Михайло Сирохман: «Ми втрачаємо Ужгород. Точка неповернення вже близько»

Ужгородська мистецька інтелігенція не в силах більше миритися зі знищенням історичних пам’яток, старовинних фасадів та архітектурної спадщини.

Михайло Сирохман: «Ми втрачаємо Ужгород. Точка неповернення вже близько»

Днями шанований у краї художник, викладач, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Михайло Сирохман озвучив намір створити неформальне об'єднання однодумців, які боротимуться проти варварського спотворення архітектурного обличчя Ужгорода. На першому етапі своєї діяльності ініціативна група планує розгорнути агресивну кампанію в Інтернеті та місцевих ЗМІ.

"Ми будемо називати імена людей, які стоять за конкретними руйнуваннями, викривати замовників, архітекторів, мерів, за яких здійснювалися злочинні розбудови та "реконструкції". Громада більше не дозволить неосвіченим нуворишам реалізовувати свої підліткові фантазії в архітектурі. В Ужгороді живе багато патріотів міста. На жаль, мери та головні архітектори не часто входять до їх числа".

Михайло Сирохман переконаний, що Ужгород стикнувся з проблемою, якої по суті не мало б існувати: її вирішення не потребує коштів чи непосильних ресурсів. "Меру достатньо просто прокинутися з думкою, що з понеділка Ужгород буде кращим. І негайно змусити несвідомих громадян припинити руйнувати фасади. Це в компетенції міської влади визначити межі історичного центру, в якому категорично заборонити будь-які непогоджені роботи. Нині ми з болем спостерігаємо, як люди компенсують свій комплекс меншовартості в архітектурі. На місце провінційності має повернутися професійність".

Мистецтвознавець наголошує, що діяти треба негайно, адже в місті вже заплановані нові проекти, які суперечать здоровому глузду та елементарним нормам містобудування. Михайло Сирохман впевнений, що займати позицію невтручання – злочинно, адже місто стрімко наближається до точки неповернення.

Новостворене неформальне об'єднання, що отримало назву "Ужгород Архітект(д)урний" прагне змусити міську владу повернути архітектурне питання у площину закону. Зокрема, художня рада Ужгорода планує просунути на розгляд сесії міської ради рішення про примусове зобов'язання підприємців повернути зруйновані ними фасади до первинного вигляду. "Якщо на сесії затвердять таке рішення, воно буде обов'язковим до виконання і зможе суттєво покращити ситуацію в історичній частині міста. Ми хочемо нагадати депутатам, що першочергово вони мають думати не про те, як поділити землю чи муніціпальну нерухомість, а про те, як повернути місту колишню привабливість".

Михайло Сирохман також відзначив, що будь-які розмови влади про туристичну привабливість Ужгорода – це демагогія, адже фотографуватися на фоні пластмаси та фасадів, оббитих кахлями туристам не цікаво.

P.S.Презентація проекту відбудеться найближчим часом в прес-центрі "Закарпаття" і на сайті Закарпаття онлайн .

 

Вікторія Рижова, KarpatNews.in.ua

 

11 березня 2011р.

Теги: Сирохман, архітектурний, турист

Коментарі

п. Тамара 2011-03-19 / 11:55:00
Fatima, да не молчали,возмущались арх.Довбаком,которого нашел на базаре Ратушняк. Тот умеет только играть в нарды. Какой из главных архитекторов города согласовывал проект здания на ул. Фединца, испорченный фасад здания по ул. Крылова, который примыкает к бывшему "стройбанку"? Вот их надо внести в черный список,от их безпринципности город имеет такой неприглядный вид. Конечно, надо спасать Ужгород от варваров.

Кароліна 2011-03-14 / 13:23:00
Крістіна Кузьменко написала дуже правильно.Бридко бачити,коли якийсь хлопченя з села мукачівського району руйнує в самому центрі Ужгорода те,що зроблено нашими дідами-прадідами.А ми теж сволоти,мовчки за цим усім спостерігаєм.

Крістіна Кузьменко 2011-03-14 / 12:18:00
Гарна ідея...
А площу Театральну нам теж повернуть? Сумніваюсь. Надто вже ласий шматок цей бізнес в центрі міста. Наплювати всім на його красу. Бабло править світом. Гидко.

Андрей 2011-03-14 / 10:31:00
2 Алла: "здатні лише базікати (як варіант - прискати жовчю) і нарікати, як влада погано працює, і це максимум, на що спроможні..." - ага, навколо одні кровосісі, заважають ефективно ... Чесслово, враження - шо МіколЯнича послухав.

2011-03-13 / 19:22:00
шановні злі читачі цього порталу, вийдіть на двір, там вже весна!
Подихайте свіжим повітрям, те що у вас нема такої жінки як Алла Хаятова це ваші проблеми.
Розбавте ваш спермотоксикоз свіжим весняним повітрям.
Гидко читати

Алла 2011-03-13 / 18:21:00
читачу, ви потішний...
від кого, а чи від чого мене тут захищати? :)
а за плечі поруч зі мною не переймайтеся, все ок, дякую за турботу!

а щодо проектів і активних дій...
чудово, коли є ті, кому болить, шкода лишень, що всі (за дуже рідкісних ПООДИНОКИХ випадків) здатні лише базікати (як варіант - прискати жовчю) і нарікати, як влада погано працює, і це максимум, на що спроможні...

читач 2011-03-13 / 08:59:00

Перехід на особистості можливий тільки під власними іменем прізвищем. Адмін

Город 2011-03-13 / 00:29:00
Ужгородом зараз керують неужгородці, от їм і начхати на неповторне обличчя міста.

Алла 2011-03-12 / 17:35:00
ні

ужгородець 2011-03-12 / 17:35:00
шановні, перестаньте мислити категоріями епохи ратушняка. підніміть очі, почуйте місто.
тільки пліч опліч ми зможемо подолати ту лінію незворотності, яку вже перейшли.
в чому ви звинувачуєте Аллу, у тому що вона працює з мером?
давайте проведемо громадське віче на площі, напроти драмтеатру, зберемо Ужгород!
Нехай вони нас почують.
Що для цього треба:
1. Погодити дату, місце та час
2. Сформувати оргкомітет (пропоную пана Сирохмана - як голову)
3. Сформувати петицію до влади:
- стан справ
- що і як слід робити
- як ця влада має поводитись з нашим Ужгородом
4. Забезпечити звук (може бути рупор)
5. Вийти на площу, і обговорити, і все народно прийняти рішення, звернення до підприємців, працівників індустрії туризму, власників кав'ярень, ресторанів, магазинів. Вони насправді хочуть змін, але як миші ховаються у норах. Якщо Ужгород вийде, ми скажемо собі що робити.
Як незасмічувати та непаскудити його.

Андрей 2011-03-12 / 17:31:00
2 Алла:
це один з тих евфемізмів-виправдань?

Алла 2011-03-12 / 17:10:00
Андрею, слаба Богу, що ми не в Луганську! ;)

Андрей 2011-03-12 / 17:01:00

2 Алла:


до теми про "де чий бік" у найпринциповіших прес-секретарок:


"Второй типаж - это "понимающие". Карьеристы, участвующие в раскладах, с прицелом стать чиновниками и депутатами (обычно с успехом). Что интересно, несмотря на то, что речь идет о абсолютных циниках, советское воспитание не позволяет им бравировать цинизмом. У всех этих граждан есть "убеждения", они не просто мотивированы рублем или ангажированы раскладом, о нет, у них конструктивная позиция, они прагматики, для прикрытия собственной ублюдочности всегда можно найти массу эвфемизмов. Ущерб, который эти люди наносят профессии просто не поддается подсчету. Они ее коррумпируют и проституируют, профанируют любые формы убеждений и идейности ("хули ты вы******ешься, шо идейный?"), нивелируют идею журналистики, как интеллектуальной профессии. В общем это классовый враг, переговоры с которым невозможны."


(запис повністю: http://skorkin-k.livejournal.com/971190.html)

Земляк 2011-03-12 / 11:07:00
Щодо інтелігенції: де ви її бачите у нас? Колись художники, письменники брали активну участь у роботі комісії з охорони памяток архітектури, до них прислухалися. А тепер? Справді, йде "велике мискоборство": кому яку премійку, чиїй жоні посаду літконсультанта і гроші на видання книжечки, а загальне мало кого болить... Здрібніло все, змізеріло. До таких, що пишуть про буденне і суто своє, ще трохи піарячи когось, відпрацьовуючи "ставку і посаду"мало хто й прислухається... І немає у такого того авторитету, аби будь-яка дія їхня чи акція вплинула на людей.
А Сирохман справді молодець. Дай Боже, аби щось вдалося зробити. Просто тепер такі часи сумні настали, що "бабло пабєджаєт усьо" не тільки зло...

Ужгород 2011-03-12 / 09:55:00
Підтримую думку опублікуватиу імена усіх власників, які спотворили історичне обличчя Ужгорода.

Народ повинен знати цих негідників!

2011-03-12 / 09:22:00
Шановне панство-коментатори. Не вправляйтеся черговий раз у краснознавстві одне одного, просто підтримайте ділом.
А те, що пан Сирохман знову не байдужий і знову намагається щось робити - честь йому і хвала. Я також готова долучитися до акцій і до іншої роботи на збереження міста

Корбулиха 2011-03-12 / 09:16:00

Орися. 2011-03-11 / 22:31:00
Якщо така спокійна і розважлива людина каже, що точка неповернення може бути пройдена -то можна вважати, що вона уже пройдена і пройдена не тільки в Ужгороді, а і в інших містах, де хазяйнують недалеко-глядні плебеї. Сумно, що на їх бік стають чиновки -архітектори які за посадою повинні застерігати від такої руйнації наші населені пункти. Мовчить і місцева інтелігенція яка стала лінивою як старий пес, якого посадили на короткий ланц і котрий тільки деколи відгавкується, коли блохи не дають спати.
Надіюся. що хоч хтось почує пана Михайла.

ярослав орос 2011-03-11 / 21:53:00
якщо щиро, красна пані, то я був майже закоханий у Ваші дописи на закрапаття онлайн (відповідно і у Вас) допоки Ви... аж тяжко мені сказати, не подалися на службу до... тепер себе картаю... невже краса таки не врятує світ... ой, Леле...

Алла 2011-03-11 / 21:49:00
оросе, усвідомлюючи, що справді весна ;), просто і незлостиво прошу вас прочитати мій комент ще раз)

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини