Ужгород: На захист рідної школи

У багатьох ЗМІ зараз показують/пишуть про мою рідну п’яту школу міста Ужгород. Такий ажіотаж навколо нашої alma mater пов’язаний з тим, що у нас, як усі вже знають, уперше в Україні у школі встановлено відеоспостереження.

Може, я надто пізно висовуюся зі своєю думкою щодо цього питання, коли всі уже дійшли до консенсусу. А проте, хотілося б висловити не урізану і не витягнуту з контексту, а цілу думку рядової і непосвяченої учениці.

Скандал навколо вищезгаданого відеоспостереження зчинився через те, що камери, встановлені у школі, начебто за-грожують приватності особистого життя учнів. Це ж хто таке придумав? По-перше, камери встановлені лише в коридорах, а з навчальних кабінетів – лише в інформатичному. Ну хто, скажіть будь ласка, займається "особистим житям" в коридорах? Що ж до того, що камери також встановлені і в туалетах, то запевняю вас, в поле їх огляду потрапляють лише проходи, а ніяк не кабінки. Як уже сотню разів повторював наш вельмишановний директор, відеоспостереження у школі встановлено єдине задля збереження цінного майна школи, а не для нагляду за поведінкою учнів. Для цього серед старшокласників встановлено графік чергування по школі. Повірте, особистому життю учнів нічого не загрожує.

По-друге, більшість учнів, окрім окремих суспільно свідомих, довший час зовсім не знали нічого про ті камери. Або знали дуже мало, кілька непевних відомостей. Хоча ніхто не робив з цього секрету, адже школа гордиться своїми досягненнями. Просто учням, повірте, добряче все одно, що там з нових технологій встановлено у школі, коли це "щось" ніяк не впливає на їхнє там перебування. Особисто я, коли дізналася про розташування одної з камер, то взялася весело кривлятися в об’єктив, радіючи новій розвазі, і показувати камері книжку зі словами: "На тобі, залізяко, освічуйся", виключно з благими намірами. Хоча я марно говорила, бо, як я потім дізналася, у цих камерах не встановлено мікрофонів, тобто вони не записують звук (NB! отже, приватним розмовам учнів теж не загрожує розголошення).

Тож чому, попри всі ці очевидні позитивні факти, знаходилося стільки негативних відгуків про відеоспостереження у ЗОШ №5? Може, через непереборну любов акул пера до скандалів. А може, через заздрість і вічний людський страх до всього нового й прогресивного.

P.S. Ми молодці.
Роксолана ЧОВБАН, "Трибуна"
17 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:07
У Хусті зустріли захисника, який повернувся з російського полону Фото новина
17:04
На Закарпатті судитимуть підприємця за незаконне будівництво рибників на 2 га землі Фото новина
13:05
На Хустщині підприємство сплатить майже 800 тис. грн боргу за оренду землі Фото новина
11:15
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Іваном Кирʼяновим Фото новина
10:09
Визнано загиблим військового із Перечина Мілана Пастеляка, який з лютого був безвісти зниклим Фото новина
15:50
В Ужгороді поліцейські оперативно розшукали зниклого хлопчика Фото новина
14:20
/ 1
На Закарпатті висадили новий «Ліс пам’яті» на честь загиблих захисників Фото новина
13:15
У Мукачеві створили авторський аромат, присвячений місту Фото новина
12:12
На Берегівщині попрощаються із захисником Кирилом Карчевським Фото новина
11:10
В Ужгороді патрульні виявили водія, який керував автомобілем у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
09:00
На Закарпатті відзначили Міжнародний день музеїв Фото новина
18:06
Закарпатські рятувальники розшукали у горах туриста із Миколаєва Фото новина
17:06
На Закарпатті попрощалися з 37-річним старшим матросом Максимом Раком Фото новина
15:45
У Мукачеві попрощаються з Олександром Карольї, який загинув ще в червні 2024-го Фото новина
15:13
/ 2
Глава греко-католиків Закарпаття звершив божественну літургію в оновленій церкві архістратига Михаїла в Щасливому на Мукачівщині Фото новина
14:56
Схему з фіктивним шлюбом викрили прикордонники Чопського загону Фото новина
13:06
У Квасах на Рахівщині під час екоакції зібрали понад 5 кубометрів пластикових відходів Фото новина
12:02
/ 7
У Міжгір’ї висадили нову алею сакур Фото новина
11:11
/ 1
В Ужгороді прощатимуться із полеглим захисником Іваном Кир’яновим Фото новина
10:04
На війні з росією поліг захисник із села Ярок на Ужгородщині Михайло Бреза Фото новина
17:23
/ 3
Іван Чендей про діячів неорусинського руху
16:41
Нетверезого водія без посвідчення виявили патрульні в Ужгороді Фото новина
13:47
/ 1
У потязі «Чоп – Загонь» службовий пес знайшов валізу з контрабандними сигаретами Фото новина
10:43
/ 1
В Ужгороді проведуть в останню путь захисника Максима Рака Фото новина
09:04
/ 2
Школяр із Закарпаття виборов перше місце на Балтійській олімпіаді з хімії Фото новина
» Всі новини