Закарпатка „кинула” державний банк на 125 тисяч доларів

За інформацією начальника відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави Іллі ІЛЬЧУКА, в ході прокурорської перевірки встановлено, що у березні 2008 громадянка Ч. уклала з філією Закарпатського обласного управління ВАТ "Державний ощадний банк України" договір про іпотечний кредит на отримання грошових коштів у сумі 125 тис. доларів США для придбання житлового будинку та земельної ділянки у м. Ужгород.

Закарпатка „кинула” державний банк на 125 тисяч доларів

Виявилось, що для оформлення кредиту жіночка подала підроблені документи про те, що вона нібито працює у приватного підприємця і отримує у нього зарплату, хоча це була неправдива інформація. Як показала перевірка,  вона ніколи у того підприємця не працювала.

Окрім того, як виявилось, реальна вартість будинку та земельної ділянки, для придбання яких спритна жіночка  брала кредит становив 70 тис. доларів США. Тобто і тут вона вказала  неправдиву інформацію.

З отриманих кредитних коштів громадянка Ч. купила вказаний житловий будинок та земельну ділянку, а  залишок - 55 тис. доларів США, отримані протиправним шляхом, використала для будівництва сауни з метою її використання в комерційних цілях.

Внаслідок чого, - пояснює прокурор, - вчинила дії, спрямовані на набуття, володіння та використання коштів, одержаних внаслідок вчинення протиправного діяння, що передувало легалізації доходів.

Кредит вона дотепер не погасила, причому навіть не намагалася це зробити. Отже, внаслідок таких незаконних дій Закарпатському обласному управлінню ВАТ "Державний ощадний банк України" заподіяно матеріальну шкоду в сумі 125 тис. доларів США,

У зв'язку з тим, що Ощадний банк України є державним (100% акцій банку належить державі), неповерненням кредиту завдається шкода не лише інтересам банку, але і державним інтересам.
Тому, наприкінці січня 2011 року прокуратурою області порушено кримінальну справу по факту незаконного заволодіння чужим в особливо великих розмірах та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом ( за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 191 ч. 5, 209 ч. 2, 358 ч. 3 КК України), - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Прокурор додає, що такі випадки – непоодинокі.

Аналогічна справа порушена прокуратурою області на початку березня  стосовно громадянина Є., який незаконного заволодів грошовими коштами вказаної банківської установи в сумі понад 125 тис. грн., (ст.ст. 191 ч. 5, 209 ч. 2, 358 ч. 3 КК України). 

31 березня 2011р.

Теги: прокурор, банк, кримінал

НОВИНИ: Кримінал

23:26
Суд зобов'язав Карпатський біосферний заповідник сплатити загалом 5,4 млн грн за незаконні рубки лісу на його території
22:40
Завдяки компенсації доньці загиблої та позитивній характеристиці посадовиця Королівської селищної ради уникла покарання за смертельну аварію
19:47
/ 8
Під час "хабарницьких" обшуків у головного прокурора Закарпаття Ковальчука вилучили телефон та готівку
16:19
/ 2
В Ужгороді в 12 разів п'яніший за "норму" водій Daewoo зіткнувся з Range Rover-ом Фото новина
04:12
/ 2
Чоловік, який п'яний запускав феєрверки у циганському таборі Виноградова, відбудеться невеликим штрафом Фото новинаВідео новина
03:37
У Мукачеві "п'яний" Land Rover зіткнувся з автобусом Mercedes Фото новина
02:37
/ 1
У Поляні на Мукачівщині невідомий посеред дня стріляв по собаках Фото новина
01:59
/ 1
У Тячеві злодійка викрала у дружини військового гаманець з 20 тисячами гривень Фото новина
04:10
/ 5
Міжгірець, уклавши угоду з прокурором, уник 5 років тюрми за продаж "гуманітарних" позашляховиків Фото новина
03:21
В Ужгороді виявили ще одного наркоп'яного водія, вже позбавленого права керування Фото новина
03:12
В Ужгороді чоловік розбив лобове скло авто і втік Фото новина
03:04
/ 2
Ужгородець отримав рік умовного покарання за спробу контрабанди в 2015 році картин Бокшая та Ерделі до Словаччини Фото новина
19:43
На Тячівщині судитимуть неповнолітнього з Дубового, який побив і пограбував таксиста Фото новина
16:52
/ 8
Мінкульт не погоджував будівництва 16-поверхівки у центрі Ужгорода, воно незаконне
15:45
49-річний житель Міжгір'я викрав з будинку заробітчанки понад 100 тис. грн, ювелірку та ноутбук Фото новина
14:09
/ 1
Закарпатці присудили 5 років тюрми за спробу вивезти в угорщину нелегалів з Афганістану
03:21
В Ужгороді виявили п'яного "безправного" підлітка за кермом ВАЗа Фото новина
18:19
/ 2
Біля Ужгорода в таксі виявили двох "ухилянтів", що їхали "до дівчат на Паску" в напрямку Словаччини Фото новина
15:58
В Ужгороді на об'їзній затримали "безправного" водія "під кайфом" Фото новина
15:35
/ 6
В Ужгороді п'яний водій врізався у Volkswagen, далі травмував жінку на "зебрі" та втік з місця події Фото новина (ОНОВЛЕНО)
16:38
/ 1
Закарпатець намагався ввезти в Україну з Чехії незадекларованими 40 тис. "чужих" доларів Фото новина
03:03
/ 3
На Рахівщині, біля румунського кордону, затримали групу "туристів"-"ухилянтів" Фото новина
19:31
У Мукачеві "безправного" водія "під кайфом" оштрафували на 38 тис. грн Фото новина
16:05
В Ужгороді затримали водія "під кайфом", з "травою" і "бульбулятором" Фото новина
03:46
/ 1
Справу тячівця, що налагодив продаж фальшивих купюр номіналом 500 євро, передано до суду
» Всі новини