Закарпатські депутати розглянули питання сталого розвитку Карпат та підготовки програми ЄС «Карпатський простір»

Минулої п’ятниці під головуванням Михайла Кічковського відбулося засідання постійної комісії Закарпатської обласної ради з питань транскордонного співробітництва. В центрі уваги членів комісії стали питання, пов’язані з реалізацією рішень Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи щодо сталого розвитку Карпат та підготовки програми ЄС «Карпатський простір».

Закарпатські депутати розглянули питання сталого розвитку Карпат та підготовки програми ЄС «Карпатський простір»

В інформації, з якою виступив М. Кічковський, відзначалося, що як з боку України, так і європейської спільноти здійснюються певні кроки з практичної реалізації Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих регіональних влад Ради Європи "Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір".

Так, Програма Організації Об'єднаних Націй та Тимчасовий секретаріат Карпатської конвенції (ЮНЕП Відень - ККІС) у співпраці з Європейською Академією Больцано (ЕВРОАК), Асоціацією європейських прикордонних регіонів (AEBR) та Асоціацією представників гірських регіонів (AEM) в Представництві Європейського регіону "Тіроль - Південний Тіроль – Трентіно" 25 січня в Брюсселі уже провела Консультативний семінар "На шляху до Карпатської стратегії" щодо реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Карпатському регіоні, на який було запрошено і представників Закарпатської обласної ради, зокрема голові постійної комісії з питань транскордонного співробітництва. Під час обговорення дискусійного документа з цього питання він виклав головні положення нашого бачення Карпатської стратегії і підходи до формування програми "Карпатський простір".

Наша позиція полягає в тому, що програма Європейського Союзу "Карпатський простір" має бути автономною і фінансуватися за рахунок Європейського Союзу.

У зв'язку з цим сьогодні дуже важливо, щоб Україна з свого боку продемонструвала активність у виконанні ініційованих нею документів.

Обласна рада прийняла відповідне рішення щодо реалізації зазначених документів, у якому рекомендувала обласній держадміністрації, районним та міським радам при розробці та затвердженні програм соціально-економічного розвитку врахувати положення зазначених документів, а також звернулася до Кабінету Міністрів України з ініціативою щодо розробки державної програми сталого розвитку Українських Карпат. На звернення обласної ради Кабінетом Міністрів України дано відповідні доручення міністерствам та регіональним органам виконавчої влади внести пропозиції щодо розробки даної програми.

Цю ініціативу підтримують Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Івано-Франківська та Чернівецька обласні ради, які це питання виносять на чергові засідання своїх сесій.

На виконання цього рішення спільним розпорядженням голів облради та ОДА створено робочу групу з підготовки пропозицій Закарпатської області до державної Програми сталого розвитку Українських Карпат.

Члени комісії розглянули пропозиції Закарпатської області до Державної програми сталого розвитку Українських Карпат, висловивши до них ряд своїх зауважень, які запропоновано врахувати робочій групі під час доопрацювання документа.

Розглянуто також інформацію начальника головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму облдержадміністрації, депутата обласної ради Ернеста Нусера про виконання Програми розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області на 2010 рік.

За підсумками обговорення керівництву управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму облдержадміністрації рекомендовано посилити координацію роботи обласних та районних структур і громадських організацій з підготовки проектів та інших заходів транскордонного співробітництв, в рамках діяльності в "Карпатському Єврорегіоні" домагатися реалізації Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих регіональних влад Ради Європи "Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір", а також підготувати проект звернення депутатів обласної ради до центральних органів виконавчої влади щодо сприяння у розбудові пунктів пропуску на держаному кордоні України з Європейським Союзом.

Іван Діус

14 лютого 2011р.

Теги: Карпати, сталий розвиток, європейський

НОВИНИ: Соціо

17:32
В Ужгороді пройдуть акції до всесвітнього дня прибирання
17:28
З огляду на ремонті роботи тимчасово зміниться розклад руху електричок Батьово-Королево та Мукачево-Сянки
15:24
/ 1
Новий дитячий роман Галини Малик про лицаря Горчика презентували в Ужгороді
14:12
У І півріччі 2019-го на Закарпатті продано фармацевтичних товарів на 14,9% більше, ніж за аналогічний період торік
13:48
/ 1
У Мукачеві збільшать фінансування медичної програми для підтримки хворих на ниркову недостатність
12:13
На посту у Нижніх Воротах на Воловеччині зупинили іноземці без документів та водія, що "сумнівно" перевозив мотоцикли
11:56
/ 1
З початку року на Закарпатті від продажу землі до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 80 млн грн
11:44
/ 1
В Ужгороді відкрили "Тур'євроцентр-Закарпаття"
11:25
Парад рудих пройде у Мукачеві
11:22
Закарпатські підприємства сплатили понад 315 млн грн податку на прибуток
10:16
У п'ятницю, 20 вересня в Ужгороді через роботи на водогоні можливі перебої водопостачання
01:46
Білківська сільрада розпочала процедуру утворення об'єднаної територіальної громади
18:51
/ 4
Суд у Львові розгляне апеляцію по ВЕС на Боржаві
17:50
До бюджету Закарпаття надійшло понад 2,3 млн грн транспортного податку
16:37
Румунсько-українська кампанія зі збору крові стартувала в Ужгороді
16:17
135 одиниць вогнепальної та холодної нелегальної зброї переплавили в заводській печі в Ужгороді
16:05
/ 1
Виконком в Ужгороді не зміг погодити китайський електронний квиток за 1 млн грн в місяць з кишень містян
15:15
Послуги виконкому Ужгородської міської ради можна вже отримати онлайн
13:44
/ 3
Гірське село священних корів
13:25
До кінця року на Тячівщині та Рахівщині за рахунок відновлення фінансування проектів за кошти ДФРР завершать ряд об’єктів
13:14
В Ужгороді погодили графік безкоштовного користування спортивними спорудами "Авангарду"
12:44
В Ужгороді пройде Європейський тиждень мобільності
11:44
/ 3
На Вченій раді УжНУ вручили низку атестатів доцентів
11:27
/ 7
В Ужгороді з історичного центру має зникнути зовнішня реклама
11:16
ФОТОФАКТ. На Піп Івані випав перший дрібний сніг
» Всі новини