Ужгород відновлює контакти з Ніредьгазою

Про культурну та інфраструктурну співпрацю йшлося на зустрічі двох міських голів.

Ужгород відновлює контакти з Ніредьгазою

Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов приймав мера Ніредьгази. Ференц Ковач – нещодавно обраний голова угорського міста-побратима і депутат парламенту країни-сусідки. Мета зустрічі – відновити партнерські взаємини міст. Як зазначив Віктор Погорєлов, Ніредьгазу можна вважати цілком європейським містом, Ужгород же наразі лише прагне досягти такого рівня.
Під час бесіди міських голів йшлося про напрямки потенційної співпраці. Спершу про культурні – так, Ференц Ковач запросив ужгородських і закарпатських митців до участі у фестивалях і музичних конкурсах. Також висловив пропозицію, зокрема, навзаєм організовувати поїздки школярів – для налагодження дружніх зв'язків.

Відтак Ференц Ковач зазначив, що готовий лобіювати у парламенті Угорщини ідею розвитку залізничного сполучення між нашими державами – за задумом, потяги "Інтерсіті" мають доїздити до Ужгорода, таким чином, наше місто стане "містком" між Україною і Європою. Серед перспективних проектів – і будівництво логістичних центрів на прикордонній території. Як наголосив Віктор Погорєлов, такий проект вже розроблений Закарпаттям, і в разі отримання інвестицій міг би стати потужним поштовхом до розвитку економіки регіону.

Угорські сусіди готові ділитися з ужгородцями досвідом у налагоджені системи водопостачання та роботи з відходами, - зазначив Ференц Ковач. Віктор Погорєлов розповів, що Ужгород відчуває проблеми в цих галузях через брак систематичного фінансування і потребу вкладень значних коштів, але водночас має плани щодо реорганізації системи – так, до прикладу, тривають переговори з фірмами, котрі б налагодили роботу з відходами. Новацій потребує і водопостачання – метою, зокрема, є організація цілодобового, що вдалося за останній час зробити в одному зі "спальних" мікрорайонів, ця праця триває, але водночас уваги потребують і очисні споруди. 

Незабаром Ужгород і Ніредьгаза проведе зустріч депутатів міських рад. А в подальшому міста-побратими прагнутимуть спільно розробляти проекти для участі у конкурсах на здобуття грантів Євросоюзу, - повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

10 березня 2011р.

Теги: Ніредьгаза, співпраця, інфраструктура

НОВИНИ: Соціо

08:43
На Закарпатті оприлюднили графік відключення електроенергії 29 січня
18:34
Прокуратура в суді вимагає захистити 10 тис. га регіонального ландшафтного парку "Притисянський"
15:48
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання з воїном Андрієм Долгушевим Фото новина
14:35
Підтверджено загибель на війні військовослужбовця з Рахівщини Василя Веклюка Фото новина
12:43
Туристи з Києва та Молдови заблукали на Драгобраті Фото новина
11:43
У селі Ключарки на Мукачівщині відбудеться прощання з Героєм Павлом Масаловичем Фото новина
09:01
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 28 січня
18:15
/ 1
Поліція відкрила провадження через масову бійку підлітків у центрі Мукачева Відео новина
14:35
/ 9
На Закарпатті посадовиці Пенсійного фонду подарували 2 млн грн на новий кросовер
13:50
Аномальна зима порушила сплячку ведмедів у Синевирі Фото новина
10:42
/ 2
На війні з рф поліг захисник з Оноківців на Ужгородщині Андрій Хічій Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 27 січня
16:50
/ 1
У селі Осій на Хустщині проведуть в останню дорогу воїна Ярослава Кобаля Фото новина
15:54
В Ужгороді водій сплатить штраф у понад 60 тис грн за їзду без прав і під "кайфом" Фото новина
11:21
/ 10
В Ужгороді з’явилася міні-скульптура митника з собакою Фото новина
10:31
/ 1
Підтверджено загибель ще в серпні 2024-го Тіберія Паніна з Букового Виноградівської громади Фото новина
10:25
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Обави на Мукачівщині Іван Шпаковський Фото новина
08:56
Графік погодинного відключення електроенергії на Закарпатті 26 січня
18:27
/ 1
У Буштині на Тячівщині пошкодили Алею Слави Героїв Фото новина
14:21
У селі Мокра на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Владиславом Симковичем Фото новина
12:19
/ 1
Мікроавтобус з дітьми перекинувся на трасі між Перечином і Зарічовом Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 25 січня
17:31
/ 2
Підтверджено загибель на Луганщині Володимира Етнаровича, який вважався зниклим безвісти з травня 2025-го Фото новина
17:12
Чопський прикордонний загін запрошує долучитися до конкурсу Державної прикордонної служби України "Смарагдова ліра"
12:17
/ 4
Закарпатець Михайло Переганя підкорив найвищу вершину Антарктиди Фото новина
» Всі новини