Ужгородська влада подарувала євреям приміщення

Приміщення на вулиці Мукачівській в обласному центрі Закарпаття міська влада передала ужгородській громаді прогресивного юдаїзму

Рабин Ужгорода та Закарпаття Менахем Мендель Тайхман та міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов
Рабин Ужгорода та Закарпаття Менахем Мендель Тайхман та міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов

Приміщення площею 243 м2 по вул. Мукачівській ще з 2000-го року перебувало у безоплатному користуванні обласного фонду "Хесед Шпіра" -- організації, спрямованої здійснювати допомогу юдейській громаді. Відтак, представники організації звернулися до влади міста з проханням передати це приміщення у власність громади, що, власне, і було зроблено. Відповідне рішення сьогодні було прийняте на сесії Ужгородської міської ради більшістю голосів. У відповідь на такий жест юдейська громада зобов'язалася провести ремонтні роботи, що мало би поліпшити зовнішній вигляд будинку та вулиці загалом.

За інформацією ВЗП

11 лютого 2011р.

Теги: юдейський, євреї, Хесед Шпіра

Коментарі

Унгвар 2011-02-13 / 20:15:00
Обкакались юдеї!Скоро араби візьмуться за них!Тому місце для тусовок видирають!

п.Тамара 2011-02-13 / 18:25:00
Какая евреизация после того как в 60-е годы евреи массово покинули страну!? В результате Киев. тот же Ужгород , в какой-то мере потеряли свой колорит.

wasy 2011-02-13 / 12:44:00
Тихо-повзуче йде захоплення і підминання під себе всього , що можно і неможно (але якщо дуже хочеться -то можно, за відповідну суму! Мер це знає, за що вже і відсиджував...) Громада мовчки всяке таке заковтує, а це євреям і потрібно:від встановлення памятників типу "Тут пісяв Мойша!" та внесення Тори,щоб гої знали,що йде євреїзація!

Spectator 2011-02-13 / 01:44:00

Для п. Тамари, 12.02.2011 21:21

Я не намірений бути тут "адвокатом" єврейської громади, але слід указати на той факт, що після голокосту майже все єврейське майно, без жодних на те правових підстав, радянською владою - іммігрантами-червоноармійцями, було відібрано на власне користування. В Німеччині для цього були видані так звані "Arisierungsgesetze" - закони про конфіскацію майна тих шарів населення, що не могли доказати свою принадлежність до "арійської раси" - це євреї, роми/сінті, та і.

На цьому сайті з цього сміються, але слава Богу за те, що лише на ньому. Це такий собі, специфічний контингент. Дуже добре, що він незначний.

Дядечко Сем 2011-02-12 / 21:51:00
Забрали багато в кого, та віддають не всім. Прогорєлов - єврей-вихрест. Звідси і така щедрість

п. Тамара 2011-02-12 / 21:21:00
Но,если быть справедливым, у них в свое время забрали же синагогу под филармонию, здание еврейской просвиты по ул. Волошина. А эти здания были построены на деньги еврейской громады.

местный 2011-02-12 / 16:52:00
я тоже готов отремонтировать дом в центре Ужгорода, если мэр мне его передаст безвозмездно в собственность. да что там я - нас таких не на одну улицу наберется - и улицы в порядок приведем!

и простите за тупость - а что такое "прогресивний юдаїзм", к громаде которого был так щедр мэр. я бы основал громаду "прогресивного не-юдаїзму" и хотел бы, что власть относилась ко мне так же :)

я 2011-02-12 / 12:26:00
Во, блін, дає Погорєлий з євреями! Дайте і мені безкоштовно приміщення в центрі Ужгорода і я також "зобов'яжуся провести ремонтні роботи, що мало би поліпшити зовнішній вигляд будинку та вулиці загалом"!

НОВИНИ: Соціо

11:12
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади