Українського альпініста в Австрії шукають 80 рятувальників

11 днів в Альпах шукають українського альпініста Микиту Овсієнка. 35-річний киянин пропав у горах Австрії, біля міста Тіроль 6-го січня.

Українського альпініста в Австрії шукають 80 рятувальників

До Австрії українець приїхав з групою туристів автопробігом, який організував разом зі своїм другом Юрієм Вакуленко.

"Ми організували автотури з Києва до Австрії. Планували зупинитися в Тиролі, а через кілька днів - назад додому. Оселилися в готелі. 6 січня після сніданку Микита зібрався один прогулятися по горах. Він часто так робив, і за нього не хвилювалися", - розповів Юрій.

Мовляв, Микита в альпінізмі більше 10 років, піднімався на Ельбрус, двічі сходив на 6-тисячники Гімалаїв, пише Сегодня.

"До вечора він обіцяв повернутися, тим більше що в той день у мене був день народження, який він не міг пропустити", - додав друг зниклого альпініста.

За його словами, Микита взяв з собою все необхідне спорядження: "кішки" (кріплення на черевики для ходіння по льоду), льодоруб, каску, туристичну карту, GPS-навігатор і дальнобійну рацію на 26 миль.

Але ввечері киянин так і не з'явився в готелі. Друзі повідомили в поліцію про зникнення.

"У нас взяли докладну інформацію, куди він попрямував, організували рятувальну групу. Наступного ранку ми вирішили підключитися до пошуку. Але рятувальники були добре організовані, їх дії були налагоджені, і ми мало чим могли допомогти. Нас попросили залишитися в готелі", - розповів Юрій.

За його словами, за останні кілька років в Австрії це була наймасштабніша рятувальна операція - в перші дні в пошуках брали участь близько 80 фахівців.

На п'ятий день пошуків, 11 січня, до Австрії вилетіла дружина альпініста Яна.

"Я повернулася в Україну 16 січня. Не могла затриматися  на довше - у Києві залишилися двоє маленьких дітей, молодшому синові всього 6 місяців. Останній раз я чула чоловіка 5 січня ввечері. Він подзвонив мені, розповів, що збирається у гори один. На наступний день його телефон уже не відповідав", - розповіла Яна.

Рятувальники продовжують шукати українця, їм допомагають двоє друзів Микити - київські альпіністи. Нещодавно австрійські власті припустили, що чоловік міг провалитися в розколину.

Але рідні все ж таки вірять, що він живий. Мовляв, Альпи обжиті, через кожні 6 годин прогулянки можна зустріти готель або патрульний пост - якщо потрапиш у біду, є шанс, що хтось прийде на допомогу.

Цієї зими Альпи суворі до українців. У січні в цих горах (правда, у французькій їх частини) загубилися ще троє наших альпіністів - Володимир Рошко, Дмитро Нечипоренко і Микола Шимко з Сум. Хлопці підкорювали Монблан (4810 м), на півдорозі (5 січня) погіршилася погода, вирішили перечекати. Викопали в снігу нору, де встановили намети.

Рятувальники дісталися до українців через 5 днів, 10 січня.

19 січня 2011р.

Теги: альпініст, рятувальники, Альпи

НОВИНИ: Різне

23:11
Секрети здорового сну: як організувати свій відпочинок правильно
06:19
/ 2
Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія позбавили українського громадянства
21:59
Стиль і комфорт: чому кросівки стали обов’язковим елементом жіночого гардероба
21:51
Очищення повітря в приміщеннях: як досягти ідеального результату
04:17
/ 1
орбан: ми зупинили вступ України до Євросоюзу
15:39
Чому не варто економити на бетоні і де його можна замовити
15:00
Чоловічий EDC: що носять із собою сучасні чоловіки
03:28
Зеленський на саміті ЄС заявив, що виконав вимоги вступних переговорів щодо угорщини
03:16
Усі країни ЄС, крім Угорщини, підтримали допомогу Україні на 30,6 млрд євро
03:11
Усі лідери ЄС, крім орбана, виступили за переговори з Україною та звернулися до ЄК
01:06
/ 1
У орбана оголосили результати пропагандистського "референдуму" щодо України в ЄС - 95% "проти"
21:28
Дитяче взуття оптом: як сформувати вигідний асортимент для будь-якого сезону
13:22
Дитяче взуття онлайн: як обирати, щоб не прогадати
22:01
Що треба знати про ламінат
20:17
Канадські монети та їхні особливості
20:12
Чим відрізняється терапевт від сімейного лікаря
19:07
Словаччина отримала €101 млн і фіцо вже підтримує вступ України в ЄС
05:42
Президент Словаччини готує скасований у січні візит в Україну
17:43
/ 3
фіцо: Словаччина не має підстав страждати через Україну
15:28
Чому ми боїмося просити допомоги: психологія сорому і онлайн-консультації
23:44
Авто з Європи vs. авто із США: що краще для українського ринку
06:44
Ізраїль атакував Іран
18:22
Гінгівіт у дітей: як батьки можуть розпізнати перші симптоми
17:33
ЄС презентував "рішучіший" пакет санкцій проти росії
03:56
Консультація психолога онлайн: 5 аргументів "за"
» Всі новини