Нині в "хрущовок" закінчується термін експлуатації і вони стають великою проблемою для мешканців, бо мають великий коефіцієнт зношеності й потребують значних фінансових вкладень. Особливо це стосується багатоповерхівок із плоскими дахами.
Якщо відверто, то більшість городян не бажають бодай частково вкласти особисті кошти в перекриття даху. Як наслідок - квартири на останніх поверхах заливає дощ, вода тече по стінах, відпадає штукатурка. Звісно, ЖРЕРи неспроможні провести капітальний ремонт покрівлі, тому слід зауважити: влада співпрацюватиме передусім з мешканцями тих будинків, які готові створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків.
За інформацією Міністерства житлово-комунального господарства України, дахи в понад 50 % багатоповерхових будинків у державі потребують капітального ремонту, а тимчасове латання навіть за новітніми технологіями не вберігає їх від протікання.
Дехто самотужки береться за ремонт, принаймні над своєю квартирою, але на це потрібні величезні кошти, тому часто мешканці звертаються до відповідних комунальних служб із проханням зробити на їхньому будинку із плоскою покрівлею шатрову. Адже не секрет: якщо плоский дах починає протікати, то тут порятунку вже практично немає, а шатровий - це надійність, яка забезпечується довготривалою експлуатацію і, як наслідок, зникає потреба в нових ремонтах упродовж як мінімум 15 років. Для довідки: шатровий дах - це такий, усі скати якого у вигляді рівнобедрених трикутників сходяться в одній точці. Визначальним його елементом є симетричність. Застосовується для будов у формі квадрата або рівностороннього багатокутника, добре забезпечує захист від впливів навколишнього середовища і багато в чому визначає зовнішній вигляд будинку.
Тут варто роз'яснити, що подібний дах автоматично стає мансардним поверхом, в якому можуть розміщуватися квартири та офіси. Така акція в багатьох містах України називається боротьбою з безквартир'ям.
І справді: якщо дах аварійний, а грошей від ЖРЕРу чекати годі, то, може, це єдиний варіант, який усім підходить за нинішніх складних економічно-фінансових умов?
До речі, як показує практика, добудовують такі поверхи не лише у так званих "спальних", а й в елітних районах, оскільки в подібні проекти багатьом інвесторам дуже вигідно вкладати гроші.