Паркування в центрі Ужгорода – знову офіційно платне

Ужгородський міськвиконком своїм рішенням відновив платне паркування. Крім засилля автомобілів в історичному центрі до цього підвів і Податковий кодекс, який передбачає певні суми надходжень у бюджет саме за цією статтею. Як повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Ужгородської міськради, міська влада вирішила не віддавати організацію паркування в Ужгороді приватникам – опікується цим комунальне підприємство, робота якого наразі налагоджується.

Паркування в центрі Ужгорода – знову офіційно платне

Власне, підприємство відновлено – структура не створювалася навмисно, а "відродилася" – з 1-го лютого, коли збігли паркувальні "канікули" для водіїв, що тривали через юридичну невизначеність. Не нові й місця, котрі є парковками в місті – вони визначені ще тоді, коли в Ужгороді лише започатковувалося платне паркування. Водії сплачують за стоянку на вулицях Жупанатській, Фединця, Корятовича і на площі Петефі. Також платне паркування запроваджено на деяких ключових вулицях  - як то на Проспекті Свободи, Мукачівській, Заньковецької і на Перемоги. 220 квадратних метрів є платною стоянкою і в Боздошському парку. Усе - згідно з переліком місць.

Наразі там працюють паркувальники в зелених жилетах, котрі мають допомагати поставити машину на стоянку та виїхати з неї й видати платникові чек. Їхня діяльність є офіційною і цілком легальною – згідно з рішенням Ужгородського міськвиконкому. У планах – облаштування паркоматів з відповідним обліком.
 
Міський голова Віктор Погорєлов наголошує – рішення, що паркуванням опікуватиметься комунальне підприємство, а не приватна фірма, є принциповим, адже, на переконання міської влади, кошти від сплати за паркування мають поповнювати міський бюджет. За новим податковим кодексом передбачена сплата податку за землю, тож організація парковок – спосіб ефективно використати міські землі для поповнення казни.
 
Ужгороду важко впоратися з такою кількістю транспорту, яка є в місті. Подекуди – у центрі, та й на "ключових" вулицях - через припарковані машини неможливо проїхати, часто автомобілі залишають і на зелених зонах. Розв'язати цю проблему й покликане запровадження платного паркування. У мікрорайонах та на другорядних вулицях стоянка машин, звісно, є безкоштовною, - повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

До речі, міська влада звертається до адміністрацій філій банків та інших підприємств, що квартирують у центрі Ужгорода  – уклавши угоди про паркування, за відповідну плату установа може "закріпити" за собою стоянки біля офісу.

15 лютого 2011р.

Теги: паркування, стоянка

НОВИНИ: Соціо

08:17
У Мукачеві розквітла унікальна двоколірна сакура Фото новина
08:14
Прикордонника із Закарпаття нагородили посмертно орденом «За мужність» Фото новина
19:14
На Тячівщині зіткнулися три автомобілі Фото новина
18:19
/ 1
В Ужгороді на Закарпатській облаштують додаткову смугу Фото новина
17:26
На війні з рф поліг Герой із села Водиця на Ужгородщині Анатолій Фіцай Фото новина
16:19
/ 1
На Закарпатті з початку року вогонь знищив понад 570 гектарів сухостою Фото новина
15:07
/ 1
У пункті пропуску «Тиса» знайшли мікроавтобус у міжнародному розшуку Фото новина
14:34
Водій мотоцикла під наркотиками влаштував ДТП і тікав від патрульних Фото новина
13:35
/ 1
Стала відома подальша доля вилучених на Закарпатті стародруків Фото новина
12:33
/ 1
У Білках на Хустщині попрощалися з полеглим на війні з рф воїном Петром Біксеєм Фото новина
11:13
Військовий з Углі отримав почесний нагрудний знак «Золотий хрест» Фото новина
10:13
/ 1
У Велятині на Хустщині повідомили про загибель на війні захисника Юрія Марченка Фото новина
08:56
/ 4
Сьогодні в Ужгороді стартує «Сакура Фест»
00:47
У понеділок у Мукачеві попрощаються з Юлієм Калі, що загинув ще в грудні 2024-го Фото новина
17:52
Після восьми місяців неволі додому повернувся військовий із Хустщини Фото новина
16:53
27 старовинних книг намагалися вивезти за кордон через Закарпаття Фото новина
14:18
/ 1
Рятувальники ліквідували 9 пожеж сухої трави за один день Фото новина
14:16
У селі Залом на Хустщині попрощаються із полеглим Героєм Богданом Мигалко Фото новина
14:12
Понад 30 сімей загиблих захисників отримають допомогу від Ужгородської міськради
13:06
У Тересві на Тячівщині повідомили про загибель військовослужбовця Олександра Шафара Фото новина
13:02
/ 2
В Ужгороді депутати міської ради не підтримали жодну з петицій щодо забудови Ботанічної набережної Фото новина
12:57
/ 2
Лікарню в Ужгороді за 125 млн грн відремонтує фірма, що фігурує у кримінальній справі щодо привласнення грошей під час ремонту поліклініки
09:42
У Лазещині на Рахівщині прощатимуться з військовим Олександром Головко Фото новина
14:34
/ 8
Депутата райради Закарпаття викрили на переправленні ухилянтів за кордон Фото новина
13:25
/ 2
В Ужгороді в останню дорогу проведуть полеглого воїна Івана Черничка Фото новина
» Всі новини