Закарпатські депутати розглянули питання сталого розвитку Карпат та підготовки програми ЄС «Карпатський простір»

Минулої п’ятниці під головуванням Михайла Кічковського відбулося засідання постійної комісії Закарпатської обласної ради з питань транскордонного співробітництва. В центрі уваги членів комісії стали питання, пов’язані з реалізацією рішень Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи щодо сталого розвитку Карпат та підготовки програми ЄС «Карпатський простір».

Закарпатські депутати розглянули питання сталого розвитку Карпат та підготовки програми ЄС «Карпатський простір»

В інформації, з якою виступив М. Кічковський, відзначалося, що як з боку України, так і європейської спільноти здійснюються певні кроки з практичної реалізації Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих регіональних влад Ради Європи "Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір".

Так, Програма Організації Об'єднаних Націй та Тимчасовий секретаріат Карпатської конвенції (ЮНЕП Відень - ККІС) у співпраці з Європейською Академією Больцано (ЕВРОАК), Асоціацією європейських прикордонних регіонів (AEBR) та Асоціацією представників гірських регіонів (AEM) в Представництві Європейського регіону "Тіроль - Південний Тіроль – Трентіно" 25 січня в Брюсселі уже провела Консультативний семінар "На шляху до Карпатської стратегії" щодо реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Карпатському регіоні, на який було запрошено і представників Закарпатської обласної ради, зокрема голові постійної комісії з питань транскордонного співробітництва. Під час обговорення дискусійного документа з цього питання він виклав головні положення нашого бачення Карпатської стратегії і підходи до формування програми "Карпатський простір".

Наша позиція полягає в тому, що програма Європейського Союзу "Карпатський простір" має бути автономною і фінансуватися за рахунок Європейського Союзу.

У зв'язку з цим сьогодні дуже важливо, щоб Україна з свого боку продемонструвала активність у виконанні ініційованих нею документів.

Обласна рада прийняла відповідне рішення щодо реалізації зазначених документів, у якому рекомендувала обласній держадміністрації, районним та міським радам при розробці та затвердженні програм соціально-економічного розвитку врахувати положення зазначених документів, а також звернулася до Кабінету Міністрів України з ініціативою щодо розробки державної програми сталого розвитку Українських Карпат. На звернення обласної ради Кабінетом Міністрів України дано відповідні доручення міністерствам та регіональним органам виконавчої влади внести пропозиції щодо розробки даної програми.

Цю ініціативу підтримують Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Івано-Франківська та Чернівецька обласні ради, які це питання виносять на чергові засідання своїх сесій.

На виконання цього рішення спільним розпорядженням голів облради та ОДА створено робочу групу з підготовки пропозицій Закарпатської області до державної Програми сталого розвитку Українських Карпат.

Члени комісії розглянули пропозиції Закарпатської області до Державної програми сталого розвитку Українських Карпат, висловивши до них ряд своїх зауважень, які запропоновано врахувати робочій групі під час доопрацювання документа.

Розглянуто також інформацію начальника головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму облдержадміністрації, депутата обласної ради Ернеста Нусера про виконання Програми розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області на 2010 рік.

За підсумками обговорення керівництву управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму облдержадміністрації рекомендовано посилити координацію роботи обласних та районних структур і громадських організацій з підготовки проектів та інших заходів транскордонного співробітництв, в рамках діяльності в "Карпатському Єврорегіоні" домагатися реалізації Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих регіональних влад Ради Європи "Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір", а також підготувати проект звернення депутатів обласної ради до центральних органів виконавчої влади щодо сприяння у розбудові пунктів пропуску на держаному кордоні України з Європейським Союзом.

Іван Діус

14 лютого 2011р.

Теги: Карпати, сталий розвиток, європейський

НОВИНИ: Соціо

15:06
Ігри ІІ туру Закарпатської ліги КВН пройдуть в Ужгороді 6 та 13 березня
14:56
На черговому засіданні виконкому в Ужгороді поговорять про тарифи на послуги з поховання та на платні медичні послуги у пологовому
12:06
Закарпатські пластуни провели 20-ий лижний табір "ФЕСТ"
16:58
/ 1
В автівці угорки, що перетинала кордон на Закарпатті, знайшли 225 пачок сигарет
16:46
/ 1
При в'їзді в Україну на Закарпатті у водія мікроавтобуса вилучили 180 л кокосового молока
16:32
Торік на ділянці Мукачівського прикордонного загону затримали 48 нелегалів і вилучили 33, 5 кг наркотиків
16:28
У Тячеві з вини нетверезого водія зіткнулися два ВАЗи
13:32
На Виноградівщині розпочалася операція "Первоцвіт -2020"
13:26
Ужгородський університет отримав у 2020 році збільшене на 21,9 млн грн фінансування
12:36
Зимовий карантин в Ужгороді жодним чином не позначиться на інтенсивності роботи учнів
10:38
/ 1
Як зміниться проєкт перспективного плану формування територій громад Закарпатської області
09:29
/ 1
В Ужгороді відбулося громадське вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні
09:21
В Ужгороді презентували видання відомих дослідників
03:24
/ 1
Основні загрози для тварин Закарпаття становлять вірус африканської чуми свиней, високопатогенний грип птиці та сказ
02:14
У Барбові на Мукачівщині селяни протестували проти бездоріжжя
01:30
/ 7
Вслід за Мургою, попри незгоду Рахівської РДА, звільнено директора ДП "Великобичківське ЛМГ" Юрія Сойму (ДОКУМЕНТ)
18:18
/ 8
Завдяки громадськості влада Ужгорода звернулася до правоохоронців через зрізані у Боздоському парку дерева
18:11
/ 3
У Берегові готуються до 17-го Міжнародного фестивалю вина
18:07
Форум активних громадян проходить сьогодні в Ужгороді
17:44
В Ужгороді обговорили готовність медзакладів міста до чергового етапу медреформи
17:26
У Хустській міськраді готуються стати центром потужної Хустської міської ОТГ
17:23
Із понеділка, 24 лютого, у школах Ужгорода відновлюється навчання
15:15
/ 32
У Воловці протестували проти бездіяльності голови РДА Рогової
14:56
Навчання онлайн під час карантину проводять вчителі в Ужгороді
13:55
/ 1
Лідери та "лузери" децентралізаційного процесу на Закарпатті
» Всі новини