В Ужгороді відбулося «православне» освячення вод Ужа (ФОТО)

19 січня уже об 11-ій уся Православна набережна Ужгорода була вщент заповнена людьми, котрі прийшли взяти участь у святковому служінні, сказати одне одному "Христос охрестився!" та, звісно, для освячення води.

В Ужгороді відбулося «православне» освячення вод Ужа (ФОТО)

Дехто з городян навіть скупався в Ужі, щойно воду у річці освятили. Архіпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор (Українська православна церква Московського патріархату) привітав присутнього на церемонії міського голову Ужгорода Віктора Погорєлова та передав йому освячену воду. Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі Ужгородської міськради.

19 січня 2011р.

Теги: освячення, Феодор, православний, Погорєлов

Коментарі

pfr 2011-01-20 / 22:23:00
фуй, огидні кацапські батюшкі. воду вони святять. краще б свої авгієві конюшні почистили, злодії в рясах. особливо отой сильно бородатий "русин"!

LC 2011-01-20 / 17:49:00
Ну, я зрозумів: "для мене", "в моєму розумінні" -- тут ключові слова. Я, до речі, досить скептично ставлюся до Сидора. І спорив радше про те, що з точки зору суто релігійної вода, по яку прийшла така сила людей, є освяченою. Мені саме за воду стало прикро, і за людей, котрі за нею прийшли, а не за Сидора. ;) До того ж тут і Феодор -- кіть ся не любит Сидор, беріть воду, освячену Феодором.
Ну а щодо "церкви, яка терпить..." По-перше, є пословиця "Хіба мати винувата, що дитина п"№;%вата?"
По-друге, здається мені, що для православної віри і УПЦ Сидор зробив-таки на Закарпатті чимало.
По-третє, якщо відкинути субїєктивне "для мене" і "в моєму розумінні", то окрім політиканства і завгоспівства Сидор таки проводить богослужіння, причому за всіма правилами і канонами православної церкви. До речі, два рази був на його службах, слухав проповіді -- може мені не поталанило, но нічого грішного, поганого, і навіть ніякої політики не бачив і не чув.

Мочкошний русин 2011-01-20 / 17:19:00
Лем єдні помацани не празновали.

сорри 2011-01-20 / 12:36:00
Для мене Сидор - це палиця, а не дріт. Навіть не палиця, а справжній ізолятор. Те, що він "є правомочним, невідстороненим, не анафемованим представником церкви" і "має повне право освячувати воду" - проблема цієї церкви, яка терпить цього політикана і завгоспа в якості служителя Бога. Вода, освячена Сидором, в моєму розумінні не є святою. Ви можете мати думку, але свою думку про нього висловили всі ужгородці. коли в часі виборів віддали за нього менше 1% голосів....

І головний хрест на храмі падає далеко не в кожного священика...

П.С. А до чого тут Феодор?

П.П.С. Не меліть дурниць з приводу плювання в святу воду. Це не робить вам честі...

LC 2011-01-20 / 11:37:00
Дотепна вийшла механічна помилка. "Порол" в попередньому коментарі читати як "Про".

LC 2011-01-20 / 11:35:00
На фото видно і Феодора. Порол нього також скажете, що він грішник і порушує професійну етику -- 10 заповідей? Є якісь факти проти нього чи того ж Сидора? Кіть ні -- не треба плювати в свячену воду, недобре це діло.

LC 2011-01-20 / 11:33:00
2сорри: Та я ж про те й кажу -- оскільки Сидор є правомочним, невідстороненим, не анафемованим представником церкви, то має повне право освячувати воду, тобто він і є не дерев’яною палицею, а тим самим дротом, а через котрий благодать сходить на воду на Водохреща.
2 онанім: Порівняння доречне. Священник -- точно такий посередник між Богом і вірниками. Це його, так би мовити, професійний обов’язок. І його особисті переконання у вільний від роботи час, його національна самоідентифікація -- його власна справа, котра (для щиро віруючої в Бога людини) ні в якому разі не може заплямувати божу волю, боже благословіння, божу благодать. В даному випадку -- освячену воду.

