Україна і Словаччина запровадять спільний митно-прикордонний контроль

Напередодні участі у саміті "Вишеградської четвірки" з нагоди 20-річчя цієї ініціативи, який відбудеться 15 лютого у Братиславі, Прем'єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні Паволом Гамжеком.

Україна і Словаччина запровадять спільний митно-прикордонний контроль

Глава уряду підкреслив, що зустріч пов'язана не тільки із самітом "Вишеградської четвірки", а в першу чергу з тим, що відносини між Україною і Словаччиною розвиваються досить динамічно і мають значну перспективу, повідомляєв Департамент інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

М. Азаров відзначив успішний візит в Україну президента Словаччини Івана Гашпаровича у жовтні 2010 року, продуктивну роботу міжурядової комісії з питань торгово-економічного співробітництва, вивчення українським урядом досвіду пенсійної реформи у Словаччині, Прем'єр-міністр поінформував співрозмовника про хід переговорів Україна-ЄС про зону вільної торгівлі і питання, які виникають в ході цих переговорів, а також обговорив з послом низку актуальних питань двосторонніх відносин.

"Звичайно, криза позначилася скороченням товарообігу між Україною і Словаччиною. Проте сьогодні є цікаві проекти, які можуть виправити ситуацію. Наприклад, будівництво широкої залізничної колії Український кордон-Братислава-Відень суттєво збільшить товарообіг з ЄС і Словаччиною зокрема", - зазначив М.Азаров.

Глава уряду наголосив, що Україна зацікавлена у запровадженні безвізового режиму з країнами ЄС та спільного митно-прикордонного контролю зі Словаччиною для прискорення вантажообігу та напередодні Євро-2012.

Посол Словаччини висловив підтримку євроінтеграційним прагненням України, в яких безвізовий режим є важливим елементом інтенсифікації руху до ЄС, і повідомив, що Словаччина вже працює над запровадженням спільного митно-прикордонного контролю з Україною.

Він також висловив задоволення інтенсифікацією відносин між двома державами і тим, що досвід євроінтеграції та реформ Словаччини активно вивчається Україною. У свою чергу, словацькі експерти позитивно оцінили податкову реформу в Україні і нададуть консультаційну допомогу під час проведення пенсійної реформи.

12 лютого 2011р.

Теги: Словаччина, прикордонний, митний,

Коментарі

ія 13.02.2011 / 10:40:00
Прізвище Посла Словаччини в Україні не Гамжек, а Гамжік!

зауважу 12.02.2011 / 16:45:00
Люди Подкарпаття тоді не знали, що таке залізна завіса між братніми країнами-бараками передового соцтабору, ні - шенгенський кордон ні візи ім потрібні не були для того щоб з Ужгороду спокійно доїхати потягом до Кошіце церез Павлово-Матьовце (і так аж до Будапешту, Пожоню, Відню чи Праги).

зауважу 12.02.2011 / 16:30:00
pfr, 12.02.2011 14:18
"Пасажирський поїзд Ужгород-Кошице через Павлово-Матьовце - було б непогано..."

все нове - це добре забуте старе

звісно було б непогано, адже ЦЕ розуміли і у 19 столітті, коли за Ференца-Йовшку розбудовували за цим маршрутом угорську королівську залізницю.

pfr 12.02.2011 / 14:18:00
Пасажирський поїзд Ужгород-Кошице через Павлово-Матьовце - було б непогано... А то автобусів стало дуже мало - 4 на день, у свята автобусів взагалі нема, кордон пішки перейти не можна, а бензовозжчики-сигаретники-водочники та інші дрібні контрабандисти простих подорожуючих у свої машини брати не хочуть.

НОВИНИ: Соціо

15:15
В Ужгороді відбудеться «Містечко здоров’я»: безкоштовні щеплення та обстеження для всіх охочих
13:20
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Владиславом Шитіхіним Фото новина
12:16
На Закарпатті судитимуть 49-річного громадянина Туреччини, який зґвалтував 16-річну дівчину Фото новина
11:01
На Закарпатті водій намагався провезти через кордон понад 230 кг одягу без декларації Фото новина
16:53
/ 1
Мукачівець став єдиним українцем на офіцерських курсах у США Фото новина
16:46
/ 1
У Міжгір’ї 17-річний водій спричинив ДТП з шістьма потерпілими Фото новина
15:01
В Ужгороді під час «Сакура фесту» зібрали понад 1,2 млн грн для ЗСУ Фото новина
13:54
На Рахівщині нетверезий чоловік вчинив домашнє насильство та кинувся на поліцію з сокирою Фото новина
12:40
В Ужгороді попрощалися із 30-річним військовим Андрієм Трещаком Фото новина
18:47
В Ужгороді попрощаються із полеглим прикордонником Романом Самолюком Фото новина
15:58
/ 2
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Юлієм Калі Фото новина
11:40
На кордоні з Угорщиною вилучили понад 52 тисячі незадекларованих євро Фото новина
10:28
/ 4
Боєць закарпатської 128-ї бригади провів 343 дні на передовій без ротації Фото новина
09:32
/ 2
На Закарпатті 15-річна дівчина загинула через ураження електрострумом
13:42
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Трещаком Фото новина
15:12
/ 1
Закарпаття представили на Всеукраїнському туристичному саміті у Львові Фото новина
14:17
/ 1
У Мукачеві розквітла унікальна двоколірна сакура Фото новина
12:35
/ 1
У Верхньому Бистрому на Хустщині провели в останню путь воїна Василя Бодню Фото новина
09:03
/ 2
До «Сакура Фест» в Ужгороді підготували безкоштовні екскурсії Фото новина
08:14
Прикордонника із Закарпаття нагородили посмертно орденом «За мужність» Фото новина
19:14
На Тячівщині зіткнулися три автомобілі Фото новина
18:19
/ 1
В Ужгороді на Закарпатській облаштують додаткову смугу Фото новина
17:26
На війні з рф поліг Герой із села Водиця на Ужгородщині Анатолій Фіцай Фото новина
16:19
/ 1
На Закарпатті з початку року вогонь знищив понад 570 гектарів сухостою Фото новина
15:07
/ 1
У пункті пропуску «Тиса» знайшли мікроавтобус у міжнародному розшуку Фото новина
» Всі новини