Із журналістами зустрілися директор стадіону Сергій Петрус та начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородського міськвиконкому Олег Муртазін.
За словами Сергія Петруса, закарпатські ЗМІ однобоко висвітлюють співпрацю футбольного клубу «Закарпаття» та стадіону «Авангард» із безпідставною критикою останнього. «Як комунальне підприємство ми маємо усі підстави вимагати оплати за надані послуги футбольному клубові, який є товариством з обмеженою відповідальністю. Ми мусимо заробляти кошти для покриття видатків, пов’язаних з утриманням спортивних споруд, футбольного поля у тому числі».
Сергій Петрус також повідомив, що стадіон є спільною власністю громад області та обласного центру. Незважаючи на мізерне фінансування, працівники стадіону докладають максимум зусиль, продовжують підтримувати його у належному стані і, відповідно, проводяться усі планові спортивні заходи на відповідному рівні. Річна потреба стадіону для оптимального функціонування становить понад 1 мільйон гривень, а цьогоріч з міського бюджету виділено лише 100 тис. грн. На стадіоні працюють 38 осіб. Самостійно стадіон заробляє 60-70 тис. грн. в рік. Вартість однієї футбольної гри становить, наприклад, 1646 грн. Зазначена сума випливає з планових розцінок ціноутворення за надання послуг і має відповідне погодження відповідних владних структур. Однак, до прикладу, київський «Арсенал» за оренду стадіонів «Динамо» та НСК «Олімпійський» сплачує відповідно 20 та 60 тис. грн. за гру.
Проте недоброзичливці замість конструктивної співпраці і виплати власних боргів через пресу розповсюджують безпідставні і неправдиві звинувачення. Директор стадіону заявив, що опублікована інформація від імені ФК «Закарпаття» про ніби то непідготовленість поля — безпідставна, бо перед кожним матчем його стан оцінюється інспектором і суддями, яких призначають не у Закарпатті, а від Професійної футбольної ліги України. «Головний тренер ФК «Закарпаття» Петро Кушлик заявив у кількох газетних та Інтернет-виданнях, що стан газону напередодні гри «був оцінений інспектором в -1 бал».
Нехай п. Кушлик публічно назве ім’я такого «інспектора», бо справжній делегат Федерації футболу України О. Тютюн виставив документально засвідчену оцінку 4», — коментує С. Петрус. Крім того, ФК заявляє, що «доводиться самим виконувати більшість роботі». Сергій Петрус спростував таку заяву: «Хай назвуть, які роботи вони виконували. Бо насправді ФК лише створює перепони для нормальної роботи моїх підлеглих. Керівництво клубу, наприклад, постійно змінює графік тренувань». С. Петрус продемонстрував журналістам офіційний графік тренувань, за яким команда повинна була з’явитися о 17.00, але насправді спортсмени з’явилися вже об 11.00. «7-8 разів на рік вони подають свій графік. Як тоді можна планувати роботу стадіону, забезпечувати розвиток інших видів спорту та доглядати поле?» — запитує Сергій Петрус.
Утримування поля вимагає значних коштів та щоденної роботи персоналу. Лише на один полив центрального футбольного поля щодня витрачається понад 60 м3 води, а ще потрібно підсівати траву після кожного тренування, додавати торф та інші добрива. У попередні роки футбольний клуб користувався базою стадіону безкоштовно, однак не сплачував, за словами С. Петруса, навіть комунальних витрат (що проте мусів робити згідно з чинним договором між ФК та міськрадою). Така ситуація не могла продовжуватися, стадіон не може надавати послуги безоплатно. Керівництвом стадіону було запропоновано річний контракт, футбольний клуб підписав його терміном лише на 3 місяці. С. Петрус також попросив не підозрювати стадіон у створенні якихось перепон ФК «Закарпаття»: «Ми вболіваємо за закарпатський футбол, але також і за стадіон, який мусить забезпечити своє нормальне функціонування для розвитку спорту в місті та на Закарпатті». Після закінчення короткострокового договору дирекція «Авангарду» й надалі готова до співпраці з командою.
Мер міста Ужгород Серій Ратушняк дав відповідне доручення з’ясувати ситуацію, серйозно занепокоївшись збитковістю потужного і перспективного спортивного комплексу, який потенційно міг би заробляти на себе самостійно. Про це на засіданні розповів начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородського міськвиконкому Олег Муртазін. За результатами кількох перевірок було з’ясовано основні причини збитковості підприємства: 1) відсутність належного рівня бюджетної підтримки з боку обласної ради, 2) надання футбольному клубові «Закарпаття» у безкоштовне користування бази стадіону та несплата клубом за використані комунальні послуги, 3) відсутність системного використання спортивних споруд згідно з календарними планами, 4) відсутність надання нових видів послуг для населення, спортклубів, організацій тощо, що є одним із основних джерел самоокупності підприємства. На сьогодні, за словами О. Муртазіна, досягнуто позитивних зрушень для усунення усіх 4 причин.
Аналогічних «Авангардові» закладі в Україні — одиниці. Одразу 4 діючі футбольних поля потенційно могли б забезпечити успішне існування стадіону.
На завершення Сергій Петрус зауважив, що з невідомих причин ажіотаж та звинувачення починаються, як правило, перед відповідальними матчами…
11 квітня 2007р.
Теги: