З метою профілактики аварійності було активізовано роботу особового складу щодо нагляду за дорожнім рухом. Під час несення служби та проведення відпрацювань співробітники ДАІ протягом першого кварталу поточного року виявили 40799 порушень ПДР, затримали 2046 нетверезих водіїв.
За вказаний період в області намітилися певні позитивні зрушення у профілактиці пияцтва на автотранспорті. Так, у 2006 році зафіксовано 52 дорожньо-транспортні пригоди, скоєні з вини нетверезих водіїв, що на 11 менше ніж у попередні роки. Зменшилася й кількість загиблих у таких аваріях.
Триває робота щодо виявлення та припинення незаконних перевезень товарно-матеріальних цінностей. Так, протягом 3 місяців 2007 року співробітниками ДАІ затримали 235,47 м 3 лісу та лісосировини, 49,17 тонн металу та 11285 літрів горілчаних виробів.
Здійснювалася робота й з протидії нелегальній міграції. У першому кварталі працівники ДАІ спільно з іншими службами міліції затримали 25 нелегальних мігрантів, тоді як у минулому році -- 8 осіб. Водночас в окремих питаннях оперативно-службової діяльності ще не вдалося у повній мірі добитися кардинального поліпшення ситуації.
У поточному році, на жаль, не вдалося у повній мірі стабілізувати рівень аварійності. Протягом трьох місяців на автошляхах краю трапилося 191 дорожньо-транспортна пригода з потерпілими, в яких 33 особи загинули та 240 отримали тілесні ушкодження. Через погіршення транспортної дисципліни учасників дорожнього руху аварії почастішали практично у всіх містах і районах області. Тільки на території м. Ужгорода, Воловецького та Міжгірського районів відмічається спад аварійності.
На підставі аналізу аварійності, визначення місць концентрації ДТП та аварійно-небезпечних ділянок доріг вносяться необхідні зміни у дислокацію нарядів ДПС та розробляються інженерні заходи щодо підвищення організації дорожнього руху у вказаних місцях.
З урахуванням стану аварійності, зокрема причин скоєння ДТП, тривають організовані цільові відпрацювання населених пунктів та автодоріг із складною дорожньо-транспортною ситуацією.
Посилюється контроль за результатами роботи кожного працівника ДАІ.
Активно використовуються профілактичні заходи.(опубліковування матеріалів з тематики безпеки дорожнього руху у засобах масової інформації, проводяться зустрічі у трудовими колективами, у навчальних закладах ).
Не варто легковажити людським фактором. Так, у 2001 році під час реорганізації служби чисельність особового складу підрозділів ДАІ області була зменшена на 156 чоловік, у 2006 році, під час створення патрульної служби, - ще на 95 чоловік.
Усі зазначені та інші фактори негативно позначилися на стані транспортної дисципліни учасників дорожнього руху, внаслідок чого ускладнилася аварійна ситуація на автодорогах області.
ЦГЗ УМВС у Закарпатській області
14 квітня 2007р.
Теги: