Про це сьогодні, 20 квітня, під час прес-конференції в Ужгороді розповів ректор ЗакДУ, доктор технічних наук, професор Федір Ващук.
Статистика звернень до лікарів, а також показники відвідуваності лекцій засвідчили, що заходи з енергозбереження не тільки економлять кошти (за 5 років – близько 27 мільйонів гривень), але й зберігають здоров'я студентів. "Якщо проаналізувати показник зменшення захворюваності на 60-70 %, то стає зрозуміло, що раніше це були тисячі пропущених лекцій і, у результаті, недоотримані знання. Як наслідок – фахівці недостатньої кваліфікації. Нам вдалося уникнути такої проблеми шляхом створення нормальних умов для навчання і проживання студентів", – сказав Федір Ващук.
Починаючи з 1997 року, Закарпатський державний університет впроваджує заходи із енергозбереження. Усі корпуси, а також гуртожиток, будинок для викладачів, спортзал, обладнані автономними котельнями (заклад повністю незалежний від централізованої системи опалення), старі вікна були замінені на склопакети, старі чавунні радіатори – на біметалічні, 80% стін і покрівель утеплено за допомогою новітніх ізоляційних матеріалів.
Зекономлені кошти університет направляє на нові підручники, комп'ютерну техніку (яка оновлюється щороку, натомість вивільнені комп'ютери передають безпосередньо студентам), навчальне обладнання, нові меблі, кондиціонери, а також на матеріальне заохочення для студентів і викладачів.
Мешканці гуртожитків постійно мають змогу користуватися гарячою водою. До слова, харчування у ЗакДУ також налагоджено відмінно. У всіх корпусах працюють їдальні та кафе, де комплексний обід коштує 10-16 грн (таку ціну вдається забезпечити завдяки тому, що зарплату кухарів і витрати на енергоносії бере на себе університет).
злий 2011-05-01 / 20:44:00
Дорогенькі журналісти! Скажіть, будь-ласка, чи плануєте ви присуджувати премії за продажність? Якщо так, то маю одну номінантку - це Ганна Тарканій, яка пропагує Ващукінське так, що хочеться підтертися газетов. Якщо вже там на юридичному є наука, то я мовчу: треба взагалі ліквідувати ступені кандидаів і докторів - нафіг вони потрібні, якщо й без них наука може процвітати.
перехожий 2011-05-01 / 20:40:00
Та вони і вчаться на 100 % відсотків менше: коли ж їм хворіти, якщо вони й так на пари не ходять, лем за тести платять.
Свідома студентка 2011-04-20 / 18:21:00
У хід пішли матеріали на замовлення! Розумію, журналістам теж потрібно жити у складних умовах кризи...
завгосп 2011-04-20 / 17:09:00
Не можна порівнювати масштаби господарства в УжНУ і ЗакДУ. Це все рівно, що сказати, я на свій "Запорожець" витрачаю менше пального, ніж ти на свою фуру, значить я кращий господар.