сабадош. — Рішення про присвоєння звань "Почесний громадянин міста Хуста" Бандері та Шухевичу було ухвалено на сесії міської ради, а всі рішення сесії є відкритими, ніхто нічого від жителів міста не приховував". Сам Дмитро Скрип, активіст місцевого "русинського" руху, вже святкує перемогу. У його планах — повернення всіх старих назв вулицям міста, які зараз носять назви на честь героїв УПА. "Не були Бандера і Шухевич громадянами України. Я б на це ще закрив очі, якби не наша міська "бандерівська" влада, вони не надали мені положення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста", — обурюється в розмові з "УМ" активіст-"русин". — До Бандери і Шухевича я ставлюсь нейтрально, але "бандерівщина" на Закарпатті поширена не була!" Як уже повідомляло Закарпаття онлайн, суд задовольнив позов жителя Хуста Дмитра Скрипа. Позивач ще 23 квітня минулого року звернувся до Хустської міської ради з проханням надати йому копію рішення про присвоєння звання почесного громадянина Бандері та Шухевичу. Міськрада відповіла на звернення 8 червня, на той час нетерплячий Дмитро Скрип уже звернувся до Хустської міжрайонної прокуратури. "Він вважає дане рішення неправомірним із тих підстав, що Степан Бандера та Роман Шухевич не є уродженцями міста Хуст та не проживали в ньому, а також не могли внести жодного вкладу в будь–яку сферу життя міста", — йдеться у постанові Хустського районного суду. Як зазначено в постанові, висунення кандидатур на присвоєння цього звання "здійснюється гласно", а у випадку з Бандерою та Шухевичем "умисно приховувалося від громадян". Полiтичнi оглядачi ж звертають увагу на те, що це вже не перший судовий процес, мета якого — дегероїзувати лiдерiв українського визвольного руху в очах громадськостi. Як i попереднi рази, головний аргумент суду — громадянство Бандери та Шухевича — не витримує критики юристiв–професiоналiв. Суди над iменем Бандери та Шухевича, законопроект про червонi прапори, львiвське побоїще 9 травня, — все це вкладається в русло єдиної полiтики, спрямованої проти єдностi України, вважають експерти.
тарас 2011-06-05 / 20:26:00
анонім, 24.05.2011 14:44
дивна в тебе логіка: Шухевич, який прийшов у Карпатську Україну з метою допомогти своїм братам-українцям - "іностранець", а "регулярная армия Венгрии" - так, просто, проходила мимо?????
А щодо ролі Бандери - то якби не його позиція в ОУН всупереч позиції Мельника, і відповідно, вплив на події в КУ, то були б ми зараз в складі ЧСР або угорщини, і було б нас там зараз 0.1%, як станом на сьогодні.
2011-05-24 / 14:44:00
стецько, 24.05.2011 10:30
Прежде чем нажимать клавиши включи мозги ДУРАЛЕЙ.
Бандера вообще никогда не был в Хусте, Шухевич действительно был причастен к "путчу" 13 марта 1939 года. Были убиты и ранены военнослужащие армии ЧСР /не исключено русины по национальности/, но они были СОЛДАТЫ, информация о гибели мирных жителей отсутствует.
Касательно провокации на Красном поле 16 марта и последующие дни, когда погибло значительное количество граждан ЧСР /в том числе Подкарпатской Руси/ в бессмысленных вооруженных столкновениях с регулярной армией Венгрии, то надо быть объективными, нельзя огульно винить в этом Шухевича, хотя он, как ИНОСТРАНЕЦ, незаконно проникнувший на территорию сопредельного государства ЧСР и несет ответственность со своими согражданами за означенные события.
2011-05-24 / 10:56:00
Шухевич і Бандера розстрілювали жителів Хуста? Адмін, для чого ви дозволяєте тут коментуватися шизофренікам?
стецько 2011-05-24 / 10:30:00
яке ці два нелюди бандерівці мають відношення до Хуста, що треба їм присвоювати почесних громадян ?? Хіба те , що вони розстрілювали жителів Хуста !!!
?.....?) 2011-05-24 / 02:28:00
http://korrespondent.net/ukraine/politics/1220357-lvovskij-sud-arestoval-eshche-odnogo-svobodovca-po-podozreniyu-v-huliganstve-9-maya
?.....?) 2011-05-24 / 02:21:00
Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін