Чопські депутати звернулися до Януковича

Враховуючи ситуацію, яка склалась в м.Чоп навколо намірів командування Державної прикордонної служби України щодо будівництва на території Чопського прикордонного загону пункту тимчасового утримання нелегальних мігрантів, беручи до уваги думку громадськості, соціальну напругу і масові акції протесту, враховуючи рішення третьої сесії Чопської міської ради шостого скликання від 30.12.2010р. № 20 "Про відмову в наданні дозволу на розробку містобудівельного обґрунтування", депутати Чопської міської ради на четвертій сесії міської ради прийняли рішення звернутись до Президента України та до депутатів Закарпатської обласної ради з проханням не допустити будівництво на території міста Чоп пункту тимчасового утримання нелегальних мігрантів, вжити заходів щодо закриття двох незаконно функціонуючих пунктів на території Чопського прикордонного загону та заборонити розпочату незаконну їх реконструкцію.

Чопські депутати звернулися до Януковича

Президенту України
Януковичу В.Ф.
Депутатам Закарпатської обласної ради


Звернення

депутатського корпусу та громади міста Чоп щодо недопущення будівництва пункту тимчасового тримання іноземців-нелегалів на території міста Чоп, негайного закриття двох незаконно функціонуючих пунктів на території Чопського прикордонного загону та заборони розпочатої незаконної їх реконструкцію


Тривожна звістка про наміри будівництва пункту тимчасового утримання нелегалів облетіла місто. Вона глибоко обурила та збентежила нашу громаду. До Чопської міської ради, депутатського корпусу почали звертатися мешканці міста з вимогами не допустити будівництво нового пункту тимчасового тримання нелегалів. Надійшло вже більше ніж 1,5 тисячі підписів громадян проти такого будівництва.

Депутати міської ради ретельно вивчали думку своїх виборців з приводу розміщення такого закладу на території міста.

30 грудня 2010 року на сесії міської ради було прийнято одностайне рішення про відмову у наданні дозволу на таке резонансне будівництво. Основну позицію в цьому рішенні відіграла громадська думка. Позиція громади міста та депутатського корпусу була однозначною – не допустити розміщення на території міста пункту тимчасового утримання нелегалів.

 На території військової частини вже існує незаконно побудований (без належним чином оформленої документації) аналогічний пункт, утриманці якого систематично завдають клопотів і незручностей власникам суміжних будинковолодінь та громаді в цілому. Ще не забутий славнозвісний спалах малярії, інформацію про який так старанно намагалися прикрити від громади.

„Відстійник" для нелегалів, „мішок для мігрантів" – як тільки не називали Закарпаття за часів, коли у Павшині існував пункт для тимчасового тримання нелегальних мігрантів. Зрештою, кілька років тому обласна влада домоглася закриття об'єкту. Крім того, зусиллями депутатів Мукачівського району, міст обласного значення та за підтримки депутатського корпусу Закарпатської обласної ради було зупинено реконструкцію будівель колишнього військового містечка в с. Дерцен Мукачівського р-ну під пункт тимчасового тримання нелегальних мігрантів. Здавалось б, що закарпатці вже зітхнули з полегшенням, і ось знову виникла аналогічна проблема, тільки вже в нашому місті. Виникає питання: чому саме в м. Чоп? Логіка така: поблизу державний кордон, який постійно спокушає нелегальних мігрантів до незаконних спроб його перетнути.

Саме існування пункту тимчасового тримання нелегалів руйнує туристичний імідж краю та представляє собою загрозу розповсюдження екзотичних інфекційних захворювань, як на території міста, так і на території всієї області.

