Віктор Мацола: Органи соцзахисту не мають право надавати перевагу будь-кому з інвалідів, тим більше, змінювати їхню черговість

Як дістати спецавтомобіль роз’яснювали сьогодні в Ужгороді начальник Головного управління праці та соцзахисту населення Закарпатської ОДА Віктор Мацола та начальник управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці стаціонарних установ В’ячеслав Микулець.

Віктор Мацола: Органи соцзахисту не мають право надавати перевагу будь-кому з інвалідів, тим більше, змінювати їхню черговістьПід час прийомів громадян головою облдержадміністрації та його заступників чи не третина звернень стосується забезпечення інвалідів та ветеранів спецавтомобілями. Багато листів і скарг надходить в центральні органи влади та на адресу головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. Особливо побільшало таких звернень після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року №999, якою передбачені зміни, зокрема у формуванні черговості на отримання автомобілів.

Процедуру забезпечення засобом пересування роз’яснювали на брифінгу начальник головного управління праці та соцзахисту населення ОДА Віктор Мацола та начальник управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці стаціонарних установ В’ячеслав Микулець.

Інваліди забезпечуються транспортним засобом безкоштовно або на пільгових умовах залежно від категорії інвалідності. Якщо до прийняття відповідної постанови Кабміну було 8 черг, то тепер — лише дві. Тому інвалід, що за старою схемою перебував у черзі, скажімо, 15-им, опинився у списку далеко не першим.

Так, за новим порядком підставою для забезпечення інвалідів спецавтомобілем є висновок обласної медико-соціальної експертної комісії. Незалежно від медичних показів право на забезпечення спеціальним транспортним засобом мають інваліди війни І групи, а також інваліди І групи з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, громадяни, що брали участь в ліквідації наслідків інших ядерних аварій. На облік щодо забезпечення спецавтомобілем встановлюють тих інвалідів, які не мають в особистому користуванні машини, в тому числі придбаної за власні кошти (незалежно від строку купівлі) або отриманої через головне управління соцзахисту, що перебувала в експлуатації менше 10 років. А також тих, хто за сім років перед реєстрацією, не отримували авто як гуманітарну допомогу.

Позачергово, за наявності медичних показань, забезпечуються спецавтомобілями інваліди війни, інваліди ІІ групи 1 категорії, що брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС, а також громадяни, що брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, інваліди, що втратили кінцівки, за умови, що вони постійно працюють або навчаються. Без медичних показів — інваліди І групи 1 категорії, що ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, а також громадяни, що брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, інваліди війни І групи.

Першочергово спецавтомобілі надаються інвалідам, що мають особливі заслуги перед Вітчизною (Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави), особам, що нагороджені чотирма і більше медалями „За відвагу”, Героям Соціалістичної Праці, які удостоєні цього звання під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Проте таких в області немає.

У порядку загальної черги спеціальним транспортним засобом забезпечуються інші інваліди, що мають відповідні медичні показання. Окремо ведеться облік інвалідів унаслідок трудового каліцтва, а також інвалідів з дитинства.

Органи соцзахисту не мають право надавати перевагу будь-кому з інвалідів, тим більше, змінювати їхню черговість, — підкреслив Віктор Мацола.

Зауважимо, що інвалід може дістати спецавтомобіль і як гуманітарну допомогу. У таких випадках донор оформляє дарчі документи на головне управління праці та соцзахисту, відтак транспортний засіб надається інваліду у користування незалежно від того, яким він є у черзі. Спецавтомобіль відчуженню не підлягає, оскільки є власністю держави, й у разі смерті інваліда підлягає вилученню. „Було кілька таких випадків, але ми автомобілі поки не вилучали. Ми внесли відповідні пропозиції до Мінпраці, аби у разі смерті інваліда, автомобіль залишався у користування сім’ї померлого. Поки що це діє, коли в сім’ї є кілька інвалідів”, — наголошує Віктор Мацола.

Автомобілями забезпечуються за мірою їхнього надходження та згідно з чергою. Так, станом на 16 квітня на черзі за спецавтомобілем перебуває 2203 інваліда. З них на позачергове — 711, на загальній черзі — 1442, унаслідок трудового каліцтва —50 осіб, —наголосив В’ячеслав Микулець. Як пояснив В’ячеслав Іванович, нова постанова якісно регулює процедуру отримання автомобілів. Раніше – якщо в область не надходив спецавтомобіль відповідної модифікації, на який чекав окремий інвалід, йому доводилося стояти в черзі роками. Нині управління праці та соцзахисту подає заявку на такі спецавтомобілі, які саме потребують люди з обмеженими фізичними можливостями в області. Це дасть можливість інваліду швидше отримати спецтранспорт необхідної модифікації.

До речі, у минулому році було видано 137 автомобілів. З них — 55 за кошти держбюджету, 80 — за гуманітарною лінією, 2 — за спонсорські кошти. На цей рік згідно з лімітів Мінпраці передбачається поставити в область ще 59 автомобілів „Славута”. Наразі через головне управління вже виділено 16 транспортних засобів за гуманітарною лінією, 4 — за рахунок держбюджету. За детальнішою інформацією з цього питання інваліди можуть звертатися в управління соціального захисту населення за місцем проживання, повідомили ЗІА "Простір" з управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.
"Мукачево.net"
17 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

02:23
В Ужгороді розслідують можливі розтрати бюджету при ремонті площі Петефі
01:25
/ 1
У Берегові "перевлаштовують" під військову частину територію колишнього ЛТП
00:48
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
» Всі новини