Урядова делегація перевірила стан робіт з відновлення закарпатського Музею лісу і сплаву (ФОТО)

12 квітня Міжгірський район з робочим візитом відвідали міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський, міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога, голова Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук, голова облдержадміністрації Олександр Ледида, голова обласної ради Іван Балога, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища області Андрій Погорєлов, директор об'єднаної дирекції будівництва водогосподарських об'єктів області Ростислав Федів, депутат обласної ради Юрій Гнепа.

Урядова делегація перевірила стан робіт з відновлення закарпатського Музею лісу і сплаву (ФОТО)

Зустріч відбулася на території НПП "Синевир", де були присутніми також голова районної ради Іван Ярема, заступник голови райдержадміністрації Іван Ледида та директор національного парку Микола Дербак, - повідомив Закарпаття онлайн начальник відділу звернень громадян та зв'язків з громадськістю Міжгірської районної ради Іван Чуп.

Як уже повідомляло Закарпаття онлайн, основною метою зустрічі було ознайомлення з діяльністю НПП "Синевир", вивчення проблем пов'язаних з наслідками стихійних лих, паводків минулих років та подолання їх наслідків, визначення шляхів покращення функціонування природно-заповідних об'єктів, надання реальної допомоги в цьому напрямку.

Високоповажні керівники мали можливість на місці ознайомитися із станом робіт, що були розпочаті по відновленню Музею лісу і сплаву на Чорній Ріці, які на жаль були призупинені по різних причинах.

Керівники міністерств, області та району дійшли до єдиної думки, про необхідність продовження робіт з відновлення Музею та їх завершення у найкоротші терміни.

Для цього необхідно мобілізувати можливості усіх відомств по відновленню діяльності даного об'єкта. Результатом реалізації даного проекту повинно стати не тільки відновлення єдиного у Європі Музею лісу і сплаву, а й отримання гідротехнічної споруди для регулювання рівня води під час паводку, створення рекреаційно-туристичного комплексу, відновлення роботи форелевого господарства. В комплекс Музею також буде включено будівництво міні-гес, яка буде функціонувати за рахунок накопиченої води.

Це дасть можливість значно покращити інвестиційну привабливість території НПП "Синевир", буде поштовхом у розвитку туризму та рекреації не лише на території Чорної Ріки, але й всієї Тереблянської долини.

Почесна делегація також відвідала територію озера Синевир, яке віднесено до семи природних чудес України, де так само було відмічено необхідність покращення інфраструктури, зокрема: автомобільних доріг, пішохідних доріжок, облаштування  місць відпочинку, створення умов для надання більш якісних послуг для відпочиваючих, туристів.

Районною владою було піднято питання перед Міністром екології та природних ресурсів про необхідність продовження робіт по розмежуванню територій НПП "Синевир" та сільськими радами Тереблянської  долини. Було вирішено, що найближчим часом  роботу з розмежування буде продовжено, де буде враховано пропозиції відповідних територіальних громад.

Що стосується проведення протипаводкових робіт та ліквідації наслідків паводків минулих років, було відмічено, що згідно Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у 2011 році на район виділено 6,8 млн. грн. Зокрема, з цієї суми, 1,2 млн. грн. заплановано на проведення берегоукріплювальних робіт на р. Ріка у с. В.Бистрий, а 5,6 млн. грн. буде виділено на відновлення та будівництво протиповеневих споруд, берегоукріплень та регуляції русла річки Теребля у селах Синевир, Негровець, Колочава.

Робоча зустріч підтвердила єдине бачення як влади на державному рівні, так і влади на місцях про те, що основним пріоритетним напрямком діяльності для району є розвиток туризму та рекреації. Поряд із створенням умов для відпочинку, покращенням рівня надання послуг, будуть створюватися нові робочі місця, активно розвиватися традиційні види діяльності – вівчарство, рослинництво, народні промисли тощо.

15 квітня 2011р.

Теги: Музей лісу і сплаву, делегація, проект, відновлення

Коментарі

степан 15.04.2011 / 12:41:00
накінець в НПП Синевир , зі зміною керівника в даному НПП справи пішли в кращий бік ! За 10 років все що розвалив попередній керівник , тепер відновлюе новий керівник НПП Синевир, це видно з тої роботи яка вже зроблена за пару місяців відколи призначили нового директора НПП Синевир Дербак М. Ю.-- успіхів йому в роботі !!! МОЛОДЕЦЬ !!!

НОВИНИ: Соціо

16:17
На кордоні зі Словаччиною викрили двох киян, які видавали себе за багатодітних батьків Фото новина
14:03
Підтвердили загибель на війні захисника із села Люта на Ужгородщині Івана Галаговця Фото новина
11:25
Стало відомо про загибель військового із Буштина на Тячівщині Миколи Лозана Фото новина
09:02
Енергетики оприлюднили графік відключень світла на Закарпатті 16 січня
18:25
Підтвердили загибель захисника із Тячева Олександра Томишинця Фото новина
16:46
/ 1
У Мукачеві зустріли евакуаційний потяг із Запорізької області Фото новина
15:15
В Ужгороді зупинили п’яного водія, позбавленого права керування Фото новина
14:13
Рятувальники визволили сноубордиста із снігових заметів у горах Рахівщини Фото новина
09:49
/ 1
В Ужгороді попрощаються з Героєм Володимиром Малєвим Фото новина
09:05
/ 1
Гірські рятувальники Рахівщини оновили маркування та попереджувальні знаки на лижних трасах Фото новина
18:20
У Мукачеві затримали водія, який у стані наркотичного сп’яніння скоїв ДТП Фото новина
17:27
У пункті пропуску «Ужгород» відкрили пішохідну смугу руху Фото новина
16:13
/ 1
На війні з росією поліг військовий із Приборжавського на Хустщині Олександр Петах Фото новина
14:15
/ 5
Андрія Савчука звільнили з посади очільника Закарпатського ОТЦК
13:04
/ 1
На війні з росією поліг Герой із села Нанково на Хустщині Василь Марчишинець Фото новина
11:00
У селі Собатин з родини вилучили чотирьох дітей через неналежні умови Фото новина
10:02
/ 1
Стало відомо про смерть захисника із Косівської Поляни на Рахівщині Івана Бердара Фото новина
17:54
/ 2
На війні з росією поліг 25-річний воїн із Ясіні Андрій Сергійчук Фото новина
17:13
Закарпатські патрульні повернули додому пенсіонера, який загубився й був дезорієнтованим Фото новина
16:34
/ 4
Інспекторів Закарпатської митниці відсторонили після відео з можливим хабарем
18:39
Підтверджено загибель понад рік тому 25-річного Василя Поповича зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:34
Нетверезий водій з’їхав у кювет у Мукачеві Фото новина
13:02
/ 1
На гірськолижному курорті на Ужгородщині травмувався сноубордист Фото новина
09:56
Підтверджено загибель Михайла Поповича з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти з червня 2023 року Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 12 січня
» Всі новини