"Металеві" злодії з Ужгородщини обкрадали селян

Розкриваючи один злочин, діляться своїм досвідом правоохоронці, вони нерідко розкривають й інші протиправні діяння, скоєні тими ж зловмисниками. Зазвичай злочинці, якщо їх не затримали після першого ж злочину, нахабніють від безкарності та скоюють нові. Та скільки ниточка не в’ється, а кінець завжди найдеться...

"Металеві" злодії з Ужгородщини обкрадали селян

Ще наприкінці жовтня минулого року в селі Сторожниця Ужгородського району сталося кілька загадкових крадіжок. З містків кількох дворогосподарств уночі хтось поцупив металеві листи, які прикривали водовідні канави. На ранок на їх місці зяяли ями-пастки. Оскільки плити були доволі масивними, а кількість зниклих -- численною, стало зрозуміло: крадій був не один, до того ж, з транспортним засобом, аби вивезти все крадене.

Потерпілі селяни відразу не звернулися в міліцію. Вочевидь, люди не вірили, що міліції вдасться знайти нічних крадіїв. Мовляв: здали вже все залізяччя на металобрухт -- шукай тепер вітру в полі. Так чи інакше, але крадіїв не знайшли і не покарали.

Тим часом крадіжки на Ужгородщині не припинялися. Наприкінці січня цього року в райвідділ звернулася із заявою пенсіонерка з села Концово. Газдиня розповіла, що вночі, розбивши скло на вікні її підсобного приміщення, туди залізли непрохані гості. Поживою нахабних злодюг стали дві свинячі шинки загальною вагою 10 кг та 5 кг сала. Для пенсіонерки з невеличкою пенсією -- це суттєва втрата, тож потерпіла не могла з цим змиритися.

Керівництво райвідділу прийняло рішення про комплексне відпрацювання Ужгородщини. Розшуком невловимих досі крадіїв займалися й старший дільничний Іван Качалаба та дільничний Володимир Синенко, обидва -- капітани міліції. Щоденна оперативна робота невдовзі дала позитивний результат.

Передовсім, оперативники звернули увагу на смаглявих поселенців таборів, що знаходиться в районі сіл Концово, Холмок, Галоч Ужгородського району. Не є таємницею, що цей контингент із законом не дружить, а особливо схильний до крадіжок залізяччя, городини та домашньої живності. Підозри правоохоронців невдовзі набули реального підтвердження. Спершу вдалося встановити особу злодія, котрий злакомився на м'ясце та сальце згаданої пенсіонерки з Концова. Ним виявився такий собі 23-річний Валентин, котрий зізнався у скоєнні крадіжки. А далі розшуковики вийшли і на його подільників.

З'ясувалося, що на Ужгородщині тривалий час діяла ціла злочинна група, до складу якої входили, окрім згаданого Валентина, ще й 20-річний Олександр, його на рік старший односільчанин Арам та 26-річний Андрій. Усі четверо -- раніше судимі за скоєння крадіжок.

Після затримання за цією групою злочини так і посипалися. Зокрема, з'ясувалося, що ті крали все підряд: свіжину, металеві плити з містків (зокрема, і згадані на початку цього матеріалу), інше залізяччя з чужих дворів, яке потім здавали на металобрухт. Промишляли і в Концові, і в Сторожниці. Наразі затримані смаглявці зізналися уже в 32-х епізодах крадіжок!

Стосовно зловмисників порушено кримінальну справу, а всі "подвиги" злодійкуватої четвірки ще належить з'ясувати слідству.

Володимир ПАВЛЮХ,
ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

15 лютого 2011р.

Теги: крадіжка, метал, кримінал

НОВИНИ: Кримінал

15:25
/ 1
На Закарпатті судитимуть посадовицю інституту НААН через збитки державі на майже 680 тисяч гривень Фото новина
14:33
На Закарпатті затримали двох підозрюваних у незаконному переправленні чоловіків через кордон Фото новина
12:19
Наркокур’єра з понад 2 кг Альфа-PVP засудили до 9 років ув’язнення Фото новина
12:25
Поліція повідомила деталі смертельної ДТП неподалік Чабанівки на Ужгородщині Фото новина
16:12
/ 3
На Закарпатті судитимуть посадовця сільради за незаконне відчуження землі на понад 9 млн грн Фото новина
16:18
/ 2
На Закарпатті судитимуть групу, яка налагодила повний цикл незаконного виробництва тютюну Фото новина
15:27
/ 1
На Закарпатті викрили мережу нарколабораторій Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті судитимуть двох агентів рф, які шпигували за військовими та стратегічними об’єктами України Фото новина
11:16
/ 2
В Ужгороді судитимуть агентку спецслужб рф, яка отруїла українського військового Фото новина
11:10
Суд у Берегові оштрафував фермера за масштабний продаж тютюну на Закарпатті
09:53
/ 2
Ветерану, що влаштував стрілянину з "пневмата" по облмуздрамтеатру в Ужгороді, присудили умовний термін
10:30
/ 6
Поліція встановила всіх джиперів, які їздили руслом річки на Рахівщині Фото новина
17:49
/ 9
На Закарпатті затримали депутата, який понад пів року переховувався після вироку суду Фото новина
16:31
/ 2
На Закарпатті офіцера підозрюють у вимаганні $5 тисяч за вплив на слідство Фото новина
14:38
/ 3
На Закарпатті заступника начальника одного з відділів ДПСУ підозрюють в організації переправлення "ухилянтів" через кордон до Угорщини Фото новина
13:22
/ 4
Закарпатця судитимуть за спробу вивезти до Словаччини майже $1 млн у тайнику Audi Фото новина
11:51
/ 6
Масштабну міжнародну наркосхему викрили за участю закарпатців Фото новина
20:31
/ 1
Водієві "Уралу", який в Іршаві смертельно травмував мотоцикліста, присудили 7 років тюрми Відео новина
19:48
/ 1
Виноградівський суд ув'язнив прикордонника на 7 років за переправлення "ухилянтів"
17:31
/ 3
Син закарпатського перевізника уник покарання за використання "Шляху" для організації втечі за кордон понад 20 ухилянтів
16:19
/ 1
В Ужгороді п'яна водійка скоїла подвійну ДТП Фото новина
11:06
/ 1
На Берегівщині взяли під варту чоловіка, який сокирою намагався вбити знайомого Фото новина
16:07
/ 1
Трьох переправників із Закарпаття засудили до 7 років ув’язнення Фото новина
09:18
/ 1
У Мукачеві засудили наркоторговця, який продавав метамфетамін у під'їзді власного будинку
16:53
/ 3
На Берегівщині чоловік намагався вбити сусіда сокирою Фото новина
» Всі новини