Адмін 2011-01-19 / 22:07:00

Заголовок - від редакції Закарпаття онлайн. Саме тому, що немає ні православного, ні греко-католицького, ні будь-якого іншого освячення води, а прикметник "православне" в даному випадку було вжито виключно на означення конфесії, представники якої здійснювали обряд, це слово було взято в лапки. Такою є практика літературної української мови. І не варто тут ламати міжконфесійні списи і загалом влаштовувати релігійні войни.

кипрус 2011-01-19 / 21:50:00
Спочатку точно взнайте хто лапки поставив и хто инфо.подав.Тоді шановний читач будеш мати право виливати свій бруд!Далеко не "прес-секретарі"писали цю писанину!Вивчайте шановні етику!

читач 2011-01-19 / 21:30:00
Прошу автора цієї неграмотної інфи. Вперше чую, що є "православне" освячення води.
Православні "прес-секретарі" навіть не знають, що сьогодні люди вітаються так: "Христос хрищається" - "В ріці Йордані".
Компрометуйте і надалі "православіє" своєю неграмотністю.

сорри 2011-01-19 / 20:01:00
LC, 19.01.2011 19:14
...якщо керуватися звичайною логікою, то мабуть-таки да. нагадую приклад з дротом для струму... (с)

Якщо керуватися звичайною логікою, то мідний дріт проводить струм, а дерев'яна палиця - ні... :))

2011-01-19 / 19:55:00
2 LC
Геніальні порівняння: освячення води з вирощуванням капусти та кроєм одягу. Довго думав?

LC 2011-01-19 / 19:14:00
Я не значний спец у таких справах. Проте, якщо керуватися звичайною логікою, то мабуть-таки да. нагадую приклад з дротом для струму. Чи може краще так: вас сильно цікавить моральність поведінки того кравця, котрий зшив ваш костюм? Ви дійсно цікавитеся моральними чи політичними переконаннями бабці, котра виростила капусту, яку ви їсте на вечерю?
У вас є дані, що Сидор убивця чи педофіл? Ці проступки дійсно підпадають під порушення десяти заповідей. Я можу їх перерахувати -- ви скажете, котрі з них порушив Сидор?

сорри 2011-01-19 / 19:00:00
анонім, 19.01.2011 18:48
...Сидор ....не анафемований, не відсторонений від богослужінь -- тому (незалежно від його світскіх дій і політичних переконань) благодать божа таки є на цій воді... (с)

Ви виходите з міркувань формальної приналежності Сидора до церкви, я ж - із його суті, яку вважаю далеко не богоугодною і не святою. Якщо священиком випадково стане вбивця чи педофіл, то і він - виключно "за фахом" - може зробити воду святою?..

LC 2011-01-19 / 18:53:00
Коментар до соррія від 18:48 -- мій.

LC 2011-01-19 / 18:50:00
2nina: сподіваюся, це просто помилка від кульгаючої письменності автора.

2011-01-19 / 18:48:00
2сорри: Наскільки мені відомо, Сидор (чи за ієрархією мітрополит Володимир) не анафемований, не відсторонений від богослужінь -- тому (незалежно від його світскіх дій і політичних переконань) благодать божа таки є на цій воді. Тобі ж однаково, яким дротом (мідяним чи алюмінієвим, виробленим в Україні чи там в Німеччині, новеньким чи місцями двадцятирічним) до тебе в розетку надходить електричний струм, чи не так? Головне, щоб він був!

Тризубий вкраїнець 2011-01-19 / 17:42:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

nina 2011-01-19 / 17:32:00
не зрозуміла, а чому в лапках слово "православне" у заголовку?

сорри 2011-01-19 / 17:26:00
(?), 19.01.2011 17:04
соррі КІЛЬКО ТИ ПЛАТЯТЬ ЗА БЕЗБОЖНЕ ХАМСТВО??? (с)

Пане Сидор,

до вас не доходить, що хтось може щось робити у житті не за "бабло", як ви, а виключно виходячи з ідеалів добра, правди, любові і т.д.?

НОВИНИ: Соціо

22:39
/ 1
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 1
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 3
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 1
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
» Всі новини