На Закарпатті 400 людей живуть у Вертепі (ВІДЕО)

У Хустському районі Закарпаття розташовано село, яке називається Вертеп. Місцеві мешканці гордо себе так і називають - "народжені у Вертепі".

На Закарпатті 400 людей живуть у Вертепі (ВІДЕО)

Виявляється, Вертеп - це ще й назва села За два кілометра від траси Мукачеве-Рогатин у Хустському районі Закарпаття розташоване невеличке село, яке називається Вертеп.

У селі три вулиці, 150 будинків і 400 жителів, для яких різдвяний вертеп не просто свято, а ціле життя.

Уперше село Вертеп письмово згадали 700 років тому. Чому така назва, версій є кілька. Самі селяни переконані - диво Різдва сталося саме в них. Вони жартують, що уточнювати місце проживання вже звикли. От тільки не дійдуть згоди, як себе називати: вертепівці, вертепівчани, чи вертепляни. То ж кажуть: народжені у Вертепі.

Саме через релігійну назву, за радянських часів Вертеп перейменували на Романівку. Втім, нова назва не прижилася - у 60-их знову повернули стару. Кажуть, у селі завжди було багато Марій, та досі нема жодного Йосипа. Перестали тримати тут і овець.

08 січня 2011р.

Теги: Вертеп, Різдво

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини