На Закарпатті чиновники незаконно "роздавали" землі

На Закарпатті прокурори виявили одразу декілька випадків порушення службовими особами вимог земельного законодавства при передачі земельних ділянок.

На Закарпатті чиновники незаконно "роздавали" землі

Як повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської обласної прокуратри, перевірка проведена Берегівською міжрайонною прокуратурою показала, що службові особи Берегівського міськвідділу земельних ресурсів, діючи в інтересах громадянина В., порушували Земельний кодекс та законодавство України. Берегівські земельники, знаючи про те, що ділянка в м.Берегові, площею понад 50 соток, віднесена до земель промисловості (згідно класифікації угідь), а також про те, що рішення 22-ї та 33-ї сесій Берегівської міськради суперечить вимогам земельного законодавства посприяли та безкоштовно виділили громадянину В. земельну ділянку і видали йому державний акт на право власності нею.

Землі промисловості, як відомо, не підлягають на умовах приватизації безкоштовній передачі у власність громадян. Таким чином земельники видали завідомо неправдиві документи щодо категорії землі, що приватизується. Як наслідок із земель запасу Берегівської міської ради протиправно перейшла ділянка, а державним інтересам заподіяно збитків на суму близько 223 тисячі гривень. Зважаючи на незаконні дії, Берегівський міжрайонний прокурор Іван Зарева порушив кримінальну справу стосовно Берегівського міськвідділу земельних ресурсів.

Порушувала вимоги Земельного кодексу України та прийняла рішення не маючи на те необхідних повноважень і Оноківська сільська рада. Прокуратурою Закарпатської області, у ході перевірки встановлено, що остання незаконно вилучила земельну ділянку площею майже 66 соток, що належала, як вказувалося у рішенні сільради, військовій частині Чопського прикордонного загону. Водночас ділянку перевели у землі запасу сільради. Згідно державного акту, ділянка перебуває у користуванні військової частини, а не Чопського прикордонного загону і призначена для обслуговування військової частини.

Крім того ділянка віднесена до земель оборони, є власністю держави. Зважаючи на вищенаведене в.о. прокурора Закарпатської області Руслан Біловар рішення Оноківської сільської ради "Про вилучення земельної ділянки" вимагає визнати незаконним та скасувати.

Незаконно діяли і службовці Ізянської сільради, які в інтересах громадянина С., ще у жовтні 2002 року оформили фіктивний витяг з рішення виконкому Ізянської сільради в який вписали завідомо неправдиві відомості щодо передачі безкоштовно громадянину С. у приватну власність земельну ділянку площею 1,2 сотки для дачного будівництва в селі Іза. По вказаному фіктивному витягу були оформлені і державні акти. Нормативна грошова оцінка переданої землі склала близько 11 тисяч грн.

Таким чином Хустський міжрайонний прокурор Кайло І. порушив кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення.

26 січня 2011р.

Теги: земля, прокуратура, прокурор

НОВИНИ: Кримінал

11:14
На Закарпатті СБУ викрила схему ухилення від мобілізації через міжнародні перевезення Фото новина
12:53
/ 2
У Хусті водій BMW переслідував двох жінок і розпилив газ в обличчя вагітній Фото новина
14:49
/ 2
Закарпатця, який воював за окупантів під Вовчанськом, заочно засудили до 15 років ув’язнення
13:11
/ 2
У Мукачеві після стрілянини затримали двох чоловіків Фото новина
17:21
/ 5
САП хоче вилучити незаконно набуті авто і кошти податківця з Закарпаття
14:33
/ 6
На Закарпатті викрили групу шахраїв, які хотіли привласнити нерухомість на понад 21 млн грн Фото новина
12:11
/ 1
На Закарпатті водія засудили до 7 років ув’язнення за смертельну п’яну ДТП Фото новина
15:05
/ 6
Поблизу Ужгорода затримали переправника з «клієнтом» дорогою до кордону Фото новина
14:21
На Закарпатті викрили двох підприємців на махінаціях із системою «Шлях» Фото новина
12:24
/ 1
У Хусті конфлікт біля супермаркету завершився вбивством Фото новина
15:10
/ 19
У центрі пластичної хірургії на Закарпатті викрили ухилення від сплати понад 100 млн грн податків Фото новина
13:34
/ 2
В Ужгороді викрили схему продажу «бронювання» для ухилянтів Фото новина
09:53
/ 2
На Закарпатті уролога викрили на продажі фіктивних діагнозів для відстрочки від призову Фото новина
13:08
/ 1
В Ужгороді чоловік побив і пограбував перехожого Фото новина
11:56
На Закарпатті чоловіку дали 10 років тюрми за спробу продати немовля за кордон Фото новина
15:45
/ 14
На Закарпатті викрили схему фіктивного працевлаштування для бронювання від мобілізації Фото новина
12:23
На Закарпатті взяли під варту чоловіка, якого підозрюють у зґвалтуванні 11-річної онуки Фото новина
11:06
/ 3
На Закарпатті зупинили спробу втечі до Румунії через «зелений кордон» Фото новина
15:58
/ 5
На Закарпатті посадовицю інституту НААН підозрюють у розтраті майже 680 тисяч грн Фото новина
10:13
/ 6
На Закарпатті розслідують загибель чоловіка від пострілу лісника
18:21
/ 3
В Ужгороді п’яний водій збив пенсіонерку та втік з місця ДТП Фото новина
14:19
В Ужгороді затримали нетверезого водія Фото новина
12:24
В Ужгороді чоловік відкрив стрільбу по знайомому з пневматичної рушниці Фото новина
18:53
/ 1
На Закарпатті затримали трьох переправників ухилянтів через кордон зі Словаччиною Фото новина
14:30
На Закарпатті затримали чоловіка за спробу підкупу прикордонника Фото новина
» Всі новини