На Закарпатті продають овочі з нітратами і на ринку, і в магазинах

На ринках наших міст, інших населених пунктів з початком весни починає панувати свіжа городина. Щоб не зашкодити своєму здоров'ю в цей час, необхідно знати основні правила її споживання.

На Закарпатті продають овочі з нітратами і на ринку, і в магазинах

Всю городину необхідно ретельно мити, відрізати всі зіпсовані ділянки овочів, слідкувати за свіжістю, зрізати шкірку з огірків, бо саме там накопичуються нітрати.

Санепідстанції Закарпатської області  вже з появою перших овочів починають лабораторний контроль за вмістом нітратів. В цьому році  першими були  огірки, редиска, цибуля-перо, щавель, петрушка, кріп, капуста, часник, салат, помідори,  що реалізується населенню через торговельну мережу (ринки, магазини).

Крім вмісту нітратів лабораторії санепідстанцій обов'язково вимірюють вміст залишкових кількостей пестицидів, які не є природними для  грунтів, а також рослинної продукції,  і вносяться  вони  людиною з метою боротьби з хворобами рослин, з бур'янами. На визначення вмісту залишкових кількостей пестицидів досліджувалося 14 зразків рослинної продукції, в жодному випадку не було  перевищень нормативних показників ( мг/кг).

Як повідомила Закарпаття онлайн завідуюча токсикологічною лабораторією Закарпатської обласної санепідстанції О. Пономарьова, станом на 15-е квітня 2011 р. лабораторні вимірювання вмісту нітратів проводилося у 84 зразках ранньої рослинної продукції. Основна частина  овочевої продукції була відібрана спеціалістами санепідстанцій в порядку вибіркового контролю. Справа в тому, що  на ринках  регулярний лабораторний контроль за вмістом нітратів здійснюють лабораторії управління ветеринарної медицини.

З загальної кількості досліджених зразків  у 8-ми випадках  (редиска – 4, цибуля-перо -1,  петрушка – 1, салат -1,  кріп – 1, салат-1)  вміст нітратів перевищував допустимі норми, так звані МДР (максимально допустимий рівень). Всі зразки овочів, за винятком  однієї проби редиски, відбиралися на ринках, а вказана проба редиски відібрана в супермаркеті ″Сільпо″ в м. Ужгороді на ул.. Г. Свободи. На керуючого супермаркетом складений протокол про порушення санітарних норм.

Головний державний санітарний лікар м. Мукачеве п. Ревчук В.М., враховуючи масове надходження ранньої рослинної продукції на ринки міста, направив  директорам всіх ринків приписи стосовно посилення лабораторного контролю таких харчових продуктів, бо саме в м. Мукачеве  4 зразка ранньої рослинної продукції  мали вміст нітратів з перевищенням МДР.

Рослинна продукція, де вміст нітратів перевищує МДР до 2-х разів від допустимих показників,  придатна для їжі  людей за виключенням хворих та дітей. Є  способи  використання таких продуктів, які зменшують надходження  нітратів  в організм людини. Це відварювання, приготування багатокомпонентних гарнірів, салатів. З 8-ми видів продукції з  вмістом нітратів, що перевищував допустимі рівні,  у жодному  зразку він не становив  більш 2-х  МДР.

 

21 квітня 2011р.

Теги: СЕС, редиска, овочі, нітрати, дослідження

НОВИНИ: Соціо

18:14
До Мукачева прибув черговий евакуаційний поїзд із Дніпропетровщини Фото новина
17:23
У Мукачеві проведуть в останню путь полеглого захисника Володимира Луканинця Фото новина
12:03
На війні з рф поліг захисник із Виноградова Андрій Кириченко
11:11
У Чехії розшукують 22-річну закарпатку Фото новина
10:59
/ 1
Затриманий на хабарі суддя Олександр Пелих мобілізувався до ЗСУ
09:20
/ 9
Керівником Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області призначено Костянтина Черпіцького Фото новина
09:08
/ 1
Чопський прикордонний загін очолив Євгеній Бабич Фото новина
09:01
На Закарпатті оприлюднили прогнозований графік можливих відключень електроенергії на 5 грудня
16:52
На війні з рф помер військовий із села Свобода на Берегівщині Михайло Дерда Фото новина
13:56
В Ужгороді відкрили міні-скульптуру «Різдвяний цвіркун» Фото новина
09:09
Актуальний графік відключень електроенергії на Закарпатті 4 грудня
23:08
На війні поліг Василь Русин з Бистриці Чинадіївської громади Фото новина
18:00
В Ужгороді відкрилася Резиденція Святого Миколая
15:22
Туристичний потенціал Закарпаття презентували на виставці у Стокгольмі Фото новина
12:45
На Хустщині після повторного спалаху гепатиту А в Ізі посилили протиепідемічні заходи
11:17
/ 3
У Мукачеві запряцював перший в області крематорій для тварин Фото новина
10:03
У НПП «Синевир» посилили патрулювання через ризики незаконних рубок ялинок перед новорічними святами
09:04
На Закарпатті 3 грудня діятиме погодинне відключення електроенергії
18:17
/ 1
У Перечині перепоховали Героя Ярослава Токаря, який у 2023-му загинув під час боїв у Бахмуті Фото новина
17:30
Румунія продовжила обмеження руху на кордоні через ремонт мосту на річці Тиса
11:12
/ 6
У Збинах на Мукачівщині громада перейшла з російського православ'я в ПЦУ
09:39
/ 1
Підтверджено загибель на війні Героя із села Кіреш на Хустщині Олександра Куриці Фото новина
09:01
Стало відомо, коли на Закарпатті вимикатимуть світло 2 грудня
15:46
У Мукачеві встановили четвертого бронзового гусака Фото новина
10:57
В Ужгороді сьогодні попрощаються із захисником Золтаном Калої Фото новина
» Всі новини