На Кучму завели справу та заборонили виїжджати з країни (ВІДЕО)

Проти екс-президента Леоніда Кучми порушено кримінальну справу. Про цей новий поворот у розслідуванні убивства журналіста Георгія Гонгадзе, що триває вже десять з половиною років, оголосив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

Кузьмін, який є куратором Управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури, у вівторок дав прес-конференцію.

На ній також були присутні заступники міністра внутрішніх справ і голови СБУ.

Анонсувалося, що зустріч з журналістами буде присвячена темі "Відкритість силових структур України перед суспільством".

Однак Кузьмін був дуже обмеженим у коментарях. Хоча було помітно, що він готувався до прес-конференції саме на тему справи проти Кучми.

Зокрема, перед собою Кузьмін тримав аркуш паперу, на якому від руки було записано назви країн, президенти чи прем'єр-міністри яких притягалися до кримінальної відповідальності - Гаїті, Філіппіни, Ліберія...

Щоправда, протягом брифінгу він не став наводити ці приклади.

"Підтверджую. Дійсно, відносно Леоніда Даниловича Кучми порушено кримінальну справу. Він підозрюється у причетності до незаконних дій та вбивства журналіста Георгія Гонгадзе і незаконних дій стосовно журналіста Подольського", - сказав Кузьмін журналістам.

Згадуючи прізвище колишнього президента, Кузьмін називає його ім'я, прізвище і по-батькові.

"Дійсно, Леоніду Даниловичу Кучмі обмежено виїзд за межі України", - додає він.

За словами Кузьміна, відповідна інформація доведена до керівництва Державної прикордонної служби.

Водночас, зазначив він, з Кучми не взято підписку про невиїзд. Очевидно, це означає, що йому ще не пред'явлено і обвинувачення по цій справі. Чому так сталося, і чи взагалі перебуває Кучма в Україні - невідомо.

Саму справу проти Кучми було порушено у понеділок, 21 березня, через десять років, шість місяців і п'ять днів після смерті засновника "Української правди".

"У ході розслідування основної справи про вбивство Гонгадзе виявляються всі особи, які мають стосунок до злочину. Опрацьовуються як організатори, так і посібники, можливі замовники...", - каже Кузьмін.

"Ця робота не припинялася. В результаті цієї роботи зібрано достатньо даних, які свідчать про причетність Леоніда Кучми до злочинів відносно Гонгадзе і Подольського", - додає він.

На питання, за якою статтею Кримінального кодексу порушено справу, Кузьмін не дає прямої відповіді: "Питання кваліфікації цього злочину і питання звинувачення - це не питання сьогоднішнього дня".

"Сьогодні Леонід Данилович підозрюється у перевищення влади, дачі незаконного розпорядження посадовим особам МВС, яке призвело до вбивства журналіста", - повідомляє Кузьмін.

Заступник генпрокурора також повідомив, що записи Миколи Мельниченка у кабінеті Леоніда Кучми залучені в якості речових доказів у справі про вбивство Гонгадзе.

"Плівки визнані речовим доказом по справі, вони фігурують у справі Пукача і в цій справі (порушеній стосовно Кучми)", - сказав він.

Інше питання, чи порушено справу стосовно спікера Володимира Литвина, чий голос також фігурує на плівках Мельниченка, Кузьмін також залишив без чіткої прямої відповіді.

"Що стосується Володимира Литвина, у рамках кримінальної справи будуть перевірені всі версії - повторюю, всі версії! - і відповіді на питання, які вас цікавлять, ви отримаєте після її завершення основної кримінальної справи", - сказав він.

Кузьмін також не сказав, чому Генпрокуратура раніше закрила справу Пукача у частині замовного вбивства, а тепер висуває обвинувачення Кучмі.

"Хто в чому буде в підсумку обвинувачений, ви дізнаєтеся пізніше", - сказав він.

22 березня 2011р.

Теги: Кучма, Гонгадзе

Коментарі

Roman 23.03.2011 / 09:56:00
Та це -ж все зфабриковано щоби "за неимением улик" виправдати цього ублюдка-замовника, не тільки Гонгадже але і свого генерала Кравченка (кінці в воду) і Чорновола (бо був головний конкурент на президентство).
Вони поки при владі свої пахани все це розігрують як по нотам бро заодно і скажуть, що вони не тільки опозицію пресують....

НОВИНИ: Різне

23:43
FT: Єврокомісія висунула Мадяру 27 умов для розблокування 35 млрд євро
22:37
/ 1
Перезавантаження Угорщини. Що змінить для України поразка орбана та чого чекати від Мадяра
21:39
Мадяр розповів, як бачить ситуацію з 90 млрд євро кредиту ЄС для України
20:47
"Недружня країна": Кремль відмовився вітати Мадяра з перемогою
12:49
Україна зняла рекомендації громадянам утриматись від поїздок до Угорщини
09:55
Мадяр під час переможної промови в Будапешті окреслив майбутню владну політику своєї партії
09:39
Опозиційна партія "Тиса" здобула конституційну більшість у парламенті Угорщини
00:55
Що перевіряють майстри під час діагностики iPhone 14?
23:19
/ 8
орбан визнав поразку на виборах, привітав "Тису" як нову керівну партію Угорщини
15:43
Як вибрати надійні двері для дому чи квартири
21:27
Куди поїхати на Закарпатті - ідеї для подорожей з Ужгорода
12:05
Як вибрати робот-пилосос - поради та критерії вибору
17:21
/ 13
У Львові митник смертельно поранив військового ТЦК ножем у шию Фото новина
10:29
Як iPhone 16 Pro Max допомагає поєднувати роботу, творчість і щоденне спілкування
18:11
Перше підживлення озимих - коли, чим і скільки — поради агронома
17:57
Як знайти того самого викладача, або Чому онлайн-формат змінює правила гри у вивченні англійської
17:44
Запчастини для Toyota - як водіям Закарпаття підтримувати авто в ідеальному стані
15:03
Як обрати контактні лінзи «онлайн» і не помилитися – поради, які варто врахувати
09:24
Детрімакс 2000 для імунітету навесні - захист від останніх застуд перед літом
09:10
Яка мінімальна сума строкового депозиту для корпоративних клієнтів
11:56
Ранкова нудота що насправді стоїть за цим симптомом
12:45
Що таке Performance Max і чому всі на нього переходять
16:04
Ласощі для котів: види, користь та поради з використання в раціоні
16:02
Як обрати приватний садочок в Ужгороді - поради для батьків
16:15
Politico: ЄС виключає угорщину з обговорень чутливих питань через загрозу "зливу" інформації рф
» Всі новини