На українсько-словацькому кордоні проходить День Добросусідства (ФОТО)

Сьогодні, 14 травня, на пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецке» проходить День добросусідства. Розпочалося дійство на українсько-словацькому кордоні із зустрічі офіційних делегацій. Відтак представники гостей та господарів були запрошені на сцену.

На українсько-словацькому кордоні проходить День Добросусідства (ФОТО)

Українську сторону представляли Надзвичайний і Повноважний посол України в Словацькій Республіці Олег Гаваші, голова обласної ради Іван Балога, голова облдержадміністрації Олександр Ледида, його заступник Володимир Гоблик, депутати облради. Словацьку – віце-прем'єр міністр уряду Ян Фігель,  Надзвичайний і Повноважний посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжік, голови Кошіцького та Пряшівського самоврядних країв Зденко Требуля та Петер Худік.

Вітаючи учасників заходу Ян Фігель відзначив, що нинішня зустріч ювілейна – десята. "Україна наближається до Європи. За останні роки у ваш край інвестовано значні кошти. За десять років наша співпраця стала інтенсивнішою, і завдяки їй розвиваються наші міста та села. Цього року сподіваюся, будуть завершені переговори між ЄС та вашою країною щодо зони вільної торгівлі. І це стане додатковим чинником євроінтеграції України", – вважає віце-прем'єр уряду Словаччини.

Олександр Ледида в свою чергу відзначив, що обопільні зустрічі стають результативнішими, адже досить потужно використовуються можливості економічного і культурного співробітництва.

Високо оцінили співпрацю у різних сферах між прикордонними областями країн-сусідок і голови Кошіцького та Пряшівського самоврядних країв Зденко Требуля та Петер Худік.

"Наші угоди наповнюються реальним змістом. Так, завдяки програмі ENPI Угорщина-Румунія-Словаччини-Україна на 2007-2013-ті роки реалізується понад півсотні спільних проектів. Вони в першу чергу сприяють потужному розвитку транскордонного співробітництва", – констатував Зденко Требуля.
 
Олег Гаваші відзначив поступ в розвитку українсько-словацьких відносинах. "Відбулися зустрічі на рівні Президентів наших країн в Києві. Цього року Словаччину відвідав Прем'єр-міністр України Микола Азаров. На стадії підготовки знаходяться чимало двосторонніх угод та договорів. В тому числі йдеться про оновлення угоди про місцевий прикордонний рух. З такими кроками ширшають обрії нашого добросусідства", – вважає пан посол.

Опісля сторони підписали спільний виконавчий протокол  між Кошіцьким самоврядним краєм та Закарпаттям. Аналогічний документ був підписаний і з Пряшівським самоврядним краєм.

Спільними нагородами обласної ради та облдержадміністрації "За розвиток регіону" було нагороджено Надзвичайного і Повноважного посла України в Словацькій Республіці Олега Гаваші, віце-прем'єр міністра  уряду Словаччини Яна Фігеля, голів Кошіцького та Пряшівського самоврядних країв Зденка Требулю та Петера Худіка, Почесного консула України в Словацькій Республіці Станіслава  Обіцького. Нагороди вручали Іван Балога та Олександр Ледида. Привітали також Генконсула Словацької Республіки в Ужгороді Маріана Сладечека, який цього дня святкує день народження.

На завершення зустрічі відбувся концерт, традиційні гуляння, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

14 травня 2011р.

Теги: кордон, День добросусідства, Гаваші, Словаччина

Коментарі

Янко 2011-05-14 / 22:49:00
Даже в комуняцкие времена это было массовым мероприятием, правда по пропускам. А тут начальство потусовалось и хана. Пьянка - одним словом, за бюджетные деньги. Им что, на бутылку не хватает?

2011-05-14 / 20:58:00
через них, тіньова економіка недоотримала 12 млн доларів доходу

pfr 2011-05-14 / 19:20:00
о, бляха, фивники ручкаються - а як же, вони не знають, що таке стояти в черзі 8 годин на кордоні межи гуканами-пограничниками-митниками, блатними "дипломатами" які тебе весь час об"їжджають, і що таке шмон цігарети-алкогол...

орест 2011-05-14 / 13:31:00
автобус на фоні чиновників - зачет

НОВИНИ: Соціо

17:13
На війні з росією поліг Сергій Донов з Виноградова
14:34
Голос волаючого в пустелі
11:55
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим прикордонником Дмитром Цацурою
00:27
На війні з росією поліг Юрій Дерцені з Виноградова
11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 3
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 13
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 10
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
» Всі новини