У Чопі через антисанітарію закрили критий ринок

Відповідно до п.3 статті 30 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” було здійснення комісійну перевірку дотримання правил торгівлі на критому ринку м.Чоп продуктами харчування та запобіганню продажу неякісних м’ясо-молочних, ковбасних та рибних виробів, перевірки наявності документів у приватних підприємців – суб’єктів торгівельної діяльності.

У Чопі через антисанітарію закрили критий ринок

Як повідомили Закарпаття онлайн у Чопській міськраді, до складу комісії увійшли представники міськвиконкому, представники Ужгородської районної санітарно-епідеміологічної станції, представники управління ветеринарної медицини в Ужгородському районі, представники Чопського МВ ГУ УМВС України в Закарпатській області, члени виконавчого комітету Чопської міської ради, депутати міської ради. 

В результаті комісією виявлено ряд грубих порушень. Державною ветеринарною інспекцією в Ужгородському районі із-за відсутності експлуатаційного дозволу для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки, або реалізації харчових продуктів надано припис директору ринку щодо тимчасової заборони роботи критого ринку.

Ужгородською районною СЕС виявлено, що санітарно-гігієнічний стан ринку незадовільний. Торговий зал частково завалений мішками, і це при тому, що значна частина харчових продуктів, що швидко псується реалізується на дворі, при під'їзді у ринок. Підсобні приміщення використовуються не за призначенням. Вимірювальні прилади (ваги) зберігались в коридорі адміністративної частини будівлі. Приміщення адміністратора захаращене, утримується вкрай незадовільно. Коридор закладений ящиками. Санітарний одяг (халати, нарукавники) продавців відсутній.
Реалізація продуктів харчування здійснюється з порушеннями дотримання правил торгівлі сусідства та температурних режимів при зберіганні. М'ясо птиці реалізується з ковбасними виробами та рибою одним продавцем. В повному обсязі ці порушення виявлені у приватного підприємця Фішер С.П. Слід відмітити, що при попередніх перевірках у цих підприємців також виявлялись порушення. За виявлені порушення застосовані штрафні санкції. Те чи інше із вищезгаданих порушень встановлено при поточній перевірці ще у п'яти підприємців до яких застосовано штрафні санкції.
Особливу занепокоєність викликає реалізація молочної продукції. До реалізації молочної продукції допускаються продавці без особових медичних книжок, санітарного одягу.
Згідно п.9 „Ветеринарно-санітарних правил для ринків" відповідальність за виявлені порушення покладається на дирекцію ринку, через що накладено штраф та запрошено до Ужгородської СЕС на розгляд справи.
Керуючись ст..41 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" запропоновано: згідно п. 3.9. „Ветеринарно-санітарних правил для ринків" Для підтримання належного санітарного стану ринкового комплексу і павільйонів до початку весняно-літнього сезону директора ринку зобов'язано привести необхідний ремонт споруд ринку, холодильного та торгівельно-технологічного обладнання, приміщень ветеринарної санітарної експертизи для чого призупинити експлуатацію. ринку з 28.03.2011р. Зобов'язано всіх працівників пройти медичний огляд. Допускати до роботи працівників тільки при наявності медичних оглядів та оформлення особових медичних книг, наявності санітарного огляду. Закупити достатню кількість миючих та дезинфікуючих засобів, закупити санітарний одяг, торгівельний інвентар, обладнати приміщення для його зберігання, надати договір на проведення профілактичної дезінфекції та дератизації, забезпечити контроль за умовами реалізації харчових продуктів, забезпечити виконання „Ветеринарно-санітарних правил для ринків".
Постановою Ужгородської районної СЕС та державної ветеринарної інспекцією в Ужгородському районі критий ринок закрито до усунення всіх виявлених недоліків.

28 березня 2011р.

Теги: ринок, ветеринарний, санітарний

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

18:10
На Рахівщині медики евакуювали пацієнта на санчатах Фото новина
16:46
Траса «Київ — Чоп» — лідер за смертельними ДТП
18:14
Під час пожежі в Ужгороді евакуювали двох мешканців багатоповерхівки Фото новина
12:02
Гірські рятувальники евакуювали травмованого лижника з гори Красія Фото новина
17:43
У Білках через пожежу в підвалі ледь не згорів житловий будинок Фото новина
15:55
В Ужгороді вночі горіли гараж, сарай і автомобіль Фото новина
14:22
Через розпалену піч на Свалявщині ледь не згорів будинок Фото новина
13:26
/ 1
В Ужгороді 85-річний водій помер за кермом і врізався в фасад аптеки Фото новина
12:55
У Бобовищі водій із 2,41 проміле алкоголю спричинив смертельну ДТП Фото новина
17:10
/ 2
Поліція затримала водія вантажівки, причетного до смертельної ДТП на Абранському перевалі Фото новина
13:11
На Хустщині через пожежу в котельні ледь не згорів житловий будинок Фото новина
12:08
Двоє людей загинули у смертельній автотрощі на Абранському перевалі Фото новина
09:58
/ 1
У румунських Карпатах врятували двох українців, які збилися з маршруту в критичному холоді і двометрових заметах Фото новина
16:55
На Рахівщині ледь не згорів житловий будинок Фото новина
16:22
/ 8
На Мукачівщині 40-річного чоловіка смертельно поранили під час полювання Фото новина
13:28
/ 1
На Рахівщині прикордонники врятували 35-річного киянина, який намагався незаконно перетнути кордон Фото новина
12:31
Гірські пошуковці на Рахівщині врятували чоловіка, який кілька днів блукав у горах Фото новина
23:11
На місці удару рф по пасажирському поїзду "Чоп – Харків – Барвінкове" виявили фрагменти 6 тіл
16:50
/ 2
Поліція розпочала розслідування смерті немовляти в лікарні Мукачева
13:40
На Хустщині рятувальники ліквідували пожежу в дерев’яній будівлі Фото новина
10:10
На Берегівщині 28-річна породілля народила немовля ще до приїзду лікарів Фото новина
17:33
Поїзд на маршруті Барвінкове – Львів – Чоп потрапив під удар російських безпілотників Фото новина
13:20
Під час пожежі в Чорноголові на Ужгородщині загинув 72-річний чоловік Фото новина
09:50
Падіння дерев і пошкодження ЛЕП спричинили затримки поїздів до Закарпаття
18:12
/ 1
На Тячівщині однорічна дитина постраждала від опіку внаслідок падіння гарячого молока Фото новина
» Всі новини