В Ужгороді заклали найдовшу сакурову алею в Європі (ФОТО)

Сьогодні, 9 квітня, в обласному центрі Закарпаття посадили півтори сотні «сакур єднання».

В Ужгороді заклали найдовшу сакурову алею в Європі (ФОТО)

Таку символічну назву має тривала акція, ініційована Міністром з питань надзвичайних ситуацій Віктором Балогою, під час якої деревця японської вишні з'являються у містах і містечках краю. Цієї весни садіння сакур ще й має на меті висловити підтримку японському народові, котрий переживає трагедію.
 
Закладена в Ужгороді алея, яка простяглася двома набережними Ужа - Київською та Слов'янською, сягає близько двох кілометрів. У перспективі вона буде ще подовжена, - розповів Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, котрий саджав сакури разом з міністром з питань надзвичайних ситуацій Віктором Балогою, головою Закарпатської ОДА Олександром Ледидою, головою Закарпатської обласної ради Іваном Балогою та Надзвичайним та повноважним Послом Японії в Україні – паном Тадаші Ідзава.
 
Дипломат зазначив, що йому, як представнику своєї країни, дуже приємно бачити таку підтримку японського народу закарпатцями. Ужгородські школярі подарували Послу малюнки, створені малечею для японських однолітків і кошик цукерок. Зворушений пан Ідзава пообіцяв усе урочисто передати дітям своєї країни.

"Цією акцією закарпатці ще раз довели, що є дуже толерантними людьми, готовими робити все для того, аби світ об'єднався заради миру, любові і надії. Гадаю, це є добрим прикладом для всієї України. Для Ужгорода це, безперечно, знакова подія. Я дуже радий, що зараз тут присутній пан Посол Японії в Україні. А сакури, подаровані Віктором Балогою, переконаний, прикрашатимуть Ужгород, яким ми всі зможемо пишатися", - зазначив Віктор Погорєлов.

До висадки деревець на алеї, котру уже можна вважати найдовшою сакуровою алеєю в Європі, долучилися представники влади Ужгорода та краю, депутати міської та обласної рад, інтелігенція, громадські діячі. Сакури вже протягом десятиліть є одним із символів Ужгорода й окрім багаторічних дерев, які щороку прикрашають місто, від осені півсотні "сакур єднання" ростуть у "Новому" районі, кількадесят дерев японської вишні вже втретє заквітнуть на Православній набережній Ужгорода. Як повідомив міський голова, сакури в Ужгороді висаджуватимуть щороку. Цього ж дня 45 деревець сакури посадили й на території "університетського містечка" - близь стоматологічного факультету УжНУ, повідомила Закарпаття онлайн прес-секретар Ужгородського міського голови Алла Хаятова.

09 квітня 2011р.

Теги: сакури, Балога, Ідзава, Японія

Коментарі

Іван 2011-04-11 / 16:40:00
Ужгородка , 11.04.2011 11:19
жона запропонувала конструктивне вирішення проблеми. Той мусор ще з верховини несе. там ся має прибирати постійно, щотижня. Як вона переживає за працю чиновника...

Ужгородка 2011-04-11 / 11:19:00
прогнозованим, 09.04.2011 18:59
уважаемый, вы в своем уме?Почему чиновник должен убирать мусор за свиньями, которые живут у берегов речек???Этих свиней надо заставить голыми руками, лично прибрать все берега.Сволочи!Даже звери не гадят там, где живут!!!

Чікі 2011-04-11 / 09:46:00
Добиває інше - кількість чмощників які стоять, нич не роблять і світять фесами на кожній акції посадки: Доктор , Ковач, ще ряд депутатів...
Лишають на суботу сім"ю лиш би указати писок "няньови" - авось помітить, упізнає і поставить на "хлібноє місто". Пропали би, бога му.

123 2011-04-10 / 19:31:00
та набережна ніколи не освічуеєся, ще би цим могли ся заняти, садівнички.

. 2011-04-10 / 19:29:00
Позбирали мусор на набережній біля Падіюна, поскладали тоті кульки біля тротуара і забили одне місце, роз*їхалися. За вихідні той весь мусор вітер розкидав по всій набережній. Нич не годні до кінця довести.

Українець 2011-04-09 / 21:31:00
анонім це я.
Розквітай Японія - загнивай уКраїно.

2011-04-09 / 21:28:00
А в Мукачеві алея довша на 50 сакур :)

знаючий 2011-04-09 / 20:00:00
Балога подарував сакури, так що бюджетні гроші не використовувались ....

Kergudu 2011-04-09 / 19:24:00
Ну, скільки може коштувати 1 (одна) сакура? Вже підраховано. Якщо брати на базарі в Ужгороді - гривень 50-100. Якщо у Погорєлова - 2300 грн. У Балоги і Ледиди, думаю, вийде ще дорожче. Бо чим вищий статус - тим дорожчі дерева. Аби було по чому стукати потім...

прогнозованим 2011-04-09 / 18:59:00
які вони всі прогнозовані! Колись Іван Різак брав у руки косу, так всі чиновники слідом також бігали по узбіччях доріг косити.
Вікторе, візьміть і ви в руки косу – чиновники всіх рівнів на вас рівняються. А краще – почніть збирати по хащах та берегах річок, наприклад Тиси, сміття у чорні целофанові міхи!
Цікаво, скільки коштує на літаку привезти таку делегацію в Мукачево? Хто за це буде платити? Японія? Здається, рішення у чиновників, їх апетити неадекватні для такої бідної. жебрачої держави!!!
Цікаво б знати, навіщо стільки сакур Ужгороду та Мукачеву? озвучте, якою є ціна одної сакури? І скільки потягне ціла ця акція?
Скільки втрачено часу, скільки чиновників вчора не зустрілися із своїми виборцями, прохачами? Чиновник має тримати руку на пульсі суспільства, зустрічатися з різними прошарками суспільства, бачити та контролювати, що у нього робиться по селах, а не квіти саджати!
Ректор університета – яму копає! А дипломи українських вишів світ пропонує вимітувати у сміття.

Луц 2011-04-09 / 18:20:00
У Щадея теж щось у погляді японське є. Може йому слід туди теж полетіти? Для обміну досвідом. Калину повезти. Це так, думки вголос...