Як повідомили Закарпаття у прес-центрі Закарпатської ОДА, у нараді також взяли участь голова Закарпатської облради Іван Балога та заступник голови обласної адміністрації Володимир Гоблик.
Затримка вантажів з давальницькою сировиною та тривале проведення хімічних аналізів вищезгаданої продукції – ось головні питання, які стають каменем спотикання у співпраці митників та підприємців. З офіційними листами та проханнями розібратись у ситуації до обласної влади звернулись керівники 6 підприємств з іноземними інвестиціями. Зокрема, ТОВ "Гроклін-Карпати", ТОВ "Берег-Кабель Гмбх", ЗАТ "Берегівський радіозавод". Керівники підприємств скаржаться: невчасне оформлення вантажів з давальницькою сировиною, їх затримка для аналізів, що може тривати кілька тижнів, тягне за собою штрафні санкції та втрату довіри клієнта.
Митники на звинувачення у надмірній прискіпливості відповідають цифрами:
– З початку року митною службою в області було оформлено понад 1000 декларацій. У 12 випадках було дано відмову через помилки в оформленні. Тільки 6 було направлено на додаткову перевірку, і в чотирьох з них ми виявили, що документи містять неправдиву інформацію, - доповів т.в.о. заступника начальника Чопської митниці Михайло Дуран. До того ж, запевняють митники, ці нечисленні перевірки не впливають на показники роботи митних органів, а продиктовані необхідністю і відбуваються у законодавчому полі.
Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида закликав учасників зустрічі шукати компроміс, якщо необхідно – вирішувати проблему у кожному випадку окремо, шукати правильний підхід так, щоб всі могли ефективно виконувати свою роботу.
В кінцевому підсумкуитники та підприємці домовились: по кожному з проблемних випадків, які є сьогодні, знайти оптимальне рішення упродовж кількох днів.