Для 80 учнів, а саме стільки навчається в Ужгородській спеціальній школі для глухих дітей, було приємною несподіванкою отримати в подарунок довгоочікувану піч, щоб реалізовувати свою творчу майстерність з кераміки не тільки з ліплення, а й – випалювання. Звісно, тільки тоді виріб набуває повної довершеності, а відтак – дивує своїм неперевершеним мистецьким шедевром.
Як розповіла директор школи Наталя Бушко, тут діє гурток, де діток навчають усім азам кераміки. Нещодавно обдаровані учні взяли І-ше місце в обласному конкурсі з художньої самодіяльності “Твоя доля – в твоїх руках”, що проходив в м.Мукачеве, саме з керамічної майстерності. Меценати-митники мали можливість переконатися у таланті юних майстрів, які показали свої цікаві вироби з глини. А це: декоративні сувенірні підсвічники, змійки тощо.
До речі, цей освітній шкільний заклад є чи не найдавнішим в Україні. Свою історію він розпочав ще при Австро-Угорській імперії, і в 2004 році святкував своє 100-річчя. Століття тому тут безкоштовно навчалося восьмеро дітей з вадами слуху. У 2006 році школа отримала І-ІІІ ступенів з 12-річною системою навчання. На питання, чи важко влаштовують свою життєву дорогу випускники, Наталя Іванівна відповіла, що багато з них успішно закінчили Херсонський технікум дантистів і зараз є фаховими зубними техніками. Деякі випускники закінчили школу мистецтв ім.Ерделі і працюють художниками-оформлювачами при заводах. З неабиякою гордістю директорка розповіла про випускника школи Романа Геріна, який у 2005 році став чемпіоном у 20-х Дефлімпінських іграх в Мельбурні (Австралія).
Принадно, що сьогодні школа має чудовий вигляд: перед фасадом – квітучий сад із розкішними японськими сакурами та магноліями, які декілька років тому висаджував увесь учительський колектив; навчальний корпус – з металопластиковими вікнами, на часі – зміна перекриття даху, кошторисна вартість якого сягає мільйон гривень (наразі виділені кошти обласним управлінням освіти). Є свій комп’ютерний клас, з виходом до Інтернет-мережі, а ще – оснащений інтерактивною дошкою для вирішення складних математичних задач. Цікаво було дізнатися, що школа має свою теплицю, де вирощують ексклюзивний вид гербер. Загалом у класах навчається по 8 учнів, аби кожний не був обділений учительською увагою і викладом тематики.
Наприкінці зустрічі учні продемонстрували гостям гарно підготовлену програму з сучасними та національними танцями. Хоча дітки не мають слуху, однак свої емоції та радощі вони показують досить зрозумілою мімікою та рухами рук.
Як підкреслив у своєму виступі заступник начальника Ужгородської митниці Валерій Борисов, обдаровані діти, попри природні вади, відтепер зможуть реалізувати свої таланти у житті, займаючись улюбленішою роботою – витвором кераміки. А директор школи з вдячністю додала, що відтепер школі не прийдеться шукати навчальні заклади, де випалюють керамічні вироби, аби учні бачили довершений вигляд своїх витворів із глини.
Вікторія СЕНГЕТОВСЬКА
16 квітня 2007р.
Теги: