На офіційному сайті Закарпатської обласної ради
з'явився розділ "Проекти рішень" в блоці "Нормативі документи" Закарпатської обласної ради (
http://zakarpat-rada.gov.ua/category/proekty-rishen/), і вже
розміщено перші 2 проекти рішень. Поява розділу є реакцією облради на судовий позов координатора Закарпатського "Громадського центру" на Голову Закарпатської обласної ради. Нагадаємо, що в позові
громадський діяч просить зупинити дію розпорядження Голови Закарпатської обласної ради Балоги І.І. про проведення чергової сесії, а також зобов'язати керівництво обласної ради утриматися від подальших дій щодо розгляду проектів рішень ради без їх попереднього оприлюднення відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
"Поява розділу "Проекти рішень" на офіційному сайті Закарпатської обласної ради це перша перемога громадськості. Ще чути "свіжий поліграфічний запах з текстів нового Закону України "Про доступ до публічної інформації" та свіжими є фанфари лідерів держави про демократизацію влади, а Закарпатська обласна рада вже його забула і грубо порушує. Звісно, прецеденти приховування від людей інформації вже були раніше, але після прийняття нового закону влада обіцяла утриматись від подібної ганебної практики. Нагадаю, що кожна місцева рада має оприлюднювати всі проекти рішень, які збирається розглядати на своїх пленарних засіданнях, інакше громадськість приречена бути жертвами маніпуляцій депутатів" - відзначає Володимир Феськов, координатор Закарпатського "Громадскького центру", головний редактор газети "ВАРТО знати".
"Думаю, пройде ще кілька тижнів, поки Закарпатська обласна рада, Ужгородська міська рада та інші ради, разом з їхніми виконавчими апаратами, почнуть практично зважати на цей закон. У свій час, аналогічні проблеми були із регуляторними актами, що, переважно, стосувалися тарифів, малого і середнього бізнесу. Сьогодні ж, те що 10 років назад здавалось аж занадто демократичним, є звичайною практикою і всі суперечки позаду.
На мою думку, проблеми з дотриманням нового закону будуть і надалі. Особливо порушення повторюватимуться, якщо люди мовчатимуть. Якщо ж громадськість буде не байдужа, то законності на місцевому рівні цілком можна досягнути, навіть якщо будуть спроби місцевих рад, міських та сільських голів. Наприклад, у 2005-ому році приватні підприємці змусили міську раду переглянути ставки єдиного податку з тієї причини, що проект рішення не був вчасно наданий їм на ознайомлення та подання пропозицій" - коментує Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти.
Довідкова інформація: 10 травня 2011 року Голова Закарпатської обласної ради Балога І.І. підписав розпорядження про проведення 4-ої сесії обласної ради. В порядок денний спочатку було включено на розгляд 27 питань. 16 травня іншим свої розпорядженням Голова обласної ради доповнив порядок денний ще 5 питаннями та переніс перше пленарне засідання сесії на 25 травня. 17 травня було подано до суду адміністративний позов про зупинення дії розпорядження, у зв'язку з порушенням Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про доступ до публічної інформації" в частині оприлюднення проектів рішень. Зокрема, якщо згідно п.3 статті 15 закону "Про доступ до публічної інформації" проекти рішень, які планується розглянути, повинні бути оприлюднені за 20 робочих днів до їх розгляду.
Закарпатський "Громадський центр"
Адреса: м. Ужгород, вул. Підгірна, 17, 1-й поверх
Тел. 063-287-34-34, 066-317-36-13 (Володимир Феськов), 050-372-5-100 (Олександр Солонтай)
18 травня 2011р.
Теги: проекти рішень, інформація. сесія