Для учасників було організовано цілий ряд цікавих гутірок-бесід. Наприклад, гутірка про ціль поширення позитивних новин, про інформаційні приводи, про способи поширення інформаційних повідомлень (взагалі, і акцентування на перевагах електронного обміну зокрема). Окремою темою розмови стала тема соціальних мереж і їх використання для потреб молодіжних громадських організацій. Важливі акценти робилися й на пошуці, моніторингу та систематизації інформації.
Окрім теоретичної частини, учасники змогли на практиці спробувати модерувати контент сайту станиці Ужгород безпосередньо з мережі інтернет, створювати новини, сторінки, розділи сайту, опитування тощо.
Ст. пл. Володимир Токач, ЦМ, комендант: "Важливим моментом, коли діти використовують мережу інтернет, є правильно їх зорієнтувати у безлічі можливостей цього інструменту. Є багато небезпек, всі ми знаємо, наприклад, про згубні для підростаючого покоління впливи соціальних мереж. Тому однією з головних тем на вишколі було саме те, щоб показати дітям позитивні новини, корисні сторони використання можливостей інтернету, як можна використовувати блоги, акаунти різних сервісів (фейсбук, вконтакті, жж тощо) для популяризації, в тому числі, й пластових ідей та методів виховання, як інформувати суспільство про заходи, акції Пласту, щоб воно (суспільство) змогло взяти від цього найбільшу користь..."