Віктор Мацола: Органи соцзахисту не мають право надавати перевагу будь-кому з інвалідів, тим більше, змінювати їхню черговість

Як дістати спецавтомобіль роз’яснювали сьогодні в Ужгороді начальник Головного управління праці та соцзахисту населення Закарпатської ОДА Віктор Мацола та начальник управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці стаціонарних установ В’ячеслав Микулець.

Віктор Мацола: Органи соцзахисту не мають право надавати перевагу будь-кому з інвалідів, тим більше, змінювати їхню черговістьПід час прийомів громадян головою облдержадміністрації та його заступників чи не третина звернень стосується забезпечення інвалідів та ветеранів спецавтомобілями. Багато листів і скарг надходить в центральні органи влади та на адресу головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. Особливо побільшало таких звернень після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року №999, якою передбачені зміни, зокрема у формуванні черговості на отримання автомобілів.

Процедуру забезпечення засобом пересування роз’яснювали на брифінгу начальник головного управління праці та соцзахисту населення ОДА Віктор Мацола та начальник управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці стаціонарних установ В’ячеслав Микулець.

Інваліди забезпечуються транспортним засобом безкоштовно або на пільгових умовах залежно від категорії інвалідності. Якщо до прийняття відповідної постанови Кабміну було 8 черг, то тепер — лише дві. Тому інвалід, що за старою схемою перебував у черзі, скажімо, 15-им, опинився у списку далеко не першим.

Так, за новим порядком підставою для забезпечення інвалідів спецавтомобілем є висновок обласної медико-соціальної експертної комісії. Незалежно від медичних показів право на забезпечення спеціальним транспортним засобом мають інваліди війни І групи, а також інваліди І групи з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, громадяни, що брали участь в ліквідації наслідків інших ядерних аварій. На облік щодо забезпечення спецавтомобілем встановлюють тих інвалідів, які не мають в особистому користуванні машини, в тому числі придбаної за власні кошти (незалежно від строку купівлі) або отриманої через головне управління соцзахисту, що перебувала в експлуатації менше 10 років. А також тих, хто за сім років перед реєстрацією, не отримували авто як гуманітарну допомогу.

Позачергово, за наявності медичних показань, забезпечуються спецавтомобілями інваліди війни, інваліди ІІ групи 1 категорії, що брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС, а також громадяни, що брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, інваліди, що втратили кінцівки, за умови, що вони постійно працюють або навчаються. Без медичних показів — інваліди І групи 1 категорії, що ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, а також громадяни, що брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, інваліди війни І групи.

Першочергово спецавтомобілі надаються інвалідам, що мають особливі заслуги перед Вітчизною (Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави), особам, що нагороджені чотирма і більше медалями „За відвагу”, Героям Соціалістичної Праці, які удостоєні цього звання під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Проте таких в області немає.

У порядку загальної черги спеціальним транспортним засобом забезпечуються інші інваліди, що мають відповідні медичні показання. Окремо ведеться облік інвалідів унаслідок трудового каліцтва, а також інвалідів з дитинства.

Органи соцзахисту не мають право надавати перевагу будь-кому з інвалідів, тим більше, змінювати їхню черговість, — підкреслив Віктор Мацола.

Зауважимо, що інвалід може дістати спецавтомобіль і як гуманітарну допомогу. У таких випадках донор оформляє дарчі документи на головне управління праці та соцзахисту, відтак транспортний засіб надається інваліду у користування незалежно від того, яким він є у черзі. Спецавтомобіль відчуженню не підлягає, оскільки є власністю держави, й у разі смерті інваліда підлягає вилученню. „Було кілька таких випадків, але ми автомобілі поки не вилучали. Ми внесли відповідні пропозиції до Мінпраці, аби у разі смерті інваліда, автомобіль залишався у користування сім’ї померлого. Поки що це діє, коли в сім’ї є кілька інвалідів”, — наголошує Віктор Мацола.

Автомобілями забезпечуються за мірою їхнього надходження та згідно з чергою. Так, станом на 16 квітня на черзі за спецавтомобілем перебуває 2203 інваліда. З них на позачергове — 711, на загальній черзі — 1442, унаслідок трудового каліцтва —50 осіб, —наголосив В’ячеслав Микулець. Як пояснив В’ячеслав Іванович, нова постанова якісно регулює процедуру отримання автомобілів. Раніше – якщо в область не надходив спецавтомобіль відповідної модифікації, на який чекав окремий інвалід, йому доводилося стояти в черзі роками. Нині управління праці та соцзахисту подає заявку на такі спецавтомобілі, які саме потребують люди з обмеженими фізичними можливостями в області. Це дасть можливість інваліду швидше отримати спецтранспорт необхідної модифікації.

До речі, у минулому році було видано 137 автомобілів. З них — 55 за кошти держбюджету, 80 — за гуманітарною лінією, 2 — за спонсорські кошти. На цей рік згідно з лімітів Мінпраці передбачається поставити в область ще 59 автомобілів „Славута”. Наразі через головне управління вже виділено 16 транспортних засобів за гуманітарною лінією, 4 — за рахунок держбюджету. За детальнішою інформацією з цього питання інваліди можуть звертатися в управління соціального захисту населення за місцем проживання, повідомили ЗІА "Простір" з управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.
"Мукачево.net"
17 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:05
На річках Закарпаття прибирають затори зі сміття товщиною до 5 метрів
09:56
60 учнів замість 150 харчуються в шкільній їдальні в Ужгороді під час карантину
09:47
Збір яблук триває у відкритому саду в селі Концово на Ужгородщині
16:23
/ 2
В Ужгороді на набережній Незалежності встановили безкоштовний Wi-Fi
15:28
Із 22 вересня в УжНУ безкоштовано тестуватимуть співробітників та студентів щодо імунної відповіді на COVID-19
10:38
/ 2
Колекційні дамські сумочки від 1,5 тис до 26 тис євро залишив на митниці на Закарпатті буковинець
10:16
/ 1
Вчителька з Мукачева перемогла в конкурсі Teacher Innovation Cup
16:32
Погоджено підозру 23-річній ужгородці, що п'яною за кермом спричинилася до смерті подруги
16:09
/ 2
В Ужгороді відбувся ювілейний концерт Студії сучасного танцю "Бліц"
00:46
/ 1
"Міжнародну ніч кажанів в Україні" в Ужгороді можна відзначити вдень і в оточенні рукокрилих
15:58
У Хусті намагаються повернути у власність держави земельну ділянку вартістю понад 2 млн грн
10:07
Соляні кімнати облаштували в дитячих садках Мукачева
01:29
/ 3
ВР виділила 300 млн грн на будівництво перинатального центру в Ужгороді
00:35
/ 4
Інавгурація нового очільника Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла відбудеться 27 вересня
18:06
П’ятий день збирають розмарин семінаристи Ужгородської греко-католицької академії
15:48
В Україні зареєстрували друге географічне зазначення харчового продукту – гуцульська коров'яча бриндза
15:21
/ 2
Вантажівка з фірмовими речами "фінішувала" на митному посту "Тиса"
14:26
/ 2
Власники елітних авто додали місцевим бюджетам Закарпаття майже 1,7 млн грн транспортного податку
13:44
/ 1
За пів року на Закарпатті продано фармацевтичних товарів на 9,7% більше, ніж торік
13:39
У серпні на Закарпатті овочі подешевшали на 15,3%, фрукти – на 7,6%
13:20
В Ужгороді стартував "Книга-фест 2020"
10:33
/ 6
Понад 28 тисяч споживачів на Закарпатті жодного разу не сплатили за послугу розподілу газу
10:26
/ 7
Реконструкція пункту пропуску "Ужгород" знову призупинена
10:20
У ПАДІЮНі в Ужгороді розпочався навчальний рік
03:54
70% дітей на Закарпатті не робили щеплення через пандемію
» Всі новини