На Закарпаття з’їхалися спеціалісти з питань екології та атомної енергетики

В ужгородському Катехитичному духовному центрі розпочалася науково-практична конференція з міжнародною участю «Відповідальність за створіння та енергетичні виклики сьогодення в Східній Європі». Це своєрідний форум, завданням якого є розширення суспільного діалогу за умов співпраці релігії та науки задля привернення уваги і пошуку шляхів вирішення екологічних проблем.

На Закарпаття з’їхалися спеціалісти з питань екології та атомної енергетики

Протягом шести днів фахівці з Німеччини, Польщі, Словаччини та України, котрі спеціалізуються на питаннях енергозбереження, відновлювальної енергетики та змін клімату, а також представники різних релігійних конфесій шукатимуть шляхи здійснення відповідальності за створіння в контексті енергетичних викликів сьогодення.

6 та 7 травня учасники конференції слухали та обговорювали за круглим столом доповіді про енергетичне майбутнє Східної Європи, відповідальне використання енергетичних ресурсів, як новий виклик для церкви, проблеми зміни клімату, відповідальність за створіння й екологічний слід на Землі.

Науковці не обійшли увагою заплановані ще в радянські часи для будівництва на Закарпатті дві атомні електростанції: перша в районі Чорного Мочару, а друга — недалеко від Теребле-Ріцької ГЕС. Фахівці стверджують, що за умов здійснення цих планів та виникнення нещасного випадку, подібного на Чорнобиль, хвиля пилу закрила би Західну Європу, Скандинавію торкаючись навіть Балканського півострову.

Маркус Фогт з Університету Людвіга Максиміліана (м. Мюнхен, ФРН), один із доповідачів, висловив пропозиції щодо створення в Україні власної моделі розвитку атомної енергетики, до якої треба застосовувати особливий підхід: "Перш за все потрібно забезпечити належне захоронення відходів, хороші могильники. Не варто брати у приклад мислення людини Постмодерну, тобто намагатися розвивати атомну енергетику і водночас не довіряти їй".

Організаторами конференції виступили: Кафедра Екології та охорони навколишнього природного середовища УжНУ, комісія з екології і мігрантів Римо-католицької конференції єпископів України,   бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства з питань екології, комісія з екології Мукачівської греко-католицької єпархії, кафедра католицької теології християнської соціальної етики університету Людвіга Максиміліана, м. Мюнхен, Ужгородська греко-католицька богословська академія імені Блаженного Теодора Ромжі, благодійний фонд „Церква і навколишнє середовище".

Протягом наступних днів учасники конференції відвідають Ужгород та Мукачево, зроблять екскурсії до музеїв, замків, природоохоронних територій Закарпаття.

Наталія Каралкіна, РІО

08 травня 2011р.

Теги: енергетичний, релігія, екологічний

Коментарі

Олександр 2011-05-08 / 09:16:00
Я вже 17 років пропоную будувати винайдені мною екологічно чисті іоносферні електростанції , які замінять нафту,газ , вугілля і навіть атомні електростанції( є авторські свідоцтва).Принцип дії : Експериментуючи з грозовими хмарами,я прийшов до висновку,що вони заряджаються від іоносфери зі швидкістю від 2 до 15 мільйонів Вольт в секунду.Іоносфера - Земля це природний конденсатор,а грозова хмара - це просто провідник,середня пластина конденсатора.Якщо між заряджені пластини помістити пластину з провідника - на ній теж появиться напруга.Якщо замість хмари над землею помістити провідну пластину - на ній появиться напруга .Ідеальні місця для будівництва - пустелі,де максимум сонячних днів , ясного неба і вільних територій, Потужність залежить від площі пластин, часу доби ,пори року і косинуса географічної широти.Рекомендую почитати мою статтю " Іоносферна електростанція ( ІЕС ) " в журналі ІДЕЯ № 3 Української академії оригінальних ідей за 1994 рік
Отримувати електричну енергію з електричної - що може бути ідеальніше ?
До речі - церква нам вже 2011 років доказує , шо спасіння прийде з неба (від іоносфери) ,а не з-під землі (уран чи вугілля)

НОВИНИ: Соціо

15:50
/ 1
На російській Курщині поліг Олександр Хром'як з Великого Бичкова на Рахівщині
15:26
/ 1
У Розівці біля Ужгорода попрощалися з полеглим Героєм Михайлом Ковачем
14:05
За смертельне травмування вантажівкою жінки-пішохода і втечу за межі Закарпаття водієві з Мукачівщини загрожує до 8 років ув'язнення
13:51
У Нижньому Солотвині на Ужгородщині ужгородка на Peugeot травмувала на "зебрі" 15-річну дівчину і перекинулася в кювет
10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
22:29
/ 1
Майже половина мукачівців їздять у громадському транспорті безкоштовно
14:53
Держдеп США знизив рівень ризиків для подорожей до 9 областей України, серед яких – Закарпаття
00:03
/ 2
Україна та ЄС розпочинають модернізацію пункту пропуску "Лужанка-Берегшурань" на кордоні з Угорщиною
23:56
Найстаріша жителька Іршавської громади Ганна Фечка відзначила 103-й день народження
23:14
/ 2
Із Закарпаття за час повномасштабної війни емігрували 300 тисяч місцевих жителів – Білецький
» Всі новини