Однак, у численних ЗМІ продовжується лобіювання теми будівництва пункту тимчасового утримання нелегалів у центрі міста Чоп, що призвело до проведення мітингу – протесту 10 лютого 2011 року. Всі виступаючі висловилися проти будівництва пункту. Під час проведення мітингу – протесту командир Чопського прикордонного загону Самбор Ю. О. давав інтерв'ю ЗМІ, після чого стало відомо, що будівництво нового пункту тримання не буде проводитися, але розпочата реконструкція незаконно існуючих на території частини пунктів тимчасового тримання нелегальних мігрантів. Наполегливість командування прикордонного загону, що базується виключно на виконанні наказів вищого командування та повного ігнорування думки громади міста, спровокувало поглиблення соціальної напруги. Почали надходити звернення з підписами мешканців міста з проханнями не допустити реконструкцію незаконно діючих на території прикордонного загону пунктів та взагалі припинити їхнє існування. Тим більше, що територія Чопського прикордонного загону межує до території загальноосвітньої школи № 1 м. Чоп, що ставить під загрозу здоров'я наших дітей.
Якщо порушені питання не будуть вирішені позитивно, депутатами міської ради, громадськими організаціями та мешканцями міста будуть продовжуватися акції громадського протесту.
В зв'язку з цим звертаємося до Вас із проханням підтримати позицію депутатського корпусу Чопської міської ради та громади міста по не допущенню будівництва на території міста Чоп пункту тимчасового тримання, прийняття мір щодо закриття двох незаконно функціонуючих пунктів на території Чопського прикордонного загону, заборони розпочатої незаконної їх реконструкцію та поставити нарешті крапку в даному питанні.

Переконані, такий пункт не має права на існування у нашому місті.

 
Звернення прийнято на засіданні
4 сесії 6 скл. Чопської міської ради
Закарпатської області
від 10 лютого 2011 року рішення № 16

14 лютого 2011р.

Теги: нелегальний, мігрант, прикордонний, Чоп

Коментарі

Канцелярія 2011-02-15 / 07:43:00
Кари заслуговують! В.Ф.

Гентеш 2011-02-14 / 21:58:00
...апелюють до туристичного іміджу, який в і суботу пропили...
В.Ф.- накажіть їх за різання свиней на Європейській площі!

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

17:45
В Ужгороді за одну добу двічі горіли гаражі
16:40
На Закарпатті сусіди під час гасіння пожежі в будинку виявили непритомного власника, якого так і не вдалося врятувати
12:27
У рятувальній службі Закарпаття розповіли про деталі пожежі у недіючому готелі "Родос" в Ужгороді
09:11
За майже чотири місяці на пожежах на Закарпатті загинуло на 64% більше людей, аніж торік
09:08
На Закарпатті за добу виявили 187 випадків COVID-19, 7 хворих померло
09:00
За минулу добу в Ужгороді виявлено 12 нових випадків коронавірусної інфекції
00:54
/ 1
В Ужгороді "масштабно" горить готель "Родос"
10:06
В Ужгороді та на Тячівщині горіли житлові будинки
09:11
/ 1
На ранок 16 квітня на Закарпатті виявлено ще 162 випадки COVID-19, померли 4 пацієнтів
08:14
В Ужгороді станом на 16 квітня виявлено 26 нових випадків COVID-19
16:09
/ 1
На Закарпатті 81% ліжкового фонду забезпечено киснем, а перше щеплення від COVID-19 отримали 11 744 людини
15:34
/ 1
Позаштатний пульмонолог Закарпаття Оксана Цімбота: "Постковідний синдром має ще важчий перебіг, ніж сама хвороба"
11:00
ФОТОФАКТ. У Берегові позашляховик, виїхавши на зустрічну, зіткнувся з ВАЗом
09:38
/ 1
Унаслідок пожежі у прибудові на Хустщині пошкоджено житловий будинок
08:57
На ранок 15 квітня на Закарпатті виявлено ще 305 випадків COVID-19, померли 7 пацієнтів
08:12
/ 2
В Ужгороді станом на 15 квітня виявлено 39 нових випадків COVID-19, 1 людина померла
09:21
Дерев'яний житловий будинок згорів на Хустщині
09:20
На Мукачівщині жінка, спалюючи суху траву, опинилася в реанімації у важкому стані з опіками
09:18
На Хустщині у пожежі загинув власник будинку
08:30
/ 3
За минулу добу на Закарпатті виявлено 157 випадків COVID-19, помер 1 пацієнт
08:13
В Ужгороді станом на 14 квітня виявлено 26 нових випадків COVID-19, 1 людина померла
07:30
Китайську вакцину CoronaVac доставлять на Закарпаття вже сьогодні
17:01
Мобільні групи під час перевірок в Ужгороді особливо контролюватимуть заклади торгівлі та громадського харчування
14:36
За добу на Закарпатті сталося понад три десятки пожеж сухої трави
10:18
У Чопі та в Минаї на Ужгородщині горіли будинки
» Всі новини