Закарпатська УНП розпочала збір підписів проти добудови українських АЕС (ФОТО)

Сьогодні, 26 квітня 2011 року, до 25 роковин аварії на Чорнобильській АЕС, представники Закарпатської обласної організації Української Народної Партії, вшанували учасників ліквідації наслідків Чорнобильської АЕС та жертв Чорнобильської катастрофи, запаливши свічки пам’яті біля монументу «Чорнобильцям» у місті Ужгороді.

Закарпатська УНП розпочала збір підписів проти добудови українських АЕС (ФОТО)

"Ось вже й двадцять п'ята свіча запалена в реакторі пам'яті нашого народу. Народилося і стало дорослим нове покоління Українців. Постала із небуття незалежна Українська держава. Відійшла у небуття холодна війна. Світ змінився до невпізнанності. А пам'ять знову і знову повертає нас у той стронцієвий квітень, а чорна діра Зони відчуження болить Україні фантомним болем, як болять пальці людині з ампутованою рукою", - висловив переконання під час свого виступу біля пам'ятника "Чорнобильцям" голова Ужгородської міської організації УНП Ярослав Кирлик.

За словами учасників, "За 25 років змінилось безліч речей, збігло багато води, а загроза, що накрита свинцевою ковдрою майже в самому серці України залишається незмінною. Людська пам'ять здатна утримувати в собі найдрібніші деталі, при цьому забуваючи головне. З роками на паперах все більше стає "героїв" тих подій, які насправді ні сном, ні духом не були до них дотичні! Натомість тисячі справжніх ліквідаторів і потерпілих ледве зводять кінці з кінцями. За даними ЗМІ, на один лише донецький "Шахтар" за останніх 15 років його господар заробив близько 1,5 млрд. доларів, а в цей час в онколікарнях з річним бюджетом в 5 млн гривень вмирають через брак ліків і коштів хворі на лейкемію діти... Країна тріумфуючого хамства!", - обурено обговорювали ситуацію.

На завершення вшанування, з метою запобігання подібних катастроф, представники УНП вирішили розпочати збір підписів проти планової добудови найближчої до Закарпаття Хмельницької АЕС, з використанням сумнівних технологій і застарілих реакторів.

На їх думку, "нема гарантій щодо водного балансу басейну річки Горинь, що його не буде порушено в зв'язку з добудовою ще двох блоків. Нема певності й у тому, що за таких умов Чорнобильське лихо не повториться ще раз".

26 квітня 2011р.

Теги: УНП, Чорнобиль, АЕС

Коментарі

Андрій 27.04.2011 / 18:07:00
У нас таке сильне ядерне лоббі починаючи від Ковача закінчуючи неформальними власниками АЕС, що там точно добудують, а через 5 років після того, як зрозуміють, що реактор вже застарів поки добудували ( бо вже був старий) сховаються на островах, а нам залишать розгрібати твели голими руками. Так і конфаймент на ЧАЕС побудують. Наші (типу Балога) де зможуть віткат візьмуть, а далі нам українцям ще одну конструкцію з радіоактивного металу розбирати доведеться. І тут ще нам хтось з Янучар запропонує ще більший конфаймент побудувати, аби накрив і той, що планують будувати вже сьогодні. І так далі.

Дмитро 26.04.2011 / 22:55:00
Я підпишусь. Десь читав, що є вже електронна петиція до уряду проти добудови АЕС.

НОВИНИ: Соціо

10:56
Учень із Міжгірщини здобув золоту медаль на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
23:14
/ 13
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
20:30
/ 6
Ціна занедбаної дерев'яної хати в курортному Пилипці на аукціоні зросла у 2000 разів - з 895 грн до 1,75 млн
19:49
/ 1
Підтверджено загибель Віктора Чейпеша з Олешника на Берегівщині, що майже 2 роки вважався зниклим безвісти Фото новина
19:37
/ 6
Від ран, отриманих на війні з росією, помер захисник з Верхніх Воріт на Мукачівщині Фото новина
18:14
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
17:14
На Закарпатті через сильні дощі можливий підйом рівня води в річках та сходження селів
12:57
/ 1
«Депеш-парк» у Мукачеві планують масштабно оновити після війни Фото новина
11:48
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле Фото новина
10:41
Помер захисник із Лози на Хустщині Іван Рибачук Фото новина
09:36
На Закарпатті готують до відкриття новий міжнародний пункт пропуску «Біла Церква — Сігету-Мармацієй» Фото новина
09:10
На Тячівщині хочуть увіковічнити пам'ять Героя України Олега Куцина у краєзнавчому музеї
17:12
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
12:59
/ 1
У горах Закарпаття затримали киянина, який пішки повертався з Румунії Фото новина
11:53
На Закарпатті митники вилучили незадекларовані парфуми світових брендів на понад пів мільйона гривень Фото новина
10:36
/ 2
Підтвердили загибель 32-річного Героя із Буштина на Тячівщині Юрія Чобея Фото новина
09:41
В Ужгороді встановили сучасний туристичний інфобокс Фото новина
09:07
Закарпатець Роман Козак представляє Україну на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
21:32
У четвер у Рахові представлять книжку і фільм про Героя України Олега Куцина
18:22
/ 3
На Рахівщині третю добу шукають 34-річного чоловіка, який зник поблизу Ясіні
17:18
/ 3
Турист із Києва травмувався біля озера Ворожеска на Рахівщині Фото новина
17:12
В Ужгороді у четвер прощатимуться з полеглим Володимиром Жупіком Фото новина
13:18
На Говерлі рятувальники допомогли туристу, який травмував руку та ногу Фото новина
10:24
/ 1
У Перечині попрощаються із військовослужбовцем Іваном Куштаном Фото новина
09:12
У Малій Розтоці на Хустщині попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Іваном Бричем Фото новина
» Всі новини