Про це сьогодні заявив на селекторній нараді з керівниками всіх регіонів України перший віце-прем'єр — міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв.
"Надання міністерствам і областям більшої самостійності, як ми бачимо, не сприяло підвищенню відповідальності за стан платіжної дисципліни", — цитує першого віце-прем'єра його прес-служба.
А. Клюєв повідомив, що в деяких регіонах у цьому опалювальному сезоні не тільки не зменшилася загальна заборгованість, а навіть зросла. Станом на 14 березня 2011 року найбільша заборгованість за газ: у Києві — 1 млрд 860 млн грн (з початку року збільшилася на 752 млн грн), в Донецькій області — 1,5 млрд грн (+230 млн грн), у Дніпропетровській області — 1,09 млрд грн. (+153 млн грн), у Харківській — 1,02 млрд грн (+240 млн грн); Кіровоградській — 143 млн грн (+36 млн грн).
Він також зазначив, що хоча в Луганській області заборгованість зменшилася на 150 млн грн, але все ж становить значну суму — 546 млн грн. В Одеській — борг дорівнює 480 млн грн (скорочення — на 77 млн грн).
За словами А.Клюєва, найнижчі рівні розрахунків за спожитий газ підприємств теплокомуненерго мають: Закарпатська — 17,7%, Луганська — 19,3%, Автономна Республіка Крим — 22,4%, Донецька — 25,5%, Житомирська — 33 , 2%, Кіровоградська — 36,5%, м.Севастополь — 29,4%.
Загальна заборгованість підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ з 1999 р. по 2011 р. досягла 13,1 млрд грн, що еквівалентно майже 11 млрд кубометрів природного газу, якого б вистачило для забезпечення всіх підприємств теплоенергетики за рік.
"Що заважає своєчасним розрахункам в ситуації, коли населення розраховується за послуги з теплопостачання і гарячого водопостачання на 81%, у тому числі в Закарпатській області на 53, у Луганській — на 75, в АР Крим — на 63, у Донецькій області — на 78 , Житомирській — на 81, Кіровоградській — на 82, м.Севастополі — на 87%?"- поцікавився А.Клюєв у керівників областей.
Він підкреслив, що незважаючи на те, що уряд домігся відкриття спеціальних рахунків зі спеціальним режимом використання для автоматичних розрахунків за спожитий газ, окремі комунальні підприємства теплоенергетики, мають інші рахунки, на які надходять кошти від споживачів теплової енергії. Він доручив керівникам областей припинити практику використання комунальними підприємствами теплоенергетики декількох рахунків.
За кожен відсоток збільшення газового боргу керівники всіх місцевих рівнів будуть нести персональну відповідальність і звітувати перед Кабінетом міністрів, підкреслив А.Клюєв.
"Дивує значна інертність у роботі зі збору коштів з боку керівництва НАК „Нафтогаз України". Окрім голослівних заяв, що споживачі не платять, неможливо почути, які заходи вживалися для поліпшення ситуації з платежами", — заявив перший віце-прем'єр.
У той же час А.Клюєв заявив, що уряд готовий допомогти місцевій владі щодо погашення заборгованості. Зокрема розробляється законопроект, який дозволить провести реструктуризацію боргів у ПЕК, і зокрема, допоможе вирішити питання відсутності фінансового забезпечення виплат боргів підприємств теплокомуненерго за нарахованими штрафними санкціями, що значно ускладнює поточну роботу галузі.
Перший віце-прем'єр також доручив Міністерству фінансів у двотижневий термін погасити заборгованість за всі енергоносії бюджетних установ і організацій, а місцевим органам влади — заборгованості місцевих бюджетів.
Прес-служба Мінекономрозвитку