На Закарпатті відновлять Музей лісу і сплаву

З ініціативи керівництва Міжгірського району упродовж минулих років успішно втілювались у життя пілотні проекти багатьох міжнародних програм, які були спрямовані на покращення життя горян зеленоокої Верховини.

На Закарпатті відновлять Музей лісу і сплаву

Досить сказати, що з допомогою Закарпатської ОДА та Закарпатської облради успішного розвитку набув на Міжгірщині проект ЄС/Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Оскільки він міг набути життєдіяльності, в ряді населених пунктів були створені громадські об'єднання, які й давали поштовх впровадження на території ряду населених пунктів проектних намірів ЄС/ПРООН. Мова йде про встановлення вуличного освітлення у Соймах, Негрівці, Лозянському, Майдані та розв'язання ряду соціальних програм у Новоселиці та Торуні.
Крім цього, наші сусіди — країни Центральної Європи виробили ряд програм прикордонного співробітництва, які успішно втілюються на території Міжгірщини. Зокрема, з облаштування чотирьох спортмайданчиків, встановлення енерго- і теплозберігаючих вікон і дверей на закладах медицини і освіти майже кожної із 23 місцевих рад району. Тож будемо відвертими, співпраця між прикордонними областями, органами самоврядних територій міцниться з кожним роком.

А нещодавно на нараді у райраді, яку вступним словом відкрив її голова Іван Ярема, обговорювали питання на високому рівні, дружелюбних тонах. Адже йшлося про втілення в життя низки проектів "Біоенергія Карпат" у рамках Програми прикордонного співробітництва "Угорщина — Словаччина — Румунія — Україна 2007-2013 років".

За виступу Івана Васильовича з'ясувалось, що за попередніх домовленостей з координаторами агенції регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття", проекту "Біоенергія Карпат", головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму Закарпатської ОДА, керівництва району та ряду органів місцевого самоврядування на нараді, яка відбулась цими днями у райраді, обговорювались узгоджені питання використання альтернативних та енергозберігаючих джерел енергоносіїв у Міжгірському районі. Зокрема, Новоселицькій та Колочавській ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Важлива нарада проходила за участю її ініціаторів — голови райради Івана Яреми, в.о. голови РДА Василя Радовецького та його заступника Івана Ледиди, начальника головного управління з питань Європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму Закарпатської ОДА Ернеста Нусера, директора агенції регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Валерія Грищенка, координатора проекту "Біоенергія Карпат" Лесі Носенко та ряду фахівців міжнародної Програми прикордонного співробітництва.

На ній визначено основні напрями реалізації пілотного прикладу вищеназваної програми. А саме щодо Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (дир. Іван Завадяк) — це заміна котлів, впорядкування і наведення ладу в приміщенні котельні, а на базі Колочавської ЗОШ І-ІІІ ступенів — проведення робіт з теплозабезпечення навчального закладу на основі використання новітніх енергозберігаючих технологій, а також раціонального використання наявних підвальних приміщень та комунальних мереж з врахуванням ековимог сьогодення. Директор школи Михайло Кий та начальник відділу освіти РДА Надія Олексієнко висловили готовність представити для вивчення необхідну документацію. Оскільки 25-26 січня цього року на базі НПП "Синевир" відбудеться чергова зустріч керівників району та ряду органів місцевого самоврядування з координаторами проекту "Біоенергія Карпат" у рамках Програми прикордонного співробітництва з участю представників країн — розробників даного проекту.

На нараді узгоджено, що до цієї зустрічі дирекції вищеназваних навчальних закладів представлять необхідні документи, на основі яких буде розроблено ПКД на проведення БМР із заміни котлів і приведення в належний стан котельні в Новоселицькій ЗОШ І-ІІІ ст. та аналогічно — відповідних робіт з теплозабезпечення на основі новітніх технологій у Колочавській ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Було також обговорено можливості створення при райраді та РДА агенції регіонального розвитку, власне, Міжгірщини, на кшталт Агенції регіонального розвитку "Закарпаття", яка й займатиметься втіленням у життя низки пілотних проектів, подібних до проекту "Біоенергія Карпат" у рамках Програми прикордонного співробітництва. До речі, це може бути ділове, обопільно вигідне співробітництво не лише в рамках області чи району, а й органів місцевого самоврядування. З огляду на це фахівці АРР "Закарпаття" надаватимуть методичну, інформаційну допомогу працівникам районної агенції, забезпечать при потребі навчання наших спеціалістів, що дасть позитивні результати за реалізації як вищеназваних проектів, так і майбутніх напрацювань координаторів проекту "Біоенергія Карпат" та АРР "Закарпаття".

З ініціативи голови райради Івана Яреми, в.о. голови РДА Василя Радовецького та заступника голови РДА Івана Ледиди попередньо обговорено питання фінансування робіт із заміни котлів та проведення ремонтних робіт у Новоселицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, а також активного використання альтернативних джерел енергії в Колочавській ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Так як у цьому плані тут вже багато зроблено, то зайшла розмова і про ефективне використання підвальних приміщень, облаштування вбиральні всередині школи та інші господарські об'єкти. Оскільки тут збереглась і відповідна документація, то експерти, координатори даного проекту і займуться вивченням цього питання.

Учасники наради-семінару відвідали НПП "Синевир", де відбулася робоча зустріч з керівництвом національного парку й проведено ознайомлення з можливостями використання альтернативних джерел енергії в населених пунктах Тереблянської долини, не завдаючи шкоди багатствам природоохоронної установи. Було намічено та обговорено питання про можливість проведення 25-26 січня семінару на території НПП "Синевир". За відвідин рештків колишнього Музею лісу і сплаву на Чорній ріці, начальник головного управління з питань Європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму ОДА Ернест Нусер та голова райради Іван Ярема оприлюднили заяву про те, що є домовленість між Міністерством екології України, Закарпатською облдержадміністрацією та обласною радою про те, що будуть проводитися відновлювальні роботи музею за кошти державного та обласного бюджетів. Крім того, АРР "Закарпаття" буде займатися пошуком європейських фондів інвестування, які б фінансово підтримали проект відновлення музею.


 

24 січня 2011р.

Теги: музей, ліс, Синевир, проект

НОВИНИ: Соціо

18:37
/ 4
Ужгородський "Акваріум" тимчасово став екзотаріумом – виставка екзотів і екскурсії для груп
17:32
На Закарпатті ввечері чекають на грози з градом і шквалами
17:24
В Ужгороді в суботу, 20 липня через капремонт обмежать рух автотранспорту на вул. Шумній
16:41
Укрзалізниця включила VIP-вагон до складу поїзда Київ-Ужгород
16:38
/ 1
Під час перевірки Закарпатського облавтодору фахівці управління держпраці зафіксували понад 200 порушень
16:06
"Праліс-фест" знову збере гостей на Великоберезнянщині наприкінці липня
15:10
Щиро радію за Івана Васильовича
14:36
Бюлетені для голосування на виборах видали половині із 144 дільниць Закарпаття
14:20
/ 1
В Ужгороді вручили зброю бійцям нового поповнення військової частини Нацгвардії
13:56
У день виборів до ВР на пунктах пропуску на кордоні на Закарпатті працюватимуть групи швидкого реагування
12:20
Випускники кафедри військової підготовки УжНУ складуть в Ужгороді присягу на вірність українському народу
09:53
/ 1
Цьогорічний врожай персиків на Берегівщині господарів не радує
09:50
В 11-ти районах Закарпаття введений карантинний режим через різке поширення амброзії
09:21
/ 2
На Закарпатті, синхронно з румунським Марамурешом, "грантово" відремонтують дорогу від Середнього Водяного до Солотвина
09:17
У Мукачеві на лікування містян витрачено 14 млн грн
01:52
/ 9
Лікарі продовжують масово тікати із Закарпаття за кордон через низькі зарплати
01:33
На Рахівщині розбиті дороги перекрили у трьох місцях
20:45
ФОТОФАКТ. На полонинах Рахівщини рейдові бригади попереджали збирачів чорниць про відповідальність за засмічення
18:08
Нацкомісія з реабілітації виправдала 90-річного закарпатця Івана Мирона
18:01
Ужгородський національний університет впроваджує кілька масштабних еко-проектів
15:20
Торік на Закарпатті офіційно скористалися послугами туристичних організацій 25,3 тисячі осіб
14:33
На Слов'янській набережній в Ужгороді встановили обмежувачі руху
12:16
/ 1
Дві закарпатські громади отримали понад 29 млн грн на розвиток інфраструктури
11:14
/ 6
Більшість угорськомовних мешканців Берегівщини не знає кандидатів та їх передвиборчих програм
10:39
/ 2
На Тячівщині люди врятували косулю, яку на дорозі збило авто
» Всі новини