У 2010 році до облдержадміністрації надійшло 4204 звернення закарпатців

Протягом 2010 року від жителів Закарпатської області до облдержадміністрації надійшло 4204 звернення, що на 5,3% менше, у порівнянні з попереднім роком. Найбільше краян турбують питання соціального захисту – 57% від загальної кількості, благоустрою, комунального та дорожнього господарства – 8,7%, житлові – 6,7%. Було зареєстровано 3803 заяви (клопотання), 362 скарги та 38 пропозицій.

У 2010 році до облдержадміністрації надійшло 4204 звернення закарпатців

Частіше на прийом ходять жінки: 2380 проти 1516 звернень чоловіків. Найбільше закарпатці звертаються до чиновників через пошту – 2570 звернень, через особистий прийом – 1634. Також 19 закарпатців поскаржилися анонімно.

Минулоріч закарпатці менше писали у центральні органи влади: кількість звернень зменшилася на 15%.  До  уряду  – на 58% , до парламенту –  на 40%. Натомість на третину збільшилася кількість краян, які зверталися за поміччю до президентської Адміністрації, що безперечно свідчить про зростання довіри в людей як до цієї інституції, так і до діяльності Гаранта української Конституції Віктора Януковича. Цікаво, що найбільше скаржників до органів центральної  влади  було з Тячівського та Рахівського районів, найменше – з Великоберезняняського та  Воловецького.
Аналіз надходження звернень до облдержадміністрації свідчить, що  найбільша їх кількість  з розрахунку на 10 тисяч населення   надійшла з Перечинського (64), Воловецького (59) районів. Найменше – з Мукачівського (26) та Свалявського (25)  районів. Середньообласний  показник становить 33,8 звернень на 10 тисяч населення.

Начальник відділу звернення громадян облдержадміністрації Тетяна Пашко констатує, що серед авторів звернень переважають найменш захищені категорії – ветерани праці, пенсіонери, учасники війни, багатодітні родини, які потребують особливої уваги. До обласної влади переважно звертаються люди, котрі самостійно справитися  зі своїми бідами не можуть.  Для прийому та вирішення проблем закарпатців керівник краю і його заступники систематично проводять особисті прийоми громадян.

Так, керівництво області минулого року провело 78 особистих прийоми в адміністрації, та 69 виїзних прийомів. Загалом  поспілкуватися з чиновниками прийшло 1825 краян. Окрім того, 105 мешканців Закарпаття могли звертатись до посадовців завдяки прямій телефонній лінії "Запитай у влади". Понад 2,5 тисяч краян телефонували на урядову телефонну "гарячу лінію".

– Особлива увага приділяється ветеранам війни, – каже Тетяна Пашко, – Так, після звернення до облдержадміністрації інваліда Великої Вітчизняної війни, мешканця обласного центру в його будинку провели ремонт покрівлі. Двом ветеранам із Мукачева, було надано по 3 тисячі гривень для встановлення індивідуального опалення. Ще одному ветерану з Ужгорода, в будинку, де він проживає, відновлено роботу ліфта. Допомогу отримали й 38 мешканців Мукачева, чиї квартири у жовтні минулого року було пошкоджено вибухом газу. Люди отримали від 500 до 2,5 тисяч гривень. На колективне звернення мешканців  Нижнього Бистрого з Хустщини щодо ремонту комунальної дороги до присілків Берег та Лісковий з обласного бюджету було виділено 60 тисяч гривень.

Чимало звернень від інвалідських організацій стосувалися надання спецавтомобілів. Минулого року 19 інвалідів отримали такі авто. Велика частина звернень стосується надання одноразової грошової допомоги. Для забезпечення цих виплат щороку затверджується обласна програма "Турбота", – продовжує Тетяна Пашко. –  За 2010 рік 2863 малозабезпеченим жителям області з обласного бюджету надано грошову допомогу на суму понад мільйон гривень.

Відрадно, що повторно закарпатці звертаються до владних структур вкрай рідко. Всього 0,2 відсотка повторних заявників – достатньо хороший показник, щоб сказати, що прохання, скарги і пропозиції закарпатців розглядаються.

09 лютого 2011р.

Теги: ОДА, звернення, громадяни, Ледида

НОВИНИ: Соціо

22:03
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
21:46
/ 8
Виноградівський фейкомет Староста придумав фейк про позов "краматорців" до "Закарпаття онлайн"
12:12
В Ужгороді завершилася перша зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" Фото новина
16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
/ 1
З російського полону повернули ще двох закарпатців
12:36
Четвертий день екотабору «Зелені скарби Карпат»: мандрівки, квести та екотворчість
21:23
/ 1
Внаслідок важких поранень у лікарні помер захисник Андрій Раняк з Хуста Фото новина
21:10
/ 1
Берегівська міськрада повідомила про смерть захисника Йожефа Паски Фото новина
16:23
19-25 червня на словацько-українському автомобільному прикордонному переході "Убля – Малий Березний" буде тимчасово обмежено рух
13:55
"Зелені скарби Карпат": третій день екотабору — пригоди, знання і натхнення
13:55
/ 2
У Іршаві попрощаються з Сергієм Копинцем, що рік вважався зниклим безвісти
21:29
На Закарпатті запрацює програма стентування для пільгових категорій з хронічними ураженнями серця Фото новина
21:11
Другий день екотабору "Зелені скарби Карпат: поїздка на озеро Синевир і до бурих ведмедів Фото новина
11:33
/ 2
Підтверджено загибель у серпні 2024-го Василя Тарканія з Мукачева Фото новина
23:16
На Закарпатті стартував дитячий екотабір у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
» Всі